WTF?
     
Ремонт доріг та інфраструктури Броварів

  Минулого тижня було розпочато капітальний ремонт перехрестя вулиць Київська й Т. Шевченка. Тривають підготовчо-земляні роботи.  На знімках можна побачити, що бордюри перенесли приблизно на два з половиною метри, а робочий спилює бите узбіччя. 

Буде додана смуга, яка з Київської вулиці повертатиме праворуч, на Т. Шевченка. Ділянка має бути введеною в експлуатацію до кінця цього року. Ремонт завершиться приблизно у другій половині  вересня, точніше сказати складно, адже тут багато комунікацій інженерно-технічного забезпечення.

 Капітальний ремонт передбачає не тільки повну заміну зношеного асфальтного покриття, але також і придорожніх споруд і територій, тож  проект включає в себе заміну світлофора й облаштування тротуарів.

 У жовтні відновиться ремонт на "кутузовському мосту", який було припинено через непередбачені, проте необхідні, проектом роботи. Одна з несучих опор прийшла у непридатність, через що, довелось складати новий кошторис і додатково виділяти бюджетні гроші. Аби запрацював новий проект, необхідно було відправити його на експертизу. Висновок експертів було отримано лише 10 вересня. Наступний крок - обрання нового підрядника на тендерній комісії.

 Як повідомляє видання "Громадський Ревізор", новий проект передбачає ремонт підпірних стін, конусів, проміжних опор, стояків, встановлення дренажних систем. Окрім асфальтного покриття, підрядник облаштує нові тротуари, перила, бар'єри. Комунальники планують встановити на вулиці ліхтарі. Скільки триватиме ремонт, поки не повідомляється.

 Окрім цього, комунальники обіцяють за тиждень ввімкнути довгоочікуваний світлофор. Нагадаємо, що броварчанам давно було анонсовано новий сучасний світлофор, який стоятиме на вулиці Кутузова. Централізоване комп'ютерне управління світлофорами ефективно знижує рівень аварійних ситуацій. Комп'ютер має можливість не лише наосліп перемикати заздалегідь розраховані плани координування, але й отримувати інформацію про затори. Використовуючи нові технології, міські служби зможуть ефективніше корегувати дорожній рух, отримуючи дані про швидкість і щільність потоку транспорту, ДТП. Коли, нарешті, диво-світлофор встановили, виявилось, що його неможливо підключити, адже ще не виготовлений контролер - "мозок" приладу, налаштований відповідно до спеціальних технограм із перемикання червоного та зеленого світла. 

 Також тривають ремонтні роботи на бульварі Незалежності (біля магазину "Watsons"), на ділянці дороги замінили частину теплотраси. Монтаж труб завершено, до того ж теплоносії вже підключено до нової системи. Наразі тривають зворотні роботи, які передбачають заземлення теплотраси, вирівнювання поверхні та відновлення асфальтного покриття. Отже, дорога повернеться до свого початкового вигляду, але коли об'єкт буде введено в експлуатацію також не повідомляється. Сподіваймося, що скоро, адже найтяжча робота вже зроблена.

 Покращилася ситуація на вулиці Ю. Гагаріна. Жителі гуртожитку (від Броварського заводу будівельних конструкцій), який розташовано у провулку, що з'єднує вулиці Ю. Гагаріна і Шалом-Алейхема, часто нарікали на відсутність елементарних обмежувань швидкості водіїв. Перед будівлею немає тротуарної доріжки, тож люди, які виходять із гуртожитку, потрапляють відразу на проїжджу частину. Інколи дорогу неможливо перейти, адже машини не пропускають, люди терпляче стоять на сходах або рухаються вздовж дороги. Ситуація дуже небезпечна ще й тому, що тут багато дітей.

І от тепер перед входом до будівлі - лежачі поліцейські. Це відчувається відразу. Водії уповільнюються заздалегідь, щоправда, не всі звикли. Деякі машини на повній швидкості підстрибують на першому поліцейському, проте - наступні перешкоди таки примушують водіїв скинути газ. З 14 вересня комунальники почнуть облаштовувати пішохідний перехід, окрім того, буде встановлений пепереджувальний знак.

 Отже ми бачимо позитивну динаміку, що не може не радувати. Сподіваймося, проекти не оминуть інтереси людей з особливими потребами, велосипедистів і молодих мам, й оновлені ділянки доріг облаштують відповідними бордюрами. Почекаємо - побачимо.