WTF?
     
Конфлікт навколо забудови на вул. Симоненка в Броварах (ВІДЕО)

 

Збори мешканців, які виступають за збереження лісопаркової зони, перетворилися на безстрокову акцію.

Учора, 6 жовтня, поблизу житлових комплексів на розі вулиць Василя Симоненка та В’ячеслава Чорновола активісти та місцеві мешканці вийшли на мітинг проти зведення багатоповерхівки на місці зелених нсаджень. Про це повідомляє видання "Маєш право знати".

Близько двохсот людей зібралося на мітинг. Почути думку громади вийшли і представники забудовника та генпідрядника — Сергій Караванський («Альянс-Новобуд») та Юрій Мавродієв («Алекса-Груп»).

Конфлікт пов'язаний з тим, що нещодавно навколо місця ймовірної забудови звели паркан.

Нагадаємо, раніше місцеві мешканці виступали проти знищення лісопаркової зони на вул. Симоненка. Активісти влаштовували мітинги, облагороджували територію, однак питання залишається невирішеним.

Люди були налаштовані серйозно. Активісти збиралися ночувати на вулиці, аби захистити дерева. 

Юрист “Альянс Новобуда” надав дозвільні документи та виступив перед громадою. Поки ліберально налаштована частина людей створювала ініціативну групу та визначалася з патрулюванням території, радикально налаштовані активісти пішли ламати паркан.

 

Зрештою, після більш ніж двох з половиною годин «переговорів», обидві сторони досягли тимчасової угоди.

На деякий час зведення паркану призупинили. Забудовник і фірма-підрядник пообіцяли не зрізати дерева.

Громада створила ініціативну групу, яка має підготувати ряд звернень, документів і пропозицій.

Сьогодні, 7 жовтня, о 8.00 активісти, депутати, представники забудовників та небайдужі броварчани вирішиували конфлікт на прийомі у міського голови Ігоря Сапожка. Активісти вимагали скасування дозволу на вирубку лісової смуги та будівництво. Головна вимога до забудовника – збудувати сквер замість нових багатоповерхівок. Також лунали пропозиції про виплату забудовнику компенсації за сплачену оренду.

Фото зі сторінки Леоніда Черепейніка у Facebook
Фото зі сторінки Леоніда Черепейніка у Facebook

Головний архітектор міста Лілія Рибакова зазначила, що будівництво проводиться згідно з чинним законодавством без порушеннь. Активістів слова Лілї обурили. Вони заявили, що подаватимуть позови до суду.

За словами фахівця з питань архітектури Ірини Нікітчиної, у відділ звернень громадян було подано 2 відкритих звернення з зібраними 84 підписами мешканців. Перше – до мера міста Ігоря Сапожка – відмінити рішення виконавчого комітету «Про надання дозволу на видалення зелених насаджень». На сьогоднішньому засіданні забудовники запевняли людей про намір зрізати 36 дерев, а не 2016 як вказано у документі. Друге звернення було подано до заступника міського голови Григорія Голубовського про оперативне повідомлення громади щодо факту надходження на підпис ордеру на вирубку дерев зеленого масиву по вул.Симоненка.

Використаний матеріал "Маєш Право Знати" та "Трибуна-Бровари"