WTF?
     
День Соборності у Броварах: молодь не зібралася на анонсований відділом культури «ланцюг єднання»

  Цього року наша держава відзначає вже 98 річницю возз’єднання українських земель. У 1919 році дві республіки ‒ УНР і ЗУНР ‒ об’єдналися в одну соборну державу. Цей день ввійшов в історію як День Соборності України. Учора, 22 січня, броварчани традиційно долучилися до його святкування.

  Нагадаємо, День Соборності – свято проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки та возз’єднання Великої й Західної України, що відбулося 22-го січня 1919 року.

  Від самого рання у церквах священнослужителі проводили панахиди та молебні за героями, які полягли у боротьбі за незалежність та соборність України.

  Зранку представники влади міста на новому цвинтарі вшанували пам’ять загиблих воїнів АТО. До їхніх могил посадовці поклали квіти. Згадали і єдину жінку серед Небесної Сотні Антоніну Дворянець, яка загинули під час Революції Гідності. Згодом міський голова та його помічники поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку.

  Пообіді на Майдані Свободи місцева молодь мала утворити «ланцюг єднання» – символ єдності українського народу. Захід анонсував міський відділ культури. Однак у визначений час на головній площі Броварів про свято нагадувала лише запальна українська музика. Захід розпочався з невеликим запізненням. Ведучий свята ‒ Олег Здоровець ‒ зачитав історичну довідку про День Соборності України і закликав усіх взятися за руки і утворити символічний «ланцюг єднання». Броварчани, які на той час прогулювалися площею, про те, що тут мав відбутися «ланцюг єднання», навіть не чули. Переважна більшість учасників «ланцюга» випадково долучилася до всеукраїнської акції. Гімн України виконала Еліна Іващенко ‒ юна броварчанка, яка перемогла у співочому талант-шоу «Голос. Діти».

  Як зазначив Олег Здоровець, взяти участь у заході мала студентська та учнівська молодь міста. Однак чи то зимова погода, чи то той факт, що учора був вихідний день, завадили молоді зібратися.

  Зазначимо, минулими роками ініціаторами «ланцюга єднання» виступали молодіжні організації Броварів.

  Державної символіки на святі ми не помітили. Хіба що на площі лунали українські пісні.

  Порядок на святі охороняли поліцейські. Неподалік від Майдану Свободи чергували працівники МНС та невідкладної медичної допомоги.