WTF?
     
У Броварах провели Національний Кубок України з плавання

  До Броварів вкотре завітали найкращі плавці України. Протягом трьох днів, з 14 по 16 липня, у броварському басейні «Купава» проходив Національний Кубок України з плавання. У Броварах змагання настільки високого рівня відбулися вперше. Нагадаємо, у лютому цього року басейн «Купава» приймав Відкритий чемпіонат Київської області з плавання серед юніорів.

  Участь у змаганнях взяли юнаки та дівчата 1998-2000 р.н. з багатьох міст України. Серед учасників – заслужені майстри спорту, майстри спорту, кандидати у майстри спорту та плавці І, ІІ та ІІІ розрядів. Найкращі з них представлятимуть Україну на Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро, які відбудуться у серпні.

  – Сьогодні приймаємо багатьох молодих олімпійців. Наприклад, Андрій Хлопцов, Даша Зевіна, Сергій Шевцов. Даша невдовзі поїде до Ріо-де-Жанейро, представляти Україну на літніх Олімпійських іграх, – розповідає багаторазовий чемпіон всесвітніх універсіад і кубків світу, директор басейну «Купава» Сергій Бреус.

  Проводити чемпіонат доручили головній суддівській колегії, яка була попередньо затверджена Міністерством молоді та спорту України за поданням Федерації плавання України.

  На відкриття Національного Кубку були запрошені перший віце-президент федерації плавання Володимир Шумілін, Генеральний секретар федерації Андрій Власков, заступник міського голови Броварів Григорій Голубовський, начальник відділу молоді і спорту Дмитро Рожков та інші. Вони поздоровили плавців із початком змагань та побажали їм успіхів і гарних результатів.

  Учасники змагалися у традиційних стилях – батерфляй, брас, вільний стиль, комплексне плавання, на спині – на дистанціях 50, 100, 200, 400, 800 та 1500 метрів. Змагання проводилися без попередніх запливів.

 Першими стартували дівчата на дистанції 50 м. батерфляй. У шостому запливі, до речі, змагалися найсильніші плавчині України, серед яких – Заслужена майстер спорту Дарина Зевіна. У результаті дівчина посіла четверте місце. Плавчиня з Дніпра (Дніпропетровськ) Коба Надія випередила її на шість мілісекунд. Перше місце на цій дистанції посіла Степанюк Дарья з Харкова. Дистанцію 400 м комплексне плавання Дарина Зевіна подолала першою.

 На дистанції 50 метрів брасом серед чоловіків виступив і екс-володар світового рекорду (26.17 секунд) Олег Лісогор. Найпершим подолав цю дистанцію киянин Карпенко Олександр, другим – Андрієнко Олександр із Кам'янського (Дніпродзержинськ). Третє місце між собою розділили Дмитрук Владислав (Кам'янське) та броварчанин Димо Валерій. До речі, він першим подолав дистанцію 100 м брас і 200 м брас.

  Броварчани виявилися першими і на дистанції 200 метрів на спині та 1500 метрів вільним стилем. Першим у запливі 200 метрів на спині став Варварук Сергій. Другим на цій дистанції заплив подолав Головчак Максим із Кривого Рогу. 1500 метрів вільним стилем першим проплив Діас Денис.

  – Спортсмени підготовлені непогано. Особливо команда, яка готується до Олімпійських ігор. До речі, й інші плавці не відстають. У дечому навіть кращі, – зазначив Сергій Бреус.

  Спортсмени, які посіли призові місця, були нагороджені дипломами та медалями. За перше місце переможці отримали призи Федерації плавання України. Нагороджував переможців перший віце-президент федерації плавання Володимир Шумілін.

  Зазначимо, що для плавців, які незабаром поїдуть до Бразилії, це були останні старти перед Олімпійськими іграми. Побажаймо українським спортсменам вибороти якомога більше медалей цього року у Ріо-де-Жанейро.

  Переглягути результати Національного Кубку України з плавання можна за цим посиланням.