WTF?
     
Співголови "Демократичного Альянсу" відповіли на запитання броварчан

  Відкрите спілкування з народом та активна участь у житті суспільства додає державним діячам поштовх до подальших дій на користь громадян. Такої думки дотримуються і співголови партії «Демократичний Аальянс» Василь Гацько та Вікторія Пташник, які завітали до Броварів у вівторок, 27 грудня. У ресторані «Чарівна тайстра» політики розповіли про свою роботу, обговорили нові реформи та відповіли на запитання містян.

  Поспілкуватися з громадою зібралися учасники броварського осередку «ДемАльянсу», активісти та звичайні містяни. Проте у ролі головних спікерів виступили лише двоє співголів політичної сили. Зустріч організували представники партії з Броварів.

  Першою взяла слово Вікторія Пташник. Нардеп розповіла про власні законодавчі ініціативи та особливості роботи у Верховній Раді. Пані Пташник є співголовою «ДемАльянсу» з листопада 2016 року. Її діяльність у ВР зосереджена на реформуванні антимонопольного законодавства. Вікторія брала участь у реформуванні корпоративного законодавства, судової системи, сфери децентралізації.

  За словами пані Пташник, деякі з її законодавчих ініціатив пройшли в Парламенті. Їх підтримали не лише депутати а й звичайні громадяни. Вікторія акцентувала увагу на законопроекті, який строює умови для захисту від рейдерських атак. Також, за словами нардепа, законопроект про заборону вилучення серверів під час обшуків суттєво допоміг не лише працівникам IT-сфери, а й навіть графічним дизайнерам. Вікторія виступає за те, щоб на роботу до суду не потрапляли люди, які задекларували мільйони та мільярди гривень.

  Пані Пташник закликала усіх гостей заходу до активної участі у розробці ідей та подальших ініціатив. Вікторія впевнена, що професійні асоціації можуть стати потужним майданчиком для розробки ідей. Так, наприклад, з’явився законопроект, який стосується IT-сфери.

  Депутат Броварської міської ради Олег Берестовий додав, що сьогодні такий час, коли політики як ніколи потребують підтримки ідей.

  У відповідь на запитання, чому деякі депутати навіть не ознайомлюються з проектами, за які повинні голосувати, Вікторія розповіла про те, яких зусиль доводиться докласти до того, аби законодавчі ініціативи потрапили на розгляд Парламенту. За словами нардепа, порядок денний засідання переважно оприлюднюють вночі перед або ж навіть під час розгляду. Так, наприклад, сталося з законом Савченко.

  Вікторія додала, що деякі депутати намагаються «просунути» законопроекти в редакції комітету. Саме так нещодавно були ухвалені податкові зміни. Депутати підтримали урядову редакцію проекту, однак ухвалена була редакція комітету. За фактом службового підроблення пані Пташник подала заяву до Генеральної прокуратури.

  Василь Гацько ‒ депутат Київської міської ради, співголова партії «Демократичний Альянс» ‒ розповів про ситуацію в країні у різних сферах. Політик входить до комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

  Свою промову Василь почав з позитиву. Він розповів, що в Україні діють потужні заводи з іноземними інвестиціями. Однак і вони мають проблеми, зокрема, з працівниками. Підприємства готові навчати майбутніх робітників з середньою освітою. А це доволі незвично для України.

  Пан Гацько підняв проблему «політичної проституції». За словами депутата, сьогодні є лише декілька державних діячів (як у Верховній Раді, так і у міських і селищних радах), які насправді працюють для людей. У багатьох містах України, зокрема і в Броварах, склалася ситуація, коли чиновники використовують владу для збагачення. А це жодним чином не покращить ситуацію в країні чи місті.

  За словами Василя, наступний рік може принести Україні багато неприємних викликів. А завдання депутатів і народу полягає у тому, аби об’єднатися, щоб не втратити нашу суверенність та незалежність нашої держави.

  Далі настав час ставити запитання. Броварчанка Світлана нагадала історію про забудову на розі вулиць Симоненка-Чорновола. Жінка розповіла, як під час нещодавніх громадських слухань більшістю голосів броварчани проголосували проти розірвання договору з забудовником. За словами місцевої мешканки, більшість складали люди похилого віку, яким заплатили за те, аби вони віддали свої голоси за новобудову замість зеленої зони.

  Зрештою, запрошені депутати та гості заходу згодилися на тому, що під тиском громади, міжнародних органів і депутатів можна на краще змінити країну. Головне ‒ разом йти до світлої мети.