WTF?
     
На Броварщині розпочався місячник добровільної здачі зброї

З 1 по 31 жовтня на території обслуговування триватиме місячник добровільної здачі зброї, вибухових матеріалів та спеціальних засобів. Кожен місцевий житель має змогу передати правоохоронцям небезпечні предмети, що досі зберігалися незаконно, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Про це на своїй сторінці у соцмережі повідомляє Броварський відділ поліції.

Правоохоронці нагадують, що за незаконне зберігання зброї, вибухових матеріалів та спеціальних засобів законодавством передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

Зокрема, стаття 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї) визначає покарання у вигляді накладення штрафу з конфіскацією зброї або без такої. 

Статтею 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України за носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передачу чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу визначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

Носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу – караються штрафом або громадськими роботами на строк від 120 до 240 годин, або арештом на строк від 3 до 6 місяців, або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на строк до 3 років.

Разом з тим, звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, передбачене частинами першою або другою цієї статті, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

У разі добровільної здачі незареєстрованої зброї чи спецзасобів, у подальшому, якщо вона не значиться в обліках як втрачена, викрадена чи не була знаряддям скоєння злочину, громадяни мають право зареєструвати здану ними зброю чи спецзасоби на своє ім’я. 

Для отримання інформації щодо порядку здачі зброї та отримання дозволу на її зберігання, звертайтесь до працівників дозвільної системи Броварського відділу поліції або до чергової частини за номером 102.

Адреса дозвільної системи Броварського ВП ГУНП в Київській області: місто Бровари, вул. Лесі Українки, 1.