WTF?
     
Броварський ярмарок

29 серпня у Броварах відбувся черговий ярмарок. Тут було все - від верхнього зимового одягу до акацієвого меду. Команда "At Brovary" також вирушила за покупками. 

 Перше що ми побачили - розпродаж постільної білизни (200 гривень за полуторний комплект). Узагалі, ярмаркові ціни на постіль дуже різні. Полуторку можна придбати і за 300 гривень, а білизна європейського розміру може коштувати - і 500, і 700, залежно від виробника. Простирадла можна було придбати за 300 гривень - поліестер, і за 500-700 - бамбукове волокно. Натільна білизна коштувала від 20 гривень - жіноча і від 40 - чоловіча.

 Приємно вразили ціни на взуття. Шкіряні балетки минулої колекції можна було придбати за 150 гривень, а чоботи - за 700. Були й дорожчі ціни, але як запевнила нас продавчиня - від виробника (600 гривень за туфлі й 1200 - за чоботи). Чесно кажучи, взуття на ярмарку здебільшого було якісним - акуратні шви, добре приклеєна підошва, без патьоків і пропусків, без неприємного запаху. Окрім того, моделі були сучасні. Чого не скажеш про одяг.

 Щоб придбати більш-менш хорошу річ, треба було обійти увесь ярмарок. Серед дешевих синтетичних виробів можна було знайти якісні, до речі, недорогі  вироби - кофти, штани у стилі кежуал. Наприклад, светр можна було придбати за 105 гривень, а футболку за - 94. На ярмарку можна було знайти і шкільну форму. Ціна за костюм-трійку для хлопчика приблизно на 100 гривень менша ніж у магазинах і на ринках, а от шкільна форма для дівчинки суттєво не відрізнялась ані ціною, ані якістю. До речі, шкільна канцелярія була навіть трішки дорожча ніж у магазинах. Було дуже багато рюкзаків, тому й ціни коливались від 180 до 1000 гривень. Був представлений верхній одяг. Пуховики, українського виробництва, продавали за 800-1300 гривень

 Що ж стосується продовольчих товарів, можна було скупитися трохи дешевше ніж де-інде. Овочі, окрім картоплі, були на дві-три гривні дешевше ніж на ринку або в супер-маркеті, те саме стосується і фруктів. А от м'ясо, риба, ковбаси і сири були або трошки дорожче, або на рівні з іншими торговими точками. Пан Олег, який продавав м'ясо індиків, поцікавився, які критерії нашого моніторингу.

У магазині може бути на 10-15 гривень дешевше, але ж звідки те м'ясо? Дивіться, зараз одинадцята година, а я вже розпродав усе філе індика. Мами розбирають діткам, адже моя птиця вирощена на фермі і вигодувана за всіма нормами без шкідливих домішок у кормах.

- Так, - втручається покупець, - але як це можна перевірити?

- Ну це вже справа довіри, ми не перший раз вивозимо м'ясо, з'явилась постійна клієнтура, - говорить продавець. Доречі, хоч товар був замороженим, але лежав він під палючим сонцем, навіть не прикритий парасолею. Філе коштувало 95 гривень за кг, гомілка - 57, крило - 59. 

 Свинину можна було придбати - стегно і лопатку за 75 гривень, підчерьовку - за 68, корейку - за 75, м'якоть без кістки - за 80, сало - за 68, кістки - за 18 гривень кілограм. Яловичини ми не зустріли. 

 Риба також була замороженою. Філе сома можна було придбати за 65 гривень, сьомги - за 200, минтай коштував як і сом, 65 гривень за кілограм. Що стосуться молочних продуктів, вони були дешевші - 8 гривень за літр молока і 9,50 за кефір, проте як і ковбаси з сирами молочка лежала на прилавках без охолодження. Не просто одиничні зразки, а повна викладка асортименту, і це в таку спеку.

На ярмарку було дуже багато пасічників. Перший продавець запропонував нам мед по 120 гривень за "польове різнотрав'я" і 250 гривень за літр "акації" і "липи". 

- Добрий мед увесь. Але ж акацієвий не кристалізується, заспокоює нервову систему, знижує рівень цукру у крові. "Акація" гіпоалргенна, тому й така ціна, - пояснив нам пасічник ВолодимирПройшовши далі, ми придбали мед у пана Віталія вдвічі дешевше (до речі, з тими самими властивостями).

 Баклея не вразила ані цінами, ані асортиментом, ані якістю - в середньому все як і скрізь. Але було і дещо унікальне на ярмарку. Наприклад, оберіги. Це ручна робота, за яку продавець просив від 25 до 100 гривень. Можна було знайти головні убори ручної роботи. Продавчиня розповіла нам, що власноруч виготовляє берети та капелюшки.

- Я в'яжу лише з натуральної нитки і роблю невелику націнку.Ми вже багато років приїжджаємо на ярмарок у Бровари, кожен раз торгуємо на цьому місці.

 Отже, наша команда побачила таку картину - городина більшою мірою на дві-три гривні дешевша ніж де-інде, якісне недороге взуття, прийнятні ціни на мед. Недорогий одяг, проте якісні речі треба добре шукати. М'ясо і риба коштують у межах норми порівняно із магазинами й супермаркетами. Але не забуваймо, що на ярмарку можна торгуватись, шукати кращу ціну. Слід приходити раніше і бажано обійти всю торговельну ділянку, тоді точно вдасться придбати якість недорого.