WTF?
     
Чужий майданчик

 До нашої редакції звернулись жителі вулиці М. Лагунової. Річ у тім, що мешканців будинку №4А обурило, що їхнім дітям заборонено гратися на майданчику нової багатоповерхівки. Розгнівані батьки розповіли, як малечу женуть з дитячого майданчика, який прилягає до елітного будинку.

- Коли тільки розпочиналось будівництво, представники забудовників збирали підписи, що ми не маємо заперечень щодо будівництва, - каже жителька будинку на вул. М. Лагунової 4А, Діана - а тепер наших дітей жене з майданчика консьєрж, та самі діти проганяють своїх маленьких сусідів. Це жорстоко.

- Раніше тут був жіночий гуртожиток від порошкового заводу (вул. М. Лагунової 4А), дітей зовсім не було, тому питання не стояло так гостро, - говорить пані Галина. - Тепер це дім з окремими квартирами. Мешканців з малечею повно. Наші дітки не можуть зайти у ворота, бо їх женуть взшей, тільки пролазять під парканом. Раніше тут був дитячий і волейбольний майданчики, а що зараз? І добре як би ці сусіди обладнали лише дитячу місцинку для своїх діток, але й нашим залишили якусь ділянку - так ні ж. Дивіться, тут майданчик, а далі парковка. А що бачить моя онука коли виходить гратися? Проїжджу частину й паркан - двору немає. Хіба це справедливо?

 Дізнатися деталі ми пішли до консьєржа будинку на вул. М. Лагунової 4Б. Акуратна привітна жінка, яка не забажала представитися, підтвердила інформацію про те, що керівництво дійсно дало вказівку, не пускати сусідських дітей на майданчик. За поясненням ми звернулись до голови товариства співвласників багатоквартирних будинків, Багнюка В. В.

- Віталію Валентиновичу, сусіди скаржаться, що їхнім дітям зась на ваш майданчик.

- Ми нікого не женемо. До нашого двору можна зайти і через ворота, але діти залазять і між прутами огорожі. Консьєрж взагалі не відповідає за майданчик, її справа - дивитися за входом у будинок. Звісно, коли вона бачить як нівичать майданчик, або пишуть нецензурщину на машинах, працівниця втручається. 

  Був у нас випадок, коли сусідній Сашко на пильних машинах пальцем писав лайливі слова, ми показали йому відео з камер спостереження і зробили зауваження. Але він і досі до нас приходить, я сам його бачив не раз. Інша справа, що для всіх хорошим не будеш. Поруч є ще один майданчик, але він зовсім розбитий. Місцеві самі влаштовують п'яні посиденьки на ньому. Це людська жадібність, замість того, щоб ремонтувати своє, краще піти до сусідів. Що коять на інших майданчиках дорослі - справа міліції, що коїться конкретно на нашому - моя. Я беру кошти з фонду будинку і купую, фарбую, встановлюю. Що заважає сусідам згуртуватись і зробити те саме?

- Зрозуміло. І ділянка під майданчиком належить Вашему ОСББ?

- Ми володіємо ділянкою на правах оренди (на 50 років), тому маємо певні права. З іншого боку, ми розуміємо, що в нашому суспільстві не допускати дітей на майданчик не правильно, тому  і втручаємось тільки у разі потреби.

Отже, істина виявилась посередині. З одного боку меншканці одного будинку за власний кошт обладнали майданчик для своїх дітей і зрозуміло, що вони переймаються його доглядом і збереженням. З іншого, будинки старої забудови позбавлені окремих місць для дитячих майданчиків, а ті занедбані, що є, діляться між декількома довколишніми будинками і складно домовитися про їх спільний догляд.

Проте кожна сторона готова до компромісу і ніби ніхто не заперечує, щоб сусідські діти приходили на приватний дитячий майданчик. За умови дбайливого ставлення до інвентаря. Що є справедливим. Однак, ніщо не заважає і мешканцям старих будинків домовитися між собою, і для своїх (а також сусідських) дітей відновити занедбані дитячі майданчики. Зрозуміло, що вартість утримання таких майданчиків вже включена у квартплату, але не далі як у 2016 році рекомендовано усім будинкам створити ОСББ (згідно прийнятих законів) та власними коштами забезпечувати підтримання будинків і прибудинкових територів. Тоді, можливо, подібні питання зможуть бути вирішені трохи простіше.