WTF?
     
Батьки першокласників однієї зі шкіл міста поскаржилися директору на дитину з особливими потребами

  Директор броварської ЗОШ №6 отримав колективну заяву від батьків одного з перших класів із вимогою відокремити дитину з особливими потребами від решти учнів класу. Причину такого рішення батьки у своїй заяві не вказали.

  Про це у Facebook повідомила Громадська рада при управлінні освіти і науки Броварської міської ради.

 Щоб остаточно вирішити це питання і попередити подібні випадки в майбутньому, Громадська рада при управлінні освіти і науки Броварської міської ради ініціювала батьківські збори двох класів. Перший - клас, до якого адміністрація планує перевести дитину з особливими потребами, другий - той, в якому її назвали зайвою. Голова громадської ради на батьківських зборах Ігор Романенко з’ясував, що в класі, де навчалась дитина, нарікань від школярів і педагогів не було. Учень адаптувався до школи та вів звичний спосіб життя. Як виявилося, семеро присутніх на зборах батьків не підписували звернення.

  Ще до початка батьківських зборів, заступник голови Громадської ради Лещик Надія звернулась до юристів Української Гельсінської спілки з прав людини з проханням прокоментувати ситуацію. Представник Спілки повідомив, що, відповідно до ст. 53 Конституції України, кожен має право на освіту. Українська Гельсінська спілка спостерігатиме за цією ситуацією і працюватиме для забезпечення прав дітей-інвалідів на здобуття освіти.

  Зазначимо, що у БЗОШ №6 відкрили класи з інклюзивною формою навчання. Діти з особливими освітніми потребами навчаються у звичайних класах, якщо це дозволяє психолого-медико-педагогічна комісія. Деякі школярики навчаються за окремою, розробленою саме для них, програмою.

  Відтепер дитина з особливими потребами навчається в іншому класі.

Фото: education-inclusive.com