WTF?
     
Болюча тема МАФів у Броварах

08.06.2016 року в Броварах в МКЦ "Прометей" відбулось засідання ініціативної групи підприємців малого і середнього бізнесу. Депутат Броварської міської ради Олег Берестовий зауважив, що присутні переважно займаються МАФами, на загальні збори їх скликали Авксентій Гранат, Тетяна Немчина та Олексій Здоровець. Здебільшого мова йшла про утиски малого бізнесу, підприємці обурювалися проти заборони торгувати алкоголем і тютюном. Олексій Здоровець, "як депутат  готовий представляти їхні інтереси в міській раді", адже це інтереси громади. Тим часом журналістів зацікавило чому саме Здоровця (колишній секретар міської ради) запросили в президіум загальних зборів? "Чому, наприклад, не Максим Семенов чи Юрій Чередник? Депутатів у міській раді аж 36, але... запрошений лише один", зауважує редактор броварського інтернет-видання, складається враження, що серед депутатів лише він боронить місцевий бізнес.

 

 

- Чи є в міській раді програма розвитку малого і середнього бізнесу? Така собі конституція для підприємців.., - розмірковує  Юрій Луців - якби була, то напевне підприємці збиралися її обговорювати, а не захищатись від влади. Хто такі підприємці..? Це активні, самодостатні люди.., які поповнюють бюджет міста.., побудували за свої кошти так звані МАФи, прибирають, упорядковують територію біля них, створюють робочі місця...

 Продаж алкоголю та тютюну у МАФах. Погано. МАФи негарні, не там стоять тощо... потрібно розробити чітку програму єдину для виконання всіма: заборона продавати алкоголь і тютюн для всіх - для цього заборонити відповідним органам видавати ліцензії, а до завершення дії ліцензії підприємців бажано не чіпати, все одно суд виграють. Чітко прийняти концепцію і затвердити місця розміщення цих МАФів їхній архітектурний вигляд. Після цього кожному підприємцю надати "припис" про приведення у відповідність місця розташування та вигляду МАФу. Але на реалізацію цього потрібно дати підприємцям певний час - мінімум 6 місяців... Це ж все таки значні капітальні затрати. Далі щодо строків виділення під це земельних ділянок - на мою думку - не менше 10 років. Інакше який сенс підприємцям щось робити, якщо оренда в них на 1 рік, а затрат на - 10.

 Ще одна проблема, про яку мені розповів знайомий підприємець. Побори міської влади освячені окремими депутатськими комісіями. В нього кіоск. Виручка (наголошую - виручка) місячна - 6 тис. грн. Ну +,-. Йому "запропонували" у наказовій формі здати на благоустрій території навколо кіоску приблизно в діаметрі 50-100 м. 25 тис. грн. Це що? Справжній рекет...І ще хочу нагадати післямайданним депутатам, що майдан що у 2004, що у 2013-14 рр. підтримували і фінансували, в основному, малі й середні підприємці...

 Так чи інакше, але, навіть, після тривалих обговорень, МАФи не можна остаточно записати в негативне або позитивне явище. Усе залежить від запропонованих обставин, якщо врегулювати їхню діяльність, місто може отримати максимум користі.