WTF?
     
Робота поліцейських складна і цікава. Правоохоронці відкрили дітям секрети своєї професії

  Відучора кількість маленьких броварчан, які мріють освоїти професію поліцейського, збільшилася в рази. Співробітники поліції Київської області відкрили секрети своєї роботи для дітей та дорослих. У суботу, третього вересня, правоохоронці ознайомили броварську малечу з особливостями відповідальної професії поліцейського.

  Експерти-вибухотехніки, патрульні поліцейські, співробітники експертної служби разом із своєю очільницею, – усі вони зібралися, щоб розповісти дітям про свою роботу. Завітав на захід й керівник груп швидкого реагування (ГШР), капітан Руслан Отрох.

  Навіть до початку заходу біля звичних для правоохоронців речей почали збиратися дітлахи. Приваблювали перехожих також музичні твори, які виконував оркестр ГУ Національної поліції в Київській області. Захід був організований, аби діти знали, чим займаються працівники тих чи інших підрозділів правоохоронних органів.

  Так, наприклад, бійці підрозділу спецпризначення продемонстрували гостям спеціальні засоби індивідуального захисту та зразки озброєння, якими оснащені правоохоронці. Серед представленої зброї були різні моделі пістолетів, рушниць, гвинтівок тощо. Діти з цікавістю розглядали зброю, брали її до рук та фотографувалися. Та найбільше пістолетами та автоматами цікавилися дорослі чоловіки. Поліціянти розповіли про особливості, характеристики та історію кожного виду зброї.

  Маленьким поліцейським пропонували спробувати на собі бронежилети та захисні каски. Декому вони були навіть дуже завеликі, однак цікавість все-таки перемагала. Хлопці з задоволенням приміряли образ бійця спецпідрозділу української поліції.

  На стенді працівників вибухотехнічної лабораторії можна було помітити різноманітні гранатомети, гранати та засоби для їх пошуку й знешкодження. Як за допомогою робота вилучити вибухівку та, в той же час, залишитися неушкодженим, дізнавалися юні броварчани. Експерти-вибухотехніки розповіли також, коли та як застосовуються різні пристрої.

 Як працівникам експертної служби вдається виявляти та вилучати об’єкти з місць скоєння злочину, можна було запитати у очільниці зазначеного підрозділу поліції. Разом із дітьми жінка шукала відбитки пальців, взуття та сліди пошкоджень. Малеча навчилася користуватися лупою, спеціальною експертною лінійкою, щіточками тощо.

  Для дітей правоохоронці підготували цікаві тематичні конкурси. Разом із малечею поліціянти бавилися та розважалися. Було оголошено конкурс дитячого малюнку на асфальті. Малеча мала крейдою намалювати поліцейський автомобіль. Правоохоронці й самі долучилися до забави, так би мовити, показали майстер-клас.

  Звісно, жодного поліцейського не можливо уявити без надійного службового автомобіля. Діти могли посидіти у автівках груп швидкого реагування та вибухотехніків. Малеча вмикала сигнальні маячки, випробовувала поліцейську сирену та користувалася рацією. Дехто спробував себе і у ролі правопорушника, якого запроторили за ґрати.

  – Все як у фільмах про американських копів: і зброя, і амуніція. Чудова можливість розповісти дітям про роботу правоохоронців. Син навіть сказав, що хоче стати як ці чоловіки, поліцейським. Хоча нам, насправді, до цього ще дуже далеко, – розповідає місцевий мешканець Євген.

  Задоволення отримали усі: і дорослі чоловіки, і малюки. Навіть дворічні хлопчики вже навчилися тримати пістолет у руках. Можливо, хтось із них згодом також стане українським копом. Профілактичні заходи та бесіди від правоохоронців продовжуватимуться.