WTF?
     
Тендер на проект шкіл у Броварах без конкурсу та погодження з громадою

  Відділ капітального будівництва Броварської міської ради розпочав проводення закупівельних робіт на проектування загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів по вул. Симоненка та корпусу початкової школи на території ЗОШ №10 по вул. Петлюри.

  Про це повідомляє видання "Трибуна-Бровари".

За даними електронної системи закупівель «Prozorro», кінцевий термін подання тендерних пропозицій по об’єкту школа по вул. Симоненка, 103 — до 10 вересня. Аукціон стартує 12 вересня. Очікувана вартість проекту — 4 566 294 гривень. Кінцевий термін подання тендерних пропозицій щодо корпусу початкової школи на території школи №10 — 10 вересня. Очікувана вартість — 1 556 691 гривень.

 Як розповів виданню «Трибуна-Бровари» інженер-будівельник Олександр Короленко, технічне завдання з будівництва шкіл, на основі якого проводяться тендерні процедури, не визначає параметрів по завершенню будівельних робіт:

  — Технічне завдання написане загальними фразами, без конкретики, що недопустимо при будівництві подібних об’єктів. В загальній назві технічних завдань є лише слова — школа на 2640 місць і все.

  Не виписано, скільки має бути класів, які допоміжні приміщення, чи буде там басейн, не написано — чи будуть корпуси окремими для молодших і старших класів. Відповіді на ці питання частково дають державно-будівельні норми (ДБН), але як показала практика, діючі ДБН застарілі і не відображають усіх вимог сучасної освіти. 

  Коли ми займалися цим проектом, то дійшли висновку, що є дуже багато нюансів, які в ДБН не враховані. Для того, щоб побудувати школу, потрібно реально з освітянами прописати усі нюанси, які виникають при навчальному процесі. Все це мало вплинути потім на проектну потужність школи. Треба врахувати сучасні вимоги до вивчення іноземних мов, до занять спортом та інших.

  У ДБН немає вимог до шкільного басейну, а хотілося б, щоб він був. У технічному завданні не прописано — скільки поверхів матиме ця школа, кількість корпусів. А може нам поставлять п’ятиповерхову будівлю і скажуть — ось вам школа, і вона зовсім не буде відповідати нашим вимогам, — розповів Короленко.

  Також за словами пана Олександра, в технічних завданнях немає інформації про комунікації, які там мають бути, а саме — немає технічних завдань ні від водоканалу, ні від «тепломережі», ні від електриків.

  «Якщо ці моменти не були вказані і прописані, то це потягне додаткові витрати на проектні роботи. Адже виконавці робіт потім уже навздогін дізнаватимуться про підключення до комунікацій.

  За півроку проектувань може «вилізти», що потрібно вкласти ще мільйон гривень, припустім, на те, щоб підтягнути електрикуМи планували відбір проектувальників у два етапи — конкурс серед архітекторів на кращий ескіз проекту школи, для того, щоб їхнє бачення лягло в основу технічного завдання, а лише потім торги», — зауважив Олександр Короленко.

  Депутат Київоблради Олег Іваненко зазначив, що він зустрінеться із заступником голови Київської ОДА Левом Парцхаладзе і з'ясовуватиме, чому тендер було призначено без конкурсу проектів будівництва:

  — Особисто для мене ця ситуація дивна. Зараз усі депутати обласної ради від Броварів та Броварського району об’єднують зусилля на те, щоб боротися за будівництво школи, але проект повинен бути зрозумілим. Це те, що повинен зробити Ігор Сапожко — погодити з громадою проект. Цього не зроблено. Я особисто не розумію, що відбувається. Тому й буду зустрічатися з Парцхаладзе.