WTF?
     
Протест у Броварах: мітингувальники, які вимагають знизити ціни на проїзд, пішли в міськраду до Сапожка

 Обурення броварчан підвищенням тарифів на проїзд у громадському транспорті досягло точки кипіння. Майже півсотні містян сьогодні вранці вийшли на акцію протесту. У центрі міста активісти на чолі з депутатом Броварської міської ради Олегом Берестовим вимагали повернути старі тарифи.

  Нагадаємо, що з 21 січня проїзд на приміських маршрутах у Броварах здорожчав на 30%. Дорога до Києва коштує 12 гривень. Вартість проїзду містом не змінилася.

  Протестувальників не злякала навіть хуртовина, яка сьогодні охопила усю територію України.

  Скасувати підвищені тариф на проїзд ‒ основна вимога броварчан. Наполягали ще й на тому, аби вартість проїзду містом залишалася на рівні 3 гривні 50 копійок, для учнів - 1 гривня. Від перевізників намагалися домогтися безпечного, комфортного проїзду та чемних водіїв.

 Як зазначив Олег Берестовий, на сесії міськради 9 лютого депутати розглядатимуть виділення півтора мільйона гривень на дотації перевізникам. Активісти проти виділення цих коштів без прозорого обліку кількості пільгових категорій людей, за яких місцевий бюджет може надати дотації перевізникам.

  Звернення до міського голови з зазначеними вище вимогами підписали 40 броварчан. Простоявши півтори години під шквальним снігопадом, активісти рушили до міськради на зустріч із мером Броварів. Містяни наголошували, що вартість на рівні 12 гривень завищена та необґрунтована. До того ж не відповідає реальним витратам перевізників. Активісти зауважили, що ціноутворення має бути прозорим.

 Активісти згадали про круглий стіл з представниками КОДА, міськими депутатами, перевізниками, громадою. Пролунала пропозиція провести його 10 лютого, після сесії міської ради. Втім невідомо, чи згодяться на зустріч обласні посадовці. Ігор Сапожко пообіцяв передати КОДА вимоги активістів.

  Мітингувальники зазначили, це була не остання акція протесту. Активісти обіцюють перекрити рух вул. Київська, якщо обласна влада не з’явиться на круглий стіл. Міський голова, в свою чергу, порадив перекривати бульв. Лесі Українки в столиці, де й розташована облдержадміністрація.

  Зазначимо, що у Вишневому, Боярці, Вишгороді та селищі Макарів здешевшав проїзд у громадському транспорті. Про це повідомляє прес-служба держадміністрації Київської області. У цих містах люди бурхливо реагували на здорожчання і неодноразово протестували проти нього. Голова Київської ОДА сьогодні зранку доручив міським головам повернути ціни на проїзд.