WTF?
     
Як броварчани Водохреща святкували (ВІДЕО)

  Сьогодні християни в усьому світі відзначають Хрещення Господнє, яке в народі традиційно називають Водохреща. Віддавна у цей день у кожному місті та селищі святять водойми: озера, річки, колодязі та струмки. З льоду вирубували великий хрест («йордан») і ставили його поруч з ополонкою. Вважається, що на Водохреща з опівночі до опівночі вода набуває цілющих властивостей, які зберігає потім протягом року. Освячену цілющу воду набирають, аби потім лікувати нею тілесні й духовні хвороби.

  19 січня броварчани традиційно зібралися в парку «Приозерний», аби зануритися в крижану воду. Священнослужителі храму Петра і Павла УПЦ, зокрема отець Олександр, провели святкове богослужіння та освятили броварське озеро. Ще до початку служби містяни не соромилися занурюватися в ополонку, бо, як вони потім пояснювали, вода у цей день й без того священна.

  Цьогоріч людей у «Приозерному» зібралося менше ніж минулого року. Занурювалися переважно дорослі броварчани та молодь. Не боялися купатися в холодній воді й маленькі сміливці.

  Для зручності охочих спробувати на собі цілющі властивості святої води поруч із ополонкою облаштували намети для переодягання та зробили дерев’яну доріжку, яка вела до ополонки. У воді плавали й головні атрибути Нового року ‒ ялинки та сосни.

    Анонсувалося, що гостей святкування пригощатимуть чаєм. Дійсно, працівники Червоного Хреста пригощали гарячими напоями мешканців міста. Нагадаємо, минулого року людей зігрівали хлопці з організації «АТО-М». Вони пригощали усіх охочих шашликом, чаєм і глінтвейном.

  Поряд із озером чергували загони МНС та невідкладної медичної допомоги.

  Броварчани й досі підходять до освяченої ополонки у «Приозерному». Хтось ризикує та занурюється, а хтось набирає воду з озера.

  Зазначимо, сьогодні також освятили бювети на бульварі Незалежності та вулиці Олімпійській.