WTF?
     
Чергові жертви броварських лікарів. Репортаж ZiKа та відповідь БЦРЛ - продовження (ВІДЕО)

 

У Броварській центральній районній лікарні, що на Київщині, медики діагностували у 23-річної дівчини передінфарктний стан, проте не помітили пневмонію. Відтак, пацієнтка померла від сильного запалення легенів. Натомість лікарі своєї провини у смерті молодої жінки не визнають.

Про це розповідають журналісти викривального проекту «Лікарські таємниці»  на телеканалі ZIK.

Дівчину доправили у Броварську лікарню з болем у районі серця. Зробивши кардіограму, медики діагностували у 23-річної пацієнтки передінфарктний стан. Проте дівчина померла не від хвороби серця, а від запалення легень.

«У неї почалися болі в області грудної клітини. Ми взяли таксі й приїхали у прийомний покій до Броварської лікарні. Там Катю довго слухала лікар-терапевт і сказала, що чує хрипи з лівої сторони. Вони не могли нам сказати точний діагноз до вечора, а потім повідомили, що це звичайний міокардит», – пригадує мама покійної дівчини Тетяна Трохимець.

Міокардит – це запальне захворювання серцевого м’язу. Після чергових аналізів Тетяна наполягала, щоб її дочці зробили ще й рентген легень, проте лікарі не зважали на це.

Цілу добу Катерину тримали в реанімації й не дозволяли туди нікому заходити. Про здоров’я дочки батьки дізнавалися через листування з нею.

 

Мама покійної пригадує, що ввечері лікарі запевнили, що з Катею все буде добре. Проте зранку медики попросили забрати дівчину до київської клініки. Туди Катерина потрапила вже у критичному стані.

«Почали робити томографію й лікарі були просто шоковані. Вони наголосили, що їй терміново потрібна киснева маска. Адже серце вже майже не працює, а легені практично згоріли. У дочки була двостороння пневмонія, хоча згідно із знімками Броварської лікарні, легені були чистими. Я думаю, що якби ми привезли її на добу раніше, то вона була б жива», – додала Тетяна Трохимець.

Київські лікарі з’ясували, що за одну добу перебування у Броварській лікарні у дівчини згоріли легені та розвинулася двостороння пневмонія. Натомість медики із Броварів діагностували передінфарктний стан.

«Коли ми підозрюємо пневмонію, то її дуже актуально лікувати в перші 8 годин. Адже це захворювання так швидко розвивається, що ми можемо втратити людину. Тому коли пацієнт приходить до лікаря і має кашель, задишку, підвищену температуру тіла, то ми одразу скеровуємо його на рентген», – прокоментувала головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я ЛОДА з пульмонології Надія Рудницька.

З часу трагічного випадку пройшло вже понад чотири місяці, проте медики й досі залишаються непокараними.

 

Син Антоніни Мащенко теж лікувався у броварському медзакладі. Біль поблизу серця місцеві лікарі пояснили затисканням нерва та діагностували остеохондроз.

Натомість чоловікові ставало все гірше. Проте терапевт Броварської лікарні навіть не прийняв хворого у своєму кабінеті, а дав лікарські поради в коридорі,  не оглядаючи хворого.

«Лікар не запросив сина навіть присісти. Він його тільки записав у реєстраційній книзі та, навіть не послухавши дихання та серцебиття, порадив звернутися до приватного масажиста», – розповіла мати покійного хлопця Антоніни Мащенко.

Медики заспокоювали, що після візитів до масажиста, больові відчуття одразу минуть. Та вже наступного ранку чоловік помер. У довідці про причину смерті експерти вказали інфаркт задньої стінки серця та його розрив. Відтак, молодий чоловік фактично три дні прожив з інфарктом. Натомість броварські лікарі за цей час так і не встановили правильний діагноз.

 

Своєю чергою, керівництво Броварської лікарні не визнає провини у смерті молодих пацієнтів. Летальний випадок з 23-річною дівчиною, яка померла від пневмонії, головний лікар медзакладу коментує спокійно і переконує, що все було зроблено правильно.

