WTF?
     
Депутати відстояли кількість ліжко-місць у Броварах
 38 лікарняних ліжок на 10 000 населення – дотримуватися цієї "норми" вимагають обласні чиновники від Броварської районної лікарні, повідомляє канал "Правда Тут". Вимога продиктована наказом МОЗ, який, зокрема, передбачає не більше 60-ти ліжок на 10 000 населення (ліжковий фонд області). Зважаючи на те, що ліжка є і в інших обласних, районних лікарнях, показник має бути нижчим. Лікарі вважають доцільним зберегти нинішню кількість ліжок, адже запропонований міністерством підхід погіршить якість їхньої роботи, проте куди гірше не зрозуміло.

- Із семи хворих буде - три або чотири, - говорить головний лікар Броварської центральної районної лікарні, Валентин Багнюк. - Якщо ми скоротимо кількість ліжок, людина не зможе отримати медичну допомогу, розумієте. Треба кудись же хворих ложити. Окрім того, скорочення ліжок це скорочення лікарів і скорочення медсестер. - З іншого боку, на фоні останній подій, які свідчать не на користь броварській медицині, є підстави вважати, що остання причина є найголовнішою для міських медиків.

 Тобто доросла й дитяча медицина в місті видається нам гордієвим вузлом: журналісти оприлюднюють жахливі випадки, що сталися з пацієнтами, самі пацієнти здіймають скандали й скликають мітинги. Натомість керівництво лікарень бідкається на кадровий голод, виправдовує дії своїх підлеглих тощо. Розібратися людині не посвяченій важко. Хто знає, якби в Бровари прийшли молоді кваліфіковані лікарі, можливо й не знадобилася б така кількість ліжок. Як би молодій породіллі перед кесаревим розтином зробили аналіз на згортання крові, можливо, вона не провела би стільки часу в лікарні (в одній, в іншій)? Нам здається, що справа не тільки й не стільки у кількості ліжок. Погодьтеся, якщо б у лікаря була гідна зарплатня, він би не розраховував на вдячність стаціонару, не лінувався би ходити на адресні виклики, а краще їздив би. Як би людей вистачало вони б навідували пацієнтів вдома, а не забивали б палати про всяк випадок.

 Помиляємось ми чи ні, у будь-якому разі депутати Броварської міської ради 7-го липня одноголосно підтримали рішення не скорочувати ліжковий фонд броварської лікарні. Про це повідомило видання "Маєш право знати".

 Стаття підготована за матеріалами ресурсів: "Правда Тут", "Маєш право знати".