WTF?
     
Кожна людина талановита, головне – знайти себе. «Пектораль XXI» – можливість для дітей та молді творчо реалізувати себе

  Дитинство та молодість – прекрасна та світла пора у житті кожного. Час, коли ще рано перейматися чужими клопотами, суспільними проблемами та світовими кризами. Це найкращий час для творчих пошуків і реалізації себе. А діти в нас  завжди талановиті – кожен вміє щось особливе. А наша рішуча молодь – сповнена натхненням і сміливих ідей. Вона здатна на найнеймовірніші вчинки. Однак мати талант замало, його треба розгледіти, розвинути та реалізувати. І у цьому дітям і молоді необхідно всіляко допомагати.

  Віднедавна дитячо-молодіжну творчість підтримує громадська організація «Пектораль XXI». Створена спільнота була у Броварах, проте масштаби її діяльності нашим містом не обмежуються. «Ми не зациклені тільки на Броварах, бо дитяча та молодіжна творчість є у кожному, навіть найвіддаленішому, місті чи селищі», – розповідає один із засновників організації Олег Здоровець. «Пектораль XXI» – це відкрита некомерційна організація, що займається культурно-дозвіллєвою діяльністю. Основна робота – організація різноманітних фестивалів і конкурсів дитячо-юнацької творчості.

  Як зазначив пан Олег, попри те, що діяльність «Пекторалі XXI» не обмежується лише Броварами, в інших містах України її осередки створюватися не будуть:

  – Можливо, це будуть дотичні організації, які з нами співпрацюватимуть – така собі партнерська робота. Ми хочемо, щоб це й надалі залишалася броварська організація, яка популяризує дитячу і молодіжну творчість України.

  Сьогодні до організації входять всього-на-всього десять осіб, але долучитися до спільноти «Пекторалі» чи допомогти їй може кожен. Якщо, звісно, є бажання та цікаві ідеї. Організація постійно розвивається. «Якщо хтось хоче допомогти у створенні певних заходів, ми готові до співпраці», – додає Олег. У «Пекторалі» раді вітати ініціативних і талановитих. Участь в організації безкоштовна.

  – Цікаво, якби до організації заходів долучалися ще й діти. Це дещо незвично. Діти завжди багато хочуть, вони переповнені ідеями, але через свій вік їм, на жаль, мало вдається. Діти найкраще створюють атмосферу свята. А молодь вже більш впевнена у собі. Однак молодіжна творчість нібито є, але поки що – непомітна, – розповідає Олег.

  «Пектораль XXI» – гарна можливість заявити про себе для молодих, талановитих, але поки невідомих артистів. «Якщо хтось має цікаву ідею чи бачення чогось, але немає можливості втілити їх у життя, він може звернутися до нас: розповісти про себе, відіслати запис чи відео свого виступу. Ми також можемо матеріально та фізично втілити бачення людини. За нею ми залишаємо ідейність», – додає Олег.

  Попри свою недовгу (але велику!) історію, «Пектораль XXI» встигла запам’ятатися своїми неймовірними проектами. Першим став Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Пектораль талантів», який відбувся десятого квітня у приміщенні концерт-холу броварського ТРЦ «Термінал». Представити свої вміння на конкурсі зібралося майже шістсот танцівників, співаків, хореографічних, циркових і вокальних колективів з різних міст України. Таланти юних учасників фестивалю оцінювало професійне журі, до якого ввійшли викладачі, професори і керівники колективів. Подарунком для усіх учасників фестивалю став зірковий концерт, на якому виступили сестри з дуету «Анна-Марія», гурт «18 PLS», співачка Катя Гройс та бенд «FORMINGO». А директор студії танцю «TODES» Андріс Капіньш влаштував імпровізований флеш-денс. Учасники конкурсу отримали дипломи, призи, подарунки. Переможці вокального блоку отримали сертифікат на запис у студії.

 – Членам журі неймовірно сподобалися конкурсанти. Вони не очікували, що у нашому маленькому місті є стільки талантів. Члени журі після конкурсу підходили до дітей, які їм особливо сподобалися, знайомилися з ними. Викладачі запрошували дітей на навчання до своїх ВНЗ, – розповідає Олег про приємні бонуси, які отримували учасники після фестивалю.

  Після закінчення першого фестивалю на організаторів чекав шквал позитивних відгуків. Почалася підготовка до другого масштабного проекту – Всеукраїнського фестивалю «Зіркова пектораль талантів». Цього разу – на березі Чорного моря у містечку Залізний Порт. І ще дві відмінності, що вирізняли другий фестиваль. По-перше, він відбувся у рамках дванадцятиденних літніх сходин, які організувала «Пектораль XXI»; по-друге, це був саме фестиваль, де діти лише показували свої таланти, не змагаючись за призові місця. Протягом 12 днів діти не лише готувалися до фестивалю, а й купалися та грали на березі моря, відвідували майстер-класи з хореографії, вокалу та акторської майстерності тощо. Для усіх відпочиваючих у пансіонаті дитячі колективи влаштували великий концерт на День Конституції.

  Про переваги та особливості проведення власне фестивалю перед фестивалем-конкурсом розповідає Олег:

  – На фестивалі діти проявляють себе по-іншому. Вони розуміють, що конкуренції немає. Вони більш розкуті, тому й викладаються на повну. Так проявляється їхній характер. А ти розумієш, кого можна запросити на інші заходи.

 Минулого літа учасники «Пекторалі XXI» подарували усім броварчанам молодіжні концерти «#БРВР» і «ЛітоPeace». На концерт «#БРВР», який був організований на минулорічний День міста, зібралася майже тисяча глядачів. Наше місто давно не бачило такої кількості людей на одному заході. А після концерту на площі глядачі могли насолодитися екстремальним фаєр-шоу.

  Сьогодні активісти «Пекторалі» готуються до третього фестивалю. Про те, де і як він відбудеться, поки що невідомо. Організатори також планують долучитися до створення свята на цьогорічний День міста.

  – У нас ще багато проектів та ідей. Зараз усі вони знаходяться переважно в проектній формі. Ми обов’язково ще влаштовуватимемо концерти. Можливо, організуємо щось на День Незалежності. Було б цікаво повернути традицію запрошувати до Броварів відомих українських виконавців так, як це було років 5-6 назад. Плануємо розвивати театральне мистецтво, художнє, фото- та відеомистецтво. Популяризуватимемо серед молоді мистецтво загалом. Ми намагаємося хоч якось влаштувати броварчанам дозвілля, аби у нашому місті частіше відчувався святковий настрій, – ділиться планами на майбутнє Олег.

  Прекрасно, коли кожна дитина може долучитися до підготовки культурних заходів і постановки номерів. На годину чи день відчути себе режисером або хореаграфом. Самостійно створити шедевр і подарувати його глядачам. Можливість розвиватися тареалізовувати свій потенціал – неоціненна.