WTF?
     
"Ватна" друкарня в Броварах (ВІДЕО)

 09.06.2016 року активісти «Відсічі» та «Свободи», зокрема депутати Броварської міської ради, відвідали у Броварах ТОВ «Український газетний синдикат». На його друкарні виробляють пропагандистську кремлівську газету «Вести». Про це повідомляється на сторінці "Відсічі" у соцмережі. Мета візиту – поцікавитися в керівництва підприємства, чи не мучить їх совість за друк видання кума Путіна та члена «сім’ї» Януковича.

- Проте, після декількох хвилин спілкування з представниками товариства та власниками друкарні, в бік активістів та депутатів полетіли нецензурні слова. А також – погрози застосувати сили охоронців. Ймовірний власник приміщення сказав, що не розуміє претензій активістів. З його слів, броварські СБУшники курують їхнє підприємство, щотижня відвідують друкарню, перевіряють, чи все гаразд із змістом газети «Вести». Після цього він почав дзвонити особі, яку назвав СБУшником, і розповідати, що невідомі влаштували маски-шоу у нього на підприємстві.

Поспілкуватися телефоном із людиною, яка представилась «співробітником СБУ, що перевіряє газети на вміст», та яка нібито і є «куратором» друкарні, вдалося депутату Олегу Шевчуку. Нібито СБУшник запевнив, що в друкарні «Українського газетного синдикату» газету «Вести» не друкують.

"Ватна" друкарні в Броварах по вул. Москаленка 16Б
 
Депутат міської ради Олег Шевчук в друкарні газети "Вєсті"

Оскільки нам з друкарні винесли свіженький примірник пропагандистського видання, стало зрозуміло, що СБУшник обманює депутата та активістів. Він же пообіцяв приїхати і перевірити надану йому інформацію про друк «Вєстєй» у Броварах. Проте, ані його, ані поліції, яку грозилися викликати у друкарні, активісти так і не дочекалися. Суперечливі пояснення працівників, власників та так званого СБУшника залишають багато запитань.

Про друк газети “Вести” трохи більше розповіли у самому виданні. Представник департаменту поширення, який назвався Олексієм Федовим, зізнався, що “Вести” справді друкували на броварських потужностях. Але лише до кінця вересня – із 1 жовтня співпрацю нібито припинили. Водночас, про обсяги накладів представники цього “ЗМІ” не стали розповідати.

Про те, чи друкують газету саме для Києва і чи тільки для нього, у “Вєстях” також не зізналися. Водночас, зі слів активістів “Відсічі”, броварську типографію в реквізитах гезети вони помітили саме на тиражах, які поширюють у столиці.

Про те, чи планують розповсюджувати “Вести” у Броварах, Олексій Федов запевнив, що принаймні до кінця року – ні. А от прес-секретар видання розповіла, що наразі “Вести” поширюють лише у найбільших містах України, але в майбутньому планують розширюватись. Поки що примірники можна придбати вроздріб у деяких кіосках Броварів.

Нагадаю, що газета “Вести” стала найскандальнішим виданням в Україні за останні роки. Медіаексперти та журналісти неодноразово доводили, що матеріали цього ЗМІ порушують журналістські стандарти, газета поширює тези російської пропаганди та джинсу, послідовно створює негативний образ суспільно-політичної реальності в Україні тощо. На цьому тлі із 2014 року проти “Вєстєй” стали проводити акції протесту різні представники громадськості .

2015 року Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони визнав діяльність видання такою, що становить загрозу національній безпеці України, дестабілізує суспільну ситуацію та створює сприятливий фон для російської агресії. А Служба безпеки України намагалась закрити видання за непрозоре фінансування. Втім, марно. Лишилась надія, що нещодавно ухвалений закон про прозорість медіавласності дозволить поставити крапку на російській пропаганді всередині країни.

19 серпня 2017 року активісти ГО "Автопатруль "Майдан" на знак протесту проти видання та поширення газети "Вєсті", влаштували пожежу біля типографію, де вона друкується.