WTF?
     
Нам не потрібні дешеві тарифи, нам потрібен гідний рівень життя! Тарифний мітинг у Броварах

  Громадськість та активісти провели у Броварах тарифний мітинг у підтримку вимог профспілок України. Протестувальники вимагали від влади та депутатів Броварської міськради підвищення зарплат і пенсій до рівня реального прожиткового мінімуму і негайного введення мораторію на підвищення тарифів у Броварах.

 У середу, 13-го липня, майже півсотні містян зібралися перед будівлею міськвиконкому на тарифний мітинг в підтримку вимог профспілок України. До акції протесту долучилися переважно пенсіонери. Як зазначив один із ініціаторів заходу Олег Покляцький, на мітинг він запрошував майже 1400 осіб, серед яких і депутати, і чиновники. З місцевих депутатів ініціативу Олега підтримав лише член Радикальної партії Андрієвський Вадим Анатолійович.

  Організатори заздалегідь подбали про те, аби українська символіка додавала духу протестувальникам. Так, поблизу міськвиконкому майоріли синьо-жовті прапори та стрічки.

  На початку акції Олег Покляцький розповів мітингувальникам головну мету зібрання. «Тарифи зросли, а пенсія та зарплата залишились такими само. При середній пенсії у 1100 гривень ми не маємо змоги сплачувати за комунальні послуги за новими тарифами. Нам немає від кого чекати допомоги. Нам не потрібні дешеві тарифи, нам потрібен достатній рівень життя!», – не приховує свого обурення громадський активіст.

 Також Олег зачитав проект резолюції тарифного мітингу з вимогами до міського голови та депутатів. Відповідно до проекту резолюції, громадськість звертається до влади з такими проханнями:

  • підтримати вимоги Федерації професійних спілок України щодо підвищення мінімальних пенсій, зарплат і соцвиплат;

  • звернутися до Президента України як гаранта Конституції, щоб підлаштувати останні закони та постанови відповідно до ст. 46 та ст.48 Конституції України, які гарантують кожному права на соціальний захист і достатній життєвий рівень;

  • на найближчій сесії міської ради винести питання про введення мораторію на підвищення тарифів у Броварах;

  • створити робочу групу з тарифного питання, яка складалася б із фахівців, депутатів і учасників тарифного мітингу.

 У результаті обговорення мітингувальники висунули ще одну вимогу – негайна відставка депутатів, які блокуватимуть чи не підтримають зазначені вище вимоги проекту резолюції.

  - Ми йдемо конституційним шляхом. Забезпечення гідного і достатнього рівня життя гарантує Конституція. Створення робочої групи, ведення мораторію – це все також у законодавчому полі, – заявляє організатор мітингу Олег Покляцький.

 Голова броварського осередку Радикальної партії Вадим Андрієвський повідомив, що сьогодні у Верховній Раді України йде активна боротьба за зниження та перерахунок тарифів на комунальні послуги. «Наша організація підготувала звернення, яке сьогодні було зареєстровано у міськраді. На найближчій сесії Броварської міської ради депутати його розглянуть», – заявив депутат.

  Основними положеннями звернення є впровадження мораторію на підвищення тарифів на комунальні послуги з 1-го липня 2016р. до покращення ситуації в країні. Представники Радикальної партії вимагають встановлення прозорого механізму ціноутворення та оприлюднення методики нарахування тарифів. Ще одним із положень звернення є також заборона нараховувати та стягувати з населення пеню за несвоєчасну плату за комунальні послуги. Крім зазначеного політики вимагають негайного перерахунку цін на комунальні послуги, відновлення пільгової норми споживання газу для населення, заборони постачальникам тепла, газу і електроенергії виставляти споживачам авансові рахунки за ненадані послуги. Згідно з зверненням, депутати вимагають ухвалення постанови ВР №2597 «Про утворення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з перевірки обґрунтованості підвищення тарифів на житлового-комунальні послуги.

 Висловили свою думку з приводу ситуації в країні та підвищення тарифів на житлового-комунальні послуги і пенсіонери, які долучилися до мітингу. Наприклад, пан Валентин зауважив, що першочергово звертатися треба не до Верховної Ради чи Кабінету Міністрів, а до Президента України. Загалом лунали заклики до громади не боятися та бути активними. Хоча дехто висловлював і досить незвичні припущення, нібито сьогодні влада влаштовує геноцид українського народу через тарифікацію.

  Після детального обговорення організатори зібрали контактні дані присутніх на заході та згодних з вимогами проекту резолюції.

  Організатори визначили мітинг як попереджувальний. Якщо ж депутати не дослухаються до вимог протестувальників, ті готові знову й знову виходити на протесті акції, допоки не досягнуть свого.

  Я думаю, що депутати підтримають ці вимоги. Якщо у Київраді проголосували за заборону підвищення тарифів у Києві, то хіба наші депутати не проголосують? – каже броварчанин дід Євген.

  Нагадаємо, що з першого липня цього року змінилися тарифи на комунальні послуги централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води. Минулого четверга депутати Київради наклали мораторій на підвищення тарифів за житлово-комунальні послуги у столиці. За таку ж заборону проголосували і в деяких інших містах України.