WTF?
     
Скільки доведеться витратити броварчанам на святковий стіл: огляд цін

  Напередодні зимових свят ми завжди впевнені, що зустрінемо Новий рік по-особливому: найкраща ялинка, наймодніший одяг, найошатніший будинок, найсмачніша їжа. Кожен хоче пригостити родину і гостей лише вишуканими стравами на новорічному столі. Проте все це коштуватиме чималих грошей. І тоді, на жаль, доводиться обирати між вишуканістю та дешевизною.

  Журналісти «AtВrovary» зацікавилися, скільки ж доведеться викласти броварчанам за мінімальний набір страв для зустрічі Нового року. Ми склали перелік найнеобхідніших харчів для звичних українцям святкових страв. Меню обирали для середньостатистичної родини (двоє дорослих і дитина).

 Уявімо, що сім’я планує зустрічати Новий рік вдома без зайвих витрат. Господиня частуватиме своїх рідних картопляним пюре, канапками з червоною ікрою, «оселедцем під шубою», «олів’є», нарізкою з одного виду сиру, ковбаси та шинки, фруктами, свіжими і соленими овочами. Звісно, який же Новий рік без шампанського. А дітям батьки куплять мінеральну воду та лимонад. Погодьтеся, нічого зайвого чи надзвичайно дорогого.

  На ревізію цін ми насамперед вирушили на місцевий ринок, бо там нібито має бути найдешевше. На нестачу продуктів тут жалітися не доводиться. Щоправда, за алкоголем до святкового столу доведеться йти до супермаркету чи магазина поблизу будинку.

 Почнемо з овочів. Загалом для пюре, «Оселедцю під шубою» і «Олів’є» господині знадобиться кілограм картоплі. На базарі за нього попросять щонайменше 4 грн.. Для двох салатів потрібно 3 морквини (350 г.), а це ‒ майже 13 грн. За одну цибулину, яка важитиме 200 г., наша господиня заплатить гривню. Буряк для «шуби» вартуватиме 2 грн. (6 за кілограм). Кілограм огірків на ринку коштує в середньому 45 грн, помідори ‒ 35 грн.

  Аби діти могли поласувати солодощами, господиня планує купити 300 г. найдешевших шоколадних цукерок. За нього їй доведеться заплатити 28 грн. Льодяники коштують дещо менше. Заради кілограма найдешевших мандаринів гаманець нашої родини спорожніє щонайменше на 30 грн.

  Для «Олів’є» господиня має придбати 300 г. картоплі, 100 г. моркви, 500 г. вареної ковбаси, чотири яйця, 100 г. солених огірків, банку консервованого горошку і 100 г. майонезу. За все це доведеться викласти 80 грн.

  «Оселедець під шубою» обійдеться навіть дешевше, попри те, що 60 грн. коштує лише одна риба. Так філе соленого оселедцю, одна цибулина, дві картоплини, два яйця, один буряк і 200 г. майонезу вартуватимуть 77 грн.

  За картопляне пюре, для якого знадобиться 700 г., власне, картоплі, 100 мл. вершків, 30 г. вершкового масла та одне яйце, господиня заплатить 18 грн.

  Канапки з ікрою обійдуться у 94 грн., з яких 80 грн. ‒ банка найдешевшої лососевої ікри. Решту господиня витратить на батон і вершкове масло.

  Знадобиться господині також сирна, ковбасна та м’ясна нарізка по 300 г. кожної. То ж на ковбасу доведеться витратити 25 грн., на сир ‒ 20 грн. і стільки ж на шинку. Страви з курятини господиня не готуватиме, аби не розгнівати вогняного півня, який є символом прийдешнього року.

  Уявімо, що наша середньостатистична родина вирішала купувати харчі для новорічних страв не на базарі, а в одному з супермаркетів. Зрештою, не так вже там і дорого. Меню та перелік необхідних продуктів залишається незмінним.

 «Оселедець під шубою» з тих самих продуктів у супермаркеті коштує 89 грн., «Олів’є» ‒ 110 грн., картопляне пюре ‒18 грн.. Найдешевша банка лососевої ікри для канапок коштує так само, як і на ринку, ‒ 80 грн. А за 300г. найдешевшого сиру потрібно викласти 35 грн., ковбаси ‒ 45 грн., шинки ‒ 34 грн.. Отож м’ясні та молочні товари в супермаркеті все-таки в рази дорожчі.

  Кілограм огірків у супермаркеті коштує мінімум 45 грн, помідорів ‒ 35 грн.. Від цін на ринку не відрізняється. Солодкі мандаринки можна знайти і за 6 грн. за кілограм (акційна ціна).

 Пляшка найдешевшого шампанського вартує 69 грн., мінеральної води ‒ 6 грн., лимонаду ‒ 18 грн.. Шоколадні цукерки (300 г) обійдуться у 37 грн.

  Отже, новорічний стіл для середньостатистичної родини броварчан не надто залежить від місця, де купувати харчі. За всі необхідні продукти на базарі доведеться викласти приблизно 600 грн.. Якщо ж купувати їжу у супермаркеті, то треба буде розпрощатися з 670 грн..

  Зрештою вибір за вами, де купувати продукти для новорічних страв. Ми підрахували лише бюджетне меню святкового столу для маленької сім’ї. Все як завжди: чим більше страв, тим більше й витрат. Але їжа на Новий рік ‒ не основне. Головне, щоб у новорічну ніч поруч з вами були найрідніші люди.