WTF?
     
Ще одне скандальне рішення Броварської міської ради. Бровари без "Prozorro" (ВІДЕО)

04.08.2016 року відбулась сімнадцята чергова сесія Броварської міської ради VІІ скликання. Останнім часом майже кожна сесія закінчується чи то скандалом на всю країну чи зовсім закривається так і не розпочавшись. Ця сесія не стала винятком.

Позитивним моментом стало голосування, використовуючи нову систему голосування "Рада", яка б мала дозволити зекономити час та роботу лічильної комісії.

І все йшло більш-менш нормально, аж поки на обговорення та голосування не винесли проект «Про впровадження системи електронних закупівель та забезпечення прозорості і відкритості процедури закупівель товарів, робіт, послуг».

Про систему "Prozorro" дуже багато розповідали як в Броварах, так і в усій Україні та Європі, адже нещодавно система електронних закупівель ProZorro перемогла в найбільш престижній міжнародній премії в сфері закупівель - World Procurement Awards 2016.
Про це на своїй сторінці в Facebook написав заступник голови Адміністрації президента Дмитро Шимків.

Відповідальним за провадження цієї системи в нашому місті взяв на себе депутат Броварської міської ради від фракції "ДемАльянс" Олег Берестовий, який перед голосуванням виступив з промовою на вчорашній  сесії.
Дуже неочікувати проти цієї "Prozorro" виступила Крилова Тетяна Миколаївна (фракція "Самопоміч"), яка і запропонувала винести свою негативну позицію на голосування. Ще неочікуваним стало те, що за пропозицію не впроваджувати систему "Prozorro" проголосували 19 депутатів.

Цікаво, що в Бровари цього дня була запрошена Член національної ради реформ при Адміністрації президента. Куратор проекту "Prozorro" Кристина Гуцалова. Про це на сторінці у соцмережі повідомив Олег Берестовий.

Чому ж депутат Броварської міської ради Тетяна Крилова вчинила саме так достоіменно невідомо, але видання "Трибуна-Бровари" ось так прокоментувало цей вчинок:

Ключовим стала поведінка депутата Тетяни Крилової, яка не приховувала своїх емоцій, що буде мститися фракції «Демократичного Альянсу» за те, що та не підтримала проект її ініціативи — «Впровадження інформаційної системи управління та аналізу «Муніципальна інформаційна система «І – Б Р О В А Р И» на 2016 – 2018 р.р.».

Це однозначно була неправильна поведінка як для депутата, оскільки керуватися особистими емоціями на такому рівні як депутатський — просто неприпустимо.

Журналіста, громадського діяча Андрія Качора, який наразі перебуває в іншому місті, але уважно слідкує за подіями в рідних Броварах, також обурив вчинок не тільки Тетяни Крилової, але і інших 18-ти депутатів, які підтримали її у голосуванні:

- Броварам - контрольний в голову. 
Сьогодні 19 чоловік - які живуть у цьому місті та ходять його вулицями - позбавили броварчан нормального майбутнього. 
Вони знищили шанс, аби чиновники нарешті припинили розкрадати бюджет, красти гроші броварчан, красти наші податки на відкатах і нечесних тендерах.
19 депутатів міськради провалили повноцінне запровадження системи Prozorro у Броварах. Системи, яка в багатьох українських містах вже економить до 30% бюджетних коштів. Для Броварів – це десятки, сотні мільйонів гривень. 
Ці мільйони знову не дійдуть до дитячих садків, шкіл, лікарень, під’їздів, доріг і тротуарів. Натомість вони знову осядуть в руках корупціонерів і просто уродів з міської влади, які вони роздерибанять між собою та своїми посіпаками.

ТЕТЯНА КРИЛОВА ("Самопоміч") – ініціатор «похорону» Prozorro у Броварах, внесла пропозицію на сесію і дала вирішальний голос.
Ці люди мають назавжди стати «нерукопожатними» для всіх броварчан. Адже саме завдяки їхнім голосам корупція у Броварах отримала друге дихання. 
Вони живуть поруч з вами, вони ходять цими самими вулицями. Вони сьогодні зробили так, аби ваші гроші знову крали.

Аліна Дяченко - лідер Броварського "ДемАльянсу" також не залишилась без коментарів:

- Я припускала дуже різні сценарії про те, як сьогодні буде проходити розгляд питання про запровадження електронних закупівель для робіт вартістю ДО 1,5 млн грн (найбільш цікаві закупівлі) у Броварах, яке подав депутат-демальянсівець Oleh Berestovy.

Були різні варіанти, як ‪"‎Prozorro"‬ будуть "провалювати" під час голосування, бо екс-регіонали залишились у нашому місті при владі і за рахунок "тушок" сформували свою більшість у міськраді.

Та я навіть подумати не могла, що завалить проект депутатка Крылова Татьяна (фракція "Самопомочі").

Саме вона запропонувала зняти проект з розгляду і "типу доопрацювати" (хоча всі її зауваження виписані в законодавстві і не потребують додактового прописування). Наш проект рішення вичитували всеукраїнські експерти з "Прозорро" і ми врахували всі їх зауваження та побажання, але ж ні, у броварської "експертки" є свої застереження :-)

З легкої руки Тані Криловою головуючий - мер-екс-регіонал Ігор Сапожко- поставив ЇЇ пропозицію на голосування і разом з фракціями УКРОПУ, ЄДНОСТІ, БАТЬКІВЩИНИ, РАДИКАЛЬНОЇ ПАРТІЇ "Prozorro" у Броварах дружно провалили.

19 голосів ЗА те, щоб зняти проект.

Це мінімальна кількість голосів для ухвального рішення. По суті голос Крилової став вирішальним. Натомість її фракція "Самопоміч" виступала за запровадження "допорогових" електронних закупівель вже сьогодні ) 
Однак Тетяна знайшла сьогодні "однодумців" у колі екс-регіоналів )

І на цьому сумна історія мала б завершитись, якби не одне "але". Саме ця депутатка зареєструвала на сьогоднішню сесію інший проект рішення - про нибіто муніципальну електронну систему "І-Бровари" вартістю 13 млн грн. І під час лобіювання свого рішення організувала презентацію від приватної фірми, яка готова розробити програмне забезпечення "унікального" проекту за "гідну винагороду". При цьому кошторисні розрахунки цієї приватної фірми лягли в основу її проекту рішення, і чомусь майже всі вони "розбиті" на суми до 1,5 млн грн - типу різні етапи роботи )) Тобто їх закупівля передбачалась без тендеру...

Тому особисто мені все зрозуміло про те, що сталось сьогодні. Залишається сподіватись, що її партія та фракція вживуть належних заходів щодо своєї "прозорофобки" .

Редакція "At Brovary" звернулась за коментарями до лідера фракції "Самопоміч" в м. Бровари Андрія Василенка:

(відео "Трибуна-Бровари")