WTF?
     
У Броварах нашестя непростого бур’яну

Зовні ця рослина нагадує полин гіркий. Однак місцеві чиновники б’ють на сполох: у місті другий тиждень триває боротьба із амброзією. Проблема ще й у тому, що хімічно винищувати її можливо лише в першу половину літа. Далі – майже ручна робота.

Про старт відповідних заходів із виявлення площ забур’янення амброзією у Броварах оголосив заступник міського голови Григорій Голубовський. Чиновник доручив усім начальникам жеків провести відповідні заходи із виявлення площ забур’янення амброзією у Броварах та ліквідувати їх. 

За словами науковців, амброзія полинолиста – надзвичайно небезпечний бур’ян. Вона засмічує та несе шкоду всім польовим культурам. Зазвичай амброзія щільно росте на узбіччях доріг. Цей бур’ян можна зустріти на берегах ставків і рік. Боротьба з такими плевелами ускладнюється тим, що агротехнічні та хімічні заходи в агроекосистемах можуть застосовуватися лише в першій половині літа. Амброзія ж з’являється до серпня включно.

«Зерна амброзії були завезені до нас з Америки, - розповідає Голубовський. – Зараз боротьба з нею – проблема цілої Європи. Ця рослина дуже небезпечна і стійка. Вона висушує ґрунт, знищує поживні речовини, що необхідні для росту інших рослин». Заступник зазначає, що боротьбою з цим бур’яном займаються щорічно. Кожного року комунальні працівники чекають потрібного періоду, щоб почати косити амброзію».

Якщо викошувати її раніше потрібного строку, тобто, коли рослина тільки починає рости, то згодом ділянок з цим бур’яном стане втричі більше. 

Наразі, найбільша проблема, яку спричиняє амброзія – алергія. За словами Голубовського, у період цвітіння цей бур’ян стає потужним алергеном. В цей час амброзія небезпечна для здоров’я людей, особливо для тих, хто страждає від алергії. У зв’язку з цим, комунальники почали винищувати цю рослину, починаючи з минулого тижня. 

У Броварах амброзія оселилася біля приватних забудов та в місцях обслуговування комунальних установ. Заступник міського голови просить повідомляти про території, де був помічений цей бур’ян.

Нагадаємо, що за зовнішнім виглядом рослина нагадує полин гіркий. Верхній бік листової пластинки темно-зелений, нижній – сірий та опушений. 

Правда Тут