«Пацієнтка поступила до нашої лікарні, після чого ми її одразу обстежили. За результатами аналізів ми діагностували їй передінфарктний стан. Адже дослідження показали, що в неї згорають клітини серцевого м’язу. Спочатку ми не виявили пневмонію, але вона поширилася дуже швидко, за декілька годин», – прокоментував головний лікар Броварської центральної районної лікарні Валентин Багнюк.

Своєї провини у смерті дівчини головний медик не визнав. Проте після відвідин журналістів все ж підписав заяву про звільнення лікаря Сергія Маришева, який опікувався Катериною. 

  До журналістів проекту «Лікарські таємниці»  на телеканалі ZIK звернулися родичі й інших постраждалих від рук медиків броварської лікарні.

Оксана Філюшина померла від розриву гострого апендиксу, хочі медики БЦРЛ лікували жінку від панкреатиту. Фатальну помилку виявили запізно – лише після того, як породіллю у критичному стані перевезли до Київської обласної лікарні.

До Броварської центральної лікарні родичі Оксани звернулися як тільки жінці стало зле, проте медики не поспішали починати лікування. Медиків поквапили лише гроші. У вагітної діагностували панкреатит.

- Думали, пердчасні пологи. Дивилися кілька разів УЗД, брали всі аналіз – вирішили, що в неї гострий панкреатит. Назначили лікування, зять купив всі медикаменти. Капали цілий день. У неї все-одно дуже болів живіт. Ні в суботу, ні в неділю, я не змогла побачити лікаря, – розповідає Ніна Старунова, мати Оксани.

У тяжкому стані у Оксани передчасно настали пологи. Під час переймів вона навіть не відчувала болю. Дитину перевели в інтенсивну терапію. Після того в реанімацію перевели і Оксану. Ні до доньки, ні до дружини чоловіка не пускали. Лікарі лише заспокоювали і казали купувати нові ліки.

Вночі 28-го лютого Оксану перевели до звичайної палати, хоча їй не кращало. Через 4 дні лікарі вирішили дообстежити жінку. Виявили кісту на яєчнику. В понеділок мали дати направлення до Київської обласної лікарні. Не дочекалися – Оксана знепритомніла. Броварські медики відмовилися везти породіллю в столичну лікарню, бо нібито не мали транспорту. Після дзвінка родичів до керівника БЦРЛ, автомобіль знайшли.

У Київській обласній лікарні жінку одразу відправили в операційну. У Оксани виявили перитоніт через розрив апендикса.  Операція тривала 6 годин, але жінка все-таки померла – серце не витримало.

Поки Оксана перебувала у броварській лікарні, медикаменти на її лікування дивним чином зникали.

Деякі медсестри чесно приходили, робили уколи, клали медикаменти на підвіконня і йшли. Завідувачка ж прийшла, згребла деякі препарати, 4 катетори, які  в районі до тисячі гривень коштують, - розповідає Олександр, чоловік Оксани.

Олександр спитав завідувачку, куди вона несла всі ліки. На це лікарка відповіла, що мала передати черговим по зміні. Так медикаменти і зникали.

Спеціальна комісія МОЗу закінчила перевірку броварської лікарні за фактом смерті Оксани Філюшиної. Результати перевірки поки не розголошують.

Завідувач пологовим відділенням БЦРЛ Марія Островерха наголосила на тому, що трагедія з Оксаною Філюшиною сталася, поки лікарка перебувала у відпустці.

- Пацієнтка поступила з загрозою передчасних пологів. Її було повністю обстежено, надано адекватну, професійну допомогу. Її дивився хірург, гастроентеролог. Було зроблено УЗД органів черевної порожнини, неодноразово також робили УЗД органів малого тазу та плоду, тому що ми підозрювали відшарування, – розповідає Марія.

Лікар, яка нібито опікувалася Оксаною, Людмила Гандзюк відмовилася коментувати і повідомила, що лікуючим медиком Оксани була Наталія Чубенко. З нею зв’язатися не вдалося.

Олександр нарікає на педіатрів броварської дитячої лікарні, бо ті, замість того щоб лікувати його доньку, натирали її спиртом.

Соломійка плакала цілу ніч, а на ранок у неї піднялася температура. Батьки одразу-таки повезли доньку до лікарні. Як розповідає Олександр, тато Соломії, їх розташували у палаті, яка, мабуть, ніколи не провітрювалася.

Прийшли працівники лікарні, які навідріз відмовилися називати свої імена. Ніхто не вважав за потрібне відрекомендуватися, розповідає Анна, мати Соломії. Медсестра без рукавичок почала протирати Соломію якоюсь невідомою рідиною, яка потім виявилася розчином спирту з водою. Медики пояснили, це, нібито, для того щоб збити температуру.

На цьому лікування не закінчилося. Медики забрали Соломійку в іншу кімнату, куди батьків не пускали. Троє лікарів почали заламувати дитину. Вона верещала. Після цього Олександр забрав дитину з лікарні і перевіз до іншої, де її вже лікували іншими методами.

Схожа ситуація трапилася і з п’ятимісячним Євгеном дев’ятнадцять років тому. З невисокою температурою хлопчика відвезли у місцеву лікарню. Медики діагностували у дитини пневмонію і рекомендували антибіотики внутрішньом'язово. Як тільки почали колоти, у Євгена з’явився висип. Лікарка сказала, що це просто пітник. Наступного дня висипання посилилося. Мати занепокоїлася, адже зрозуміла, це був не пітник, а алергія. За п’ять днів проведених у лікарні Євгену ставили не один діагноз, але жоден не виявився правильним.

Хлопчику лише гіршало. Лікарі лише розводили руками. Матері медики сказали забирати хлопчика, бо не знають, що з ним робити. Було вже запізно. До попередніх симптомів додалася ще й інфекція. Євген помер у 6 місяців і 4 дні.

Патологоанатом, яка робила розтин тіла маленького Євгена, повідомила батьку, що печінка дитини була майже повністю знищена ліками. Позиватися на медиків патологоанатом не радила, адже це було б безрезультатно. Однак лікарську помилку визнала.

У сюжеті «Лікарських таємниць» також йдеться про те, що медики БЦРЛ перепродають ліки пацієнтів, які ті купують для себе чи рідних. Лікарі, користуючись тим, що хворі у важкому стані, забирають медикаменти і відносять в аптеку, де ці ліки були придбані.

Батько Ігоря потрапив у БЦРЛ із підозрою на інсульт. Ігорю порадили купити ліки в «Аптеці №2», що знаходиться на території лікарні. Ігор купив усе необхідне. Згодом він помітив, що батьку того дня вкололи менше, ніж було куплено.

Директором цієї аптеки є Валентин Багнюк, який у той самий час є головним медиком лікарні.

Схема перепродажу ліків така: з відома керівника лікарні завідувач відділу погоджують персоналу збір медикаментів. Аби мати, що забирати у хворих, лікарі виписують їм більше медикаментів, ніж це потрібно насправді. Потім медики ці ліки відносять у аптеку і перепродають знову. Фармацевт в аптеці відмовилася коментувати ситуацію з перепродажем ліків.

Завідувач пологовим відділенням показала журналістам палати, в яких лежать породіллі. Палати більше нагадують номери в готелях. Породіллі кажуть, що за перебування в лікарні нічого не платили, однак на сайті БЦРЛ вказаний прейскурант.

Немає такого прейскуранту у дитячому відділенні. Палати на перший погляд виглядають охайно. Про умови у відділенні пишуть пацієнти у соціальних мережах.

Броварська центральна районна лікарня обурена сюжетами телеканалу ZIK та виступила з відкритим листом від колективу медзакладу, повідомляє видання "Маєш право знати". Колектив БЦРЛ не згоден з тим, що показали журналісти, і зробив публічну відповідь. Медики вважають, що розслідування проведено некомпетентно, інформація подана хибно, та акцентують увагу на неетичності поведінки журналістів і зокрема ведучого Івана Довгалюка. Броварