WTF?
     
Вікторія Кузьміна, за життя якої понад три місяці боролися лікарі, дякує за допомогу всім, хто долучився до її порятунку

  Нещодавно до редакції AtBrovary звернулася молода броварчанка Вікторія Кузьміна. Нагадаємо, у травні цього року жінка народила хлопчика у Броварському пологовому будинку. Вікторії лікарі зробили кесарів розтин. Після операції у породіллі почалися серйозні проблеми зі здоров’ям. Донорську кров і кошти на лікування броварчанки тоді збирали ледь не всією Київщиною. Сьогодні Вікторія разом зі своїм чоловіком Володимиром хочуть подякувати всім, хто долучився до порятунку життя породіллі та її маленького сина Ельдара.

 Наші журналісти зустрілися з молодими батьками, аби розпитати, як сьогодні почувається Вікторія і маленький Ельдар. Подружжя розповідає, як день, який мав стати одним із найщасливіших у житті родини, перетворився на страшний сон.

  Вікторія носила під серцем другу дитину – хлопчика. Вагітність була нелегкою ‒ резус-конфлікт у батьків (несумісність у них за групою крові під час вагітності) міг спровокувати серйозні проблеми у матері та немовляти. У травні, на 36 тижні вагітності, Вікторія перестала відчувати, як рухається малюк всередині неї. Жінка одразу звернулася до медиків у броварський пологовий. Лікарі взяли кров на аналіз на антитіла та зробили УЗД. Медики запевнили, причин хвилюватися немає. Вже ввечері Вікторії зателефонували з лікарні й повідомили, потрібно негайно робити кесарів розтин – результати аналізу, який зробили вранці, неприємно вразили медиків.

  Кесарів розтин зробили, але після операції у Вікторії відкрилася кровотеча. У жінки розвинувся синдром ДВС IV ступеня (порушення згортання крові). До настання ночі Вікторія декілька разів приходила до тями, та їй лише гіршало. Вночі виникла гостра потреба робити переливання крові, та стільки природного матеріалу в лікарні не було. У той же момент соціальними мережами почали ширитися заклики стати донорами крові для броварчанки.

  Вночі до лікарні приїжджали близькі, рідні та знайомі родини. Здавали кров також небайдужі містяни. Зранку донорами для Вікторії стали представники міської і районної рад, військовики, пожежники та медики. До порятунку жінки залучили ледь не усі структурні підрозділи виконавчої влади району. До чотирнадцятої години зібрали достатньо крові.

  Вночі до броварського пологового приїхали медики з обласної лікарні. Вікторію забрали на чергову операцію, яка мала врятувати їй життя. Жінку мали перевезти до обласної  лікарні, бо в броварській не було спеціального обладнання. Однак стан Вікторії не дозволяв зробити це. Два дні жінка пролежала на операційному столі. 12 травня реанімобіль забрав броварчанку в Київську обласну лікарню, де її мали підключити до штучної нирки.

 Малюк народився з гемолітичною хворобою (несумісність антигенів крові матері і дитини). Новонародженого хлопчика лікарі забрали до реанімації. Йому зробили декілька переливань крові. З часом загроза життю малюка минула. Батьку малюка дозволили привести священника, аби той охрестив Ельдара одразу в лікарні. Вранці 12 травня отець Тарасій з церкви Св. Петра і Павла у Броварах провів обряд хрещення. Ельдара перевезли до боярської лікарні, де за ним наглядала рідна тітка.

  В обласній лікарні Вікторію підключили до діалізу, але стан її погіршувався. Печінка та органи травної системи вже на той час були в жахливому стані.

  – Пам’ятаю, як вперше побачив Віку там. Пам’ятаю її очі… Порожні, налиті, жовті очі, ‒ згадує ті дні Володимир.

  За тиждень у Вікторії почали відновлюватися органи травлення. До 19 травня броварчанка перенесла 8 діалізів. А ще за тиждень стався рецидив кровотечі і сепсис (зараження) крові.

  І так було майже весь протягом подальшого лікування Вікторії. Декілька днів на покращення, а потім - знову їй ставало гірше. І щоразу броварчанці доводилося ще раз починати ходити, їсти та розмовляти.

  У серпні Вікторію виписали з обласної лікарні, а вже за декілька днів вона потрапила до Національного інститут хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова. Однак найголовніше - за короткий час перебування Вікторії вдома вона нарешті змогла провести час зі своїм новонародженим сином Ельдаром.

  Та й лише за два місяці перебування в обласній лікарні Вікторія змогла побачитися зі старшою дочкою Евеліною. До приїзду дівчинки медики підготували лікарняну палату, аби мати з дочкою змогли нарешті обійняти один одного та поспілкуватися. Сьогодні Вікторія вдячна Евеліні за те терпіння, яке вона проявила у складній для родини ситуації.

  Тепер Вікторія тричі на тиждень приїздить до обласної лікарні на діаліз. Найголовнішою проблемою, яка загрожує здоров’ю жінки, є стан нирки. Вони потребують трансплантації. Пересадка може позбавити Вікторію майже 60% проблем зі здоров’ям. Ймовірним донором нирки може стати батько Вікторії. Проте операція надто дорога для родини, яка вже витратила на лікування ледь не мільйон гривень.

  Збирали необхідні кошти усім народом. Як розповів нам Володимир, лише за три дні на банківську картку їм перевели 100 тисяч гривень, а за два тижні ‒ понад 250 тисяч. Активізовували небайдужих у соціальних мережах Олександр Іщенко та Тетяна Андрусенко, які від початку взялися за спасіння Вікторії та її малюка. Подружжя щиро вдячне їм за підтримку та допомогу. Неймовірний внесок у порятунок двох життів зробив і сусід родини Євген Шелест.

  Вікторія дякує медикам, які рятували і рятують їй життя: Шутка Андрій, Білик Світлана, Гадулянський Олег, Петрусенко Валентина, Бабак Сергій та багато інших. Анестезіологи краще за психологів піднімали дух жінки коли в неї вже не було сил боротися. Родина щиро вдячна медсестрам, лаборантам і санітарам, які не залишали Вікторію напризволяще.

  Сьогодні подружжя й активісти збирають кошти на трансплантацію нирки. Родина вірить у допомогу небайдужих, аби повернутися до звичного щасливого життя, аби мати була разом зі своїм коханим чоловіком і двома дітьми.

  Реквізити для допомоги:

  Банківська картка 4149 4978 4482 7503 - Шелест Євген.

Фото та копії документів надала редакції "AtBrovary" Вікторія Кузьміна