WTF?
     
Фінансові санкції для броварського підприємця, який продавав неповнолтнім алкоголь та цигарки

Відповідно до вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб'єктів господарювання, які продають алкоголь чи тютюн неповнолітнім, передбачена відповідальність у вигляд штрафних санкцій та анулювання ліцензії на право роздрібної торгівлі сигаретами і алкоголем.
 
Так, протягом поточного року працівниками Броварського відділу поліції ГУНП в Київській області виявленотакі факти продажу неповнолітньому сигарет та пива, про що складено протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 156 (порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами) КУпАП, за результатами розгляду яких на продавця накладено адміністративне стягнення у виді штрафу.
 
Однак, установлено, що ні виконавчий комітет Броварської міської ради, ні Броварський відділ поліції не повідомили про вказані порушення ГУ ДФС України в Київській області.
 
Лише за ініціативою відділу ювенальної юстиції прокуратури Київської області Броварська місцева прокуратура звернулась до суду з позовною заявою до виконавчого комітету Броварської міської ради про визнання незаконною бездіяльність та зобов’язання вчинити певні дії.
 
У ході судового розгляду, виконавчий комітет Броварської міської ради все таки повідомив ГУ ДФС України в Київській області про вищевказані порушення в діяльності суб’єкта господарювання.
 
За результатами судового розгляду позовні вимоги прокуратури добровільно виконано відповідачем, а ГУ ДФС України в Київській області прийнято рішення про накладення фінансових санкцій на суб’єкта господарювання.
 
Строк дії ліцензії на здійснення торгівлі алкогольними та тютюновими виробами у суб’єкта господарювання закінчився.