WTF?
     
Пропозиції комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам'ятних знаків, щодо громадських обговорень про перейменування трьох вулиць

 

 

Інформаційне повідомлення про перейменування вулиці Декабристів на вулицю Героїв Чорнобиля

Вулиця Декабристів - вулиця в районі Масив міста Броварів, пролягає неподалік залізничної станції «Бровари». Починається від вулиці Степана Бандери, між будівлями №№ 49 та 51. Прилучаються вулиці Воїнів-афганців та Глинки, які утворюють з вулицею Декабристів перехрестя. Закінчується тупиком в районі будівлі по бульвару Незалежності, 12-А.

Декабристи - революціонери, російські дворяни, які прагнули встановити в Російській імперії конституційний лад. 14 (26) грудня 1825 року здійснили повстання проти тодішньої влади.

Рух декабристів був явищем російської історії. Декабристські організації діяли також на частині території сучасної України, тоді окупованої Російською імперією. Ці організації, зокрема Товариство об’єднаних слов’ян, відкидали можливість будь-якої незалежності українців, діяли в рамках панславістських ідей.

Герої Чорнобиля — збірна назва ліквідаторів Чорнобилської катастрофи 1986 року та її наслідків.

До ліквідаторів аварії на ЧАЕС відносять громадян, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов'язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження, проведенні евакуації людей і майна, а також тимчасово направлених або відряджених для виконання робіт у зоні відчуження, включно з військовослужбовцями, працівниками державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій тощо.

Низка ліквідаторів аварії на ЧАЕС отримали значні дози радіаційного опромінення, що стало причиною їхньої смерті чи інвалідності. Часто термін ліквідатори трактують насамперед як рятувальники, які гасили пожежу на ЧАЕС.

Серед ліквідаторів, зокрема загиблих, є жителі Броварів. Неподалік вулиці Декабристів, по вулиці Симона Петлюри, розташована пожежна частина, біля якої встановлено пам’ятник на честь броварських ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Суб’єкт подання: комісія Броварської міської ради з питань найменувань та пам’ятних знаків, за результатами розгляду звернення організації «Союз Чорнобиль Україна».

Строк громадського обговорення: до 31 серпня 2016 року.

 

Інформаційне повідомлення про перейменування вулиці Разіна Степана на вулицю Сома Миколи

Вулиця Степана Разіна - вулиця в старому місті, починається від вулиці Київської, між будівлями №№ 152 та 154, що поблизу старого центру. До вулиці Степана Разіна прилучається вулиця Костя Гордієнка; її перетинає вулиця Старотроїцька; закінчується прилучанням до вулиці Маяковського, поблизу урочища Світловщина.

Степан Тимофійович Разін (1630 рік, стан. Зимовійська, Дон (нинішня Волгоградська обл., Російська Федерація) - 6 (16) червня 1671 року, Москва) - ватажок Селянської війни в Росії 1670 - 1671 рр.

Інститут історії України Національної академії наук України зазначає, що його діяльність не пов’язана з Україною, а використання імені Степана Разіна в назвах є наслідком радянського пропагування теорії так званої «класової боротьби».

Інститут вважає за необхідне перейменувати вулицю Степана Разіна.

Микола Данилович Сом (5 січня 1935 року, с. Требухів, Броварський р-н, - 27 березня 2013 року, Київ) - український поет, публіцист, викладач, журналіст, громадський діяч. Член Спілки письменників України. Лауреат премій ім. В. Сосюри, ім. Остапа Вишні, премій фонду Т. Шевченка, ім. Д. Нитченка, ім. О. Гірника. «Відмінник освіти України», «Заслужений діяч мистецтв України». Нагороджений орденом Святого Архістратига Михаїла УПЦ КП.

Автор збірок лірики «Вікнами до сонця», «Мрія», «Дума над вогнем», «Стежка до океану», «Б’ю чолом», «Товариство»; пісень «Без вітру не родить жито...», «Вишиванка», «Пливе Дніпро до моря синього», «Вірна дружина моя» тощо.

За інформацією Броварських краєзнавців, Микола Сом певний час мешкав по вулиці Степана Разіна у Броварах.

Суб’єкт подання: комісія Броварської міської ради з питань найменувань та пам’ятних знаків, за результатами розгляду звернень трудового колективу Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки для дорослих м. Києва та Національної спілки письменників України.

Строк громадського обговорення: до 31 серпня 2016 року.

 

Інформаційне повідомлення про перейменування вулиці Тургенева на вулицю Сокура Івана

Вулиця Тургенева — вулиця у старому місті, неподалік місцевості Оболонь. Починається від перехрестя з вулицями Івана Гонти та Благодатною. Її перетинає вулиця Петропавлівська, до неї прилучаються вулиця Оболонська та провулок Озерний. Закінчується вулицею Академіка Амосова.

Іван Сергійович Тургенев (28 жовтня (9 листопада) 1818 року, Орел, Росія - 22 серпня (3 вересня) 1883 року, Буживаль, Франція) - російський письменник.

Інститут історії України Національної академії наук України надав роз’яснення, що назва є наслідком російського та радянського культурного колоніалізму в Україні. Вулиця на честь Івана Тургенева, як і інші назви на честь російських діячів, має бути перейменована в рамках деколонізації.

Іван Павлович Сокур (25 травня 1941 року, с. Агафіївка, Любашівський р-н, Одеська обл. - 28 серпня 2010 року, Бровари) - головний лікар Броварської центральної районної лікарні в 1982 - 2008 рр. Під керівництвом І. П. Сокура збудовано корпуси Броварської ЦРЛ, медицина в Броварах досягла високого рівня розвитку.

Заслужений лікар України, почесний громадянин міста Броварів (2001 р.). Кавалер орденів «Знак пошани», «За заслуги» II та III ступенів, княгині Ольги II ст.

Суб’єкт подання: комісія Броварської міської ради з питань найменувань та пам’ятних знаків, за результатами розгляду колективного звернення мешканців міста.

Строк громадського обговорення: до 31 серпня 2016 року.

Броварська міська рада