WTF?
     
Школам і дитячим садочкам Броварщини заборонили збирати з учнів гроші "на штори"

  Відділ освіти Броварської райдержадміністрації офіційно заборонив збирати гроші у школах і дитячих садах, передає «КиевВласть».

  Очільниця відділу освіти Броварської РДА Людмила Чайка підписала наказ "Про заборону збору коштів учасниками навчально-виховного процесу в навчальних закладах Броварського району". Тепер вчителі та адміністрація шкіл і дитячих садочів не можуть збирати гроші "на штори" чи "на ремонт". Усі фінансові операції у навчальних закладах проходитимуть через незалежну від педагогів бухгалтерію.

  – Заборонити збір коштів у навчальних закладах Броварського району з батьків, учнів та вихованців на розвиток та утримання навчального закладу, подарунки навчальному закладу і педагогічним працівникам, - зазначено у наказі.

  Керівники навчальних закладів отримали доручення приймати тільки безготівкові благодійні внески на добровільних засадах. Благодійники та працівники шкіл зобов'язані оформляти внески через бухгалтерію.

  – У нас в сфері освіти є можливість створення благодійних фондів при навчальних закладах, щоб гроші батьків не ходили по руках. Вони, батьки, мають право розпоряджатися коштами на свій розсуд, але ні вчитель, ні директор школи не має права збирати з дітей ні копійки, - розповіла журналістам «КиевВласть» очільник департаменту освіти Київської облдержадміністрації Віра Рогова.

  Управляти фондами і звітувати про їхню роботу повинна незалежна особа без втручання педагогічного колективу.

  Через бухгалтерію мають також оформлюватися послуги репетиторства, що надають вчителі. "Учитель може взяти собі платні годинни, але, знову ж таки, тільки через шкільну бухгалтерію або бухгалтерію відділу освіти", - додала Віра Рогова.