WTF?
     
Броварчанка Наталія просить про фінансову допомогу на операцію

  Допомоги потребує молода броварчанка Наталія Калита. У 35 років кожен крок приносить їй разючий біль. Сьогодні без дорогого оперативного втручання жінці доведеться провести решту життя у ліжку.

  Наталія з дитинства страждала від болю в кістках. Перший діагноз, який встановили лікарі, – клишоногість (деформація стопи), яка у 90% випадків лікується без оперативного втручання. Неналежне лікування результату не принесло – хвороба лише прогресувала. Коли Наталія була школяркою, почав деформуватися кульшовий (тазостегновий) суглоб. З цим діагнозом дівчині встановили довічну третю групу інвалідності. З нею Наталія мала змогу навчатися у звичайних навчальних закладах і займатися трудовою діяльністю. Дівчина не ставала однією ногою на п’ятку. До того ж почалося викривлення хребта, через що збільшилося значно навантаження на кульшовий суглоб. У 14 років Наталію госпіталізували в Інститут ортопедії. Їй зробили пробну операцію, щоб поставити ногу на п’яту. Це також не допомогло, а друга операція для родини була надто дорога.

 Попри біль, Наталія здобула гарну освіту, працювала в школі. Вона постійно веде активний спосіб життя і намагається будь-що радіти життю. На деякий час Наталії дозволили працювати віддалено.

  Майже двадцять років хвороба час від часу давала про себе знати. Родина та близькі Наталії наполягали на тому, щоб вона звернулася до лікарів. Та вона все ж чекала, поки біль мине. Але одного дня терпіти не стало сили.

  Наприкінці вересня цього року Наталія, зрештою, звернулася до травматолога у броварській лікарні. Виявилося, суглоб повністю зносився. Лікар запропонував вживати знеболювальні та порадив протезувати суглоб. За це взялися медики ортопедо-травматологічного відділення на базі Київської обласної клінічної лікарні, безпосередньо завідуючий відділенням, кандидат медичних наук Петрик Тарас Михайлович. Після місяця обстежень, аналізів, знімків і МРТ був складений план лікування та послідовність операцій: два ендопротезування (стегнового та колінного суглобу) та дві коригуючі операції гомілок.

  Першу операцію (тотальне безцементне ендопротезування правого кульшового суглобу) Наталія перенесла 28 жовтня. Їй поставили шведський протез так, щоб зберіглася стовідсоткова рухливість. Вже за три дні Наталія стала на ноги. Біль у кульшовому суглобі минув.

  Протез і усі необхідні до та після операції медикаменти вартували Наталії близько 100 тисяч гривень. Аби заплатити за операцію, жінка вимушена була позичати понад 80 тисяч гривень у банку. Фінансово допомогли колеги, рідні та просто небайдужі люди.

  Попереду у Наталії ще три обов’язкові оперативні втручання: протезування лівого колінного суглоба та дві коригуючі операції. Лікування, протези, медикаменти і реабілітація коштуватимуть майже 250 тисяч гривень. Самостійно сплатити ці кошти Наталія не має змоги.


  Повторний візит до лікаря призначили на 28 грудня. За найкращих обставин друга операція відбудеться вже наприкінці січня чи на початку лютого 2017 року. Необхідний колінний суглоб коштує 64 тисячі гривень.

  Наталія сподівається на допомогу небайдужих, аби у 35 років не втратити можливість ходити.

Реквізити для допомоги:

Номер картки ПриватБанк 5168 7423 5738 4241

Калита Наталія Володимирівна (067 407 62 64)

Станом на 22.02.2017 рік вже повинна була відбудись операція по протезуванню колінного суглобу. Але через брак коштів Наталія й досі переносить біль на ногах.

Тому броварчанка сподівається на вашу допомогу...

Фото та копії документів надала редакції "AtBrovary" Калита Наталія