WTF?
     
Броварські депутати знов підіймать тему МАФів

Неодноразово у Броварах піднімалося питання МАФів. Нагадаймо, що містяни поділилися на дві категорії: ті, хто "за", це переважно самі підприємці або клієнти, які живуть на віддаленій відстані від маркетів; ті, хто проти закидають власникам хаотичне розташування містом, не надто приємний вигляд, а головне - мізерні надходження від діяльності до міського бюджету.

 Депутат Броварської міської ради, Аліна Дяченко ("ДемАльянс") у соцмережах "озвучує" ще одну прикмету характерну для броварських МАФів - вакханалія, тобто безкарне беззаконня. Депутат стверджує, "що є ще один важливий момент для розуміння "суті" питання. Левова частка МАФів у Броварах належить не виробникам продукції, і навіть не тим, хто організовує та здійснює торгівлю популярними товарами. Вони належать депутатам, колишнім депутатам, наближеним до них особам, родичам чиновників і т. д. Бо це дуже вигідно: в міський бюджет за "оренду" землі ви платите близько 2000-3000 грн на рік, а здаєте торгову "площу" за таку саму ціну (в кращому разі), тільки на місяць. При цьому робити особливо нічого не треба, достатньо просто мати "своїх людей" у владі).

Так ось логіка майбутньої Концепції розміщення тимчасових споруд мала передбачати зменшення кількості МАФів на території міста поетапно. В першу чергу - скорочення за рахунок "депутатських мафів", в другу чергу (через 2-3 роки) - переміщення торгівлі "товарами-з-гастрономів" до стаціонарних споруд.

Цей процес задумувався як м'який, мотиваційний, підтримуючий для бізнесу. Без бульдозерів та силового демонтажу (як це зробили "сапожки" з неугодним кіоском "Фаворит" навпроти стадіону)".

 На підтвердження слів Аліни Дяченко свідчить депутат від БПП "Самопоміч, Володимир Опалько. Депутат переконує, що " в обхід мораторію на розміщення МАФів, в обхід мораторію на виїзну торгівлю, невідома особа біля скверу "Юність" сьогодні встановила... причіп для торгівлі морозивом". Коли було запропоновано показати дозвільні документи, говорить депутат, "слугу народу"   відіслали мене до мера та начальника спецвідділу О. Єжакова. Сапожко І. В. підтвердив, що, дійсно,  "вони двоосібно приймали рішення про розміщення сезонної ( з його слів) торгівлі. Уважно перечитавши "Положення про спецвідділ...", ні в " в основних завданнях і функціях", ні в "правах", ні в "функціональних обов'язках начальника відділу" я не знайшов подібних повноважень О.Єжакова. Бо це повноваження цілої комісії при управлінні економіки, і, наскільки мені відомо, дозволу на розміщення вона не надавала. Раніше, на моє звернення навести лад із цією виїзноторгівельною вакханалією , Єжаков відмовлявся, мовляв для того, щоб їх демонтувати, у нього немає евакуатора. Тож вийшло, як у відомому прислів'ї : якщо процес не можеш побороти - його потрібно .... очолити".

 Нагадаймо, що нещодавно Володимир Опалько вже звинувачував міського голову в нечистоплотності. Проте минулого разу всі посміялися та й годі, сподіваймося цього разу питання все буде інакше. Треба таки упорядкувати ці мафи: негарно, не естетично, брудно, місту користі лише на 2 тисячі... Щоб МАФи, дійсно, влаштовували всіх, потрібно розробити мапу дозволених місць їхнього розташування, визначитися із зовнішнім виглядом, а головне - зробити прозорим та адекватним оподаткування. Сподіваймося, після тривалих обговорень ми все ж таки відшукаємо формулу.