WTF?
     
Бровари планують об'єднатися з Княжичами, Требуховим, Красилівкою та Калинівкою в одну територіальну громаду

  Виконавчий комітет Броварської міськради звернувся до голови Княжицької сільради з пропозицією об’єднати Бровари і Княжичі в одну територіальну громаду. 

  Княжичі, Требухів, Красилівка та Калинівка отримали чергову пропозицію від виконкому Броварської міської ради про створення об'єднаної територіальної громади. Про це у соціальній мережі Facebook повідомила Ірина Нікітчина, помічник депутата Броварської міської ради Андрія Саука.

  "Потрібно зазначити, що якщо є заперечення та альтернатива, то вона має бути викладена в цифрах та перспективних планах. Безумовно, даний варіант є глобалізацією", - йдеться у повідомленні.

  На розгляд пропозиції відведено місяць.

 Для детальнішого вивчення питання чотирнадцята сесія Княжицької сільської ради створила ініціативну групу та направила своїх делегатів до Требухівської сільської ради.

  Зазначимо, що Законом "Про добровільне об'єднання територіальних громад", прийнятим Верховною Радою 2 лютого 2015 року, передбачене кардинальне реформування системи місцевого самоврядування в Україні. Від моменту набуття чинності закону на засіданнях обласних і районних рад створюються плани та карти адміністративно-територіальних одиниць. Після об'єднання громад у найбільшому населеному пункті будуть сформовані місцеві ради, а замість сільрад у малих селах будуть обрані сільські старости. Про розподіл бюджетних коштів у законі не вказано.

 

  Нагадаємо, що 18 вересня минулого року Калитянська, Заворицька, Мокрецька та Семиполківська сільські ради були об'єднані у Калитянську селищну територіальну громаду з адміністративним центром у Калиті. Об'єднання виявилося невдалим. Село Семиполки хотіло вийти зі складу нової територіальної одиниці та існувати окремо. Активісти збирали підписи за вихід села зі складу громади, повідомляє інтернет-видання "UA- Reporter.com". Вони вимагали звернути увагу на умови створення Калитянської громади, запевняючи, що в процесі об'єднання, був не витриманий жоден принцип адміністративно-територіальної реформи: ні добровільність, ні економічна доцільність.