WTF?
     
Зарядка з багаторазовим чемпіоном у серці Броварів

 5 вересня у парку "Перемога", біля фонтану відбулась зарядка для всіх охочих. Її провів багаторазовий чемпіон світу і Європи на довгій і короткій воді з плавання брасом, Олег Лісогор. Захід відбувся за підтримки громадської організації "Самопоміч". Нам вдалося поспілкуватися з організаторами. Член ініціативної групи "Самопоміч", Корж Олександр Леонідович розповів про мету заходу.

- Наша організація створює ініціативні групи, які працюють у різних направленнях, зокрема й у цьому. Ідея провести зарядку виникла кілька місяців тому. Звісно одне тренування на тиждень, за великим рахунком, нічого не змінить, але я вважаю, що вода камінь точить.

- Тобто мета заходу заохотити людей до спорту?

- Не тільки. Мета полягає в тому, щоб об'єднати людей, а не тільки провести зарядку.

- Ви вважаєте броварчан розрізненим?

- Так, звісно. У людей різні погляди, цінності, потреби. Загальні заняття об'єднають, згуртують людей. Це наша мета, адже разом ми - сила.

- Як довго відбуватимуться такі зарядки, все ж таки незабаром настануть холоди?

- Ми плануємо проводити їх постійно. Зарядку можна робити й зимовим ясним ранком. Єдине, що може завадити це дощ, але якщо охочих буде достатньо, можна займатись під наметами. Тобто будемо орієнтуватись за обставинами.

- Хто зі спортсменів відгукнувся на запрошення провести зарядку?

- Андрій Коваль (майстер спорту міжнародного класу з ушу), Юрій Нужненко (професійний боксер у напівсередній ваговій категорії), хочемо залучити Олександра Багача (штовхач ядра).

- Олег Лісогор відразу погодився?

- Взагалі це моя ідея, - говорить Олег Володимирович. - Зародилась вона давно, проте керівництво міста затягувало з дозволом, але я все ж таки знайшов можливість організувати захід.

- Чим ви керувались?

- Моя мета заохотити людей до спорту, показати що дозвілля можна проводити активно, весело і з користю.

- Тобто ваші цілі з "Самопоміччю" дещо різняться, адже пан Олександр має за мету - згуртувати людей.

- Тут багато аспектів, одне не суперечить іншому.

- Ви професійний плавець, ми зараз на суші, тож чого навчатимете?

- Так води тут небагато, - (посміхається) - це не буде тренуванням, будемо виконувати гімнастичні вправи.

 - На кого вони розраховані?

- І на дорослих, і на дітей. Це навіть не кардіонагрузка, а скоріше вправи для пробудження організму.

 До фонтана почали сходитись люди й почалася зарядка. Спочатку вправи робили тільки діти, але згодом до них приєднались і дорослі. Дехто з присутніх цілеспрямовано прийшов на зарядку, дехто просто проходив повз та вирішив залишитись.

 Пан Олег швидко налаштував дітей на роботу. Легко без тиску він пояснював як правильно робити вправи. Але відразу було зрозуміло, це не гра. О. Лісогор прагнув провести час ефективно, тому вимагав правильного виконання вправ від присутніх. 

  

- Ці вправи знадобляться вам у майбутньому, - пояснював він. Найскладніше присутнім давалися приставні кроки, проте чемпіон не здавався.

- Давайте швидше, але без зайвого поспіху. Робіть вправи максимально швидко, але як слід. Голова повинна думати, а ніжки - працювати. Чесно виконуйте кожну вправу.

 Зарядка тривала близько півгодини. Після її закінчення задоволені люди не поспішали розходитись. Дехто просив відомого спортсмена про спільне фото. Тож захід дійсно виявився і корисним, і приємним.