WTF?
     
Фінальний кінопоказ "Короткого метру" може так і не відбутися

 На своїх сторінках ми не раз писали, про кінофестиваль "Короткий метр", який відбувається у нашому місті. Останній показ було перенесено через погодні умови, організатори повідомили, що черговий показ проходитиме 11 вересня, традиційно о 20.30. Коли наша команда прибула до літнього майданчика "Ракушка" у парку "Перемога", то побачила абсолютно порожні місця. Виявилося, що до останнього організатори вагались, чи проводити кінопоказ, адже, холодна погода ставила під сумнів наявність глядачів. Але близько дев'ятої години у "Ракушці" зібралось до десяти людей (які не просто завітали на вогник, а цілеспрямовано прийшли подивитись кіно), тож організатори вирішили все ж таки провести показ.

 Один з організаторів заходу, В. Бугай прокоментував не тільки п'ятничну ситуацію, але й долю фестивалю взагалі.

- Бачите, яка затримка?

- Бачу. Сьогодні півфінал, чи буде голосування?

- Ні, ми просто покажемо кращі роботи. Виникли непередбачувані ускладнення, тому сьогодні відбудеться показ півфіналістів. Це триватиме близько однієї години сорока хвилин.

- Що ви маєте на увазі, коли говорите про ускладнення?

- Не секрет, що співорганізаторами фестивалю є члени ВО "Свобода". За планом кращу картину повинно було обрати журі, яке також складалося б зі "свободівців" - Ю. Г. Іллєнка, Б. М. Бенюка. У день коли мав відбутися фінал, усі організатори й члени журі були на терміновій партійній нараді в Києві. Це не чиясь провина, просто так склались обставини. Звісно, я сподівався на чотирьох годинний показ у "Прометеї", але маємо, що маємо.

- Я так розумію, що фінальний показ може й не відбутися?

- Саме так. Ми ще в травні отримали дозвіл на його проведення, тепер потрібно робити новий запит, чекати рішення. Як будуть розвиватись події, поки що складно сказати.

- Прикро.

- Ані трохи, це чудова нагода познайомити нашого глядача з українськими режисерами. Ми отримали шанс яким скористались у повній мірі, за п'ять тижнів глядачі переглянули п'ятдесят фільмів. Цей проект вже став внеском в українську культуру. Я, як організатор, зміг показати майстерність талановитих початківців (режисерів, операторів, акторів), не заплативши жодної копійки. 

 Кінопоказ було розпочато з майже годинною затримкою, але прихильників фестивалю було не налякати ані очікуванням, ані холодом. До півфіналу увійшли роботи: "t", "Атлантида - Маятник часу", "Ваня", "Зупинка", "Пустота", "Лінгвістика", "Плацебо", "Ліфт", "Кротова нора". Під час показу нам вдалось поспілкуватися з режисером драми "Пустота", Олександрою Парахіною.

- Які у вас враження від фестивалю? Приємно бути у фіналі?

- Звісно, перемагати взагалі приємно. Напевно кожному автору хочеться визнання, особливо, коли мова йде про творчість.

- Не має присмаку гіркоти від того, що доля фіналу стає дедалі туманною.

- Ні, мою роботу побачили, за неї проголосували. Навпаки, я вважаю це успіх.

 Сподіваймося, що успіх буде супроводжувати фестиваль в цілому і фінальний показ все ж відбудеться, адже команда "At Brovary" не просто слідкує за перебігом подій, але й палко вболіває за припавшу до серця картину.