WTF?
     
Начальницю відділу освіти Броварської РДА звинувачують у розтраті понад 800 тис. грн. із бюджету району

 Чиновницю Броварської райдержадміністрації судитимуть за розтрату бюджетних коштів в особливо великому розмірі.

  Начальника відділу освіти Броварської РДА Людмилу Чайку та керівника одного з підрядних товариств звинувачують у розтраті бюджетних коштів у сумі понад 800 тисяч гривень. Про це повідомляє Броварська місцева прокуратура на своєму офіційному сайті. Місцева прокуратура вже скерувала до суду обвинувальний акт відносно цих осіб.

  У повідомленні вказано, що попри свої посадові обов’язки, без документальних і правових підстав, начальниця відділу освіти райдержадміністрації, зловживаючи своїм службовим становищем, власним підписом затвердила дефектний акт та інші офіційні документи для проведення ремонтних робіт у чотирьох школах Броварського району. Надавши дефектному акту статусу офіційного документа, чиновниця створила умови для розкрадання бюджетних коштів.

  Керівник організації, що виконувала ремонтні роботи, користуючись діями начальника відділу, розробив документи щодо виконання своїх договірних зобов’язань. У документ була внесена інформація з завищеними обсягами фактично виконаних будівельних робіт і використаних будматеріалів. На підставі погоджених документів розробили кошторис на здійснення будівельних робіт, який після проведення експертизи проектної документації був затверджений замовником.

  Зазначені особи обвинувачуються у вчиненні кримінальних правопорушеннь, передбачених ч.ч. 4, 5 ст. 191 (розтрата чужого майна в особливо великих розмірах, вчиненого повторно, шляхом зловживання своїм службовим становищем) та ч.ч. 1,2 ст. 366 (видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки) КК України.

  Сама Людмила Чайка своєї провини не визнає, повідомляє видання "Маєш право знати". “Ніякої розтрати бюджетих коштів не було. 24 грудня 2015 р. на сесії Броварської райради було виділено такі довгоочікувані кошти на ремонт у школах, а 29 грудня фінвідділ їх перерахував підрядникам, які розпочали роботи, однак грошей не отримували. Підрядники відразу написали мені гарантійні листи (при потребі можу їх надати), де зобов’язувалися до 1 лютого 2016 року завершити усі ремонтні роботи. А вже 10 січня приїхав УБОЗ (Управління по боротьбі з організованною злочинністю) перевіряти виконані роботи. Якби ми ці кошти не перерахували підрядникам 29 грудня, об’єкти залишилися б недобудованими. На сьогодні всі заплановані роботи виконано 100% згідно з виділеною сумою коштів: зроблено фасад школи у селі Шевченково, у Калинівській школі – туалет, у Русанівській – харчоблок, у Калитянській ЗОШ – дах. Зазначу, для того, щоб максимально допомогти кожній школі вирішити нагальні потреби, я спочатку провела моніторинг. Власне, під ці потреби просила на сесії виділити необхідні кошти. Їх виділення затягнулося. У своїх діях не бачу ніякого порушення”, – каже Людмила Чайка.