WTF?
     
PROZORRO бути в Броварах! Перемога Броварських активістів (ВІДЕО)

Громадські активісти міста Бровари, окупували кабінет мера Ігора Сапожко. Вимагали запровадити Prozorro на державні закупівлі.

Про це на своїй сторінці у соцмережі Facebook пише голова партії "Демальянс" Василь Гацько.

- "Бачили десь таке? Громада Броварів окупувала кабінет мера з вимогою запровадити Prozorro на допорогові закупівлі", - написав він. 

 

Prozorro - це система для електронних закупівель товарів та послуг, вартість яких становить або перевищує 200 тис. грн, і робіт – вартість яких становить або перевищує 1,5 млн. грн.

Активісти в Броварах вимагають, щоб система працювала і на закупівлях до 200 тис. грн.

Спочатку акція протесту точилася біля будівлі міськради, а потім перенеслась безпосередньо до кабінету Броварського міського голови Сапожка І.В.
Після численних перемовин мер згодився підписати розпорядження з допороговим рівнем навіть в 1 грн. Але як тільки документ буде готовим, та коли в ньому пропишуть форс-мажорні обставини. Пікетувальників не задовольнила така відповідь, знову почались між пікетувальниками та міським головою "голосні" суперечки.
Після деяких перемовин ініціатори акції та її учасники погодилися, що саме розпорядження з унесенням в нього пункту про закупівлю товарів, послуг та робіт за форс-мажорних умов доопрацюють сьогодні, а завтра, 10 серпня, Ігор Сапожко його підпише. А вже зараз, точніше від учорашнього дня, тобто від 8 серпня, діє його усне розпорядження здійснювати всі процедури закупівлі у місті через ProZZoro з допороговим рівнем в 1 гривню.

Василь Гацько, лідер Демальянсу, котрий прибув до Броварів, охарактеризував ситуацію, як хапання чиновників за «останню соломинку», щоб мати в своїх руках ще хоча б на місяць-другий інструмент незаконного збагачення у вигляді непрозорої системи закупівель.

- І ось у Броварах ми маємо вже не перший позитивний приклад, коли громадськість проявляє активність, небайдужість та домагається ухвалення рішення, яке безумовно піде на користь усій громаді.

 

Стаття підготовлена з використанням матеріалів Gazeta.ua та "Гроза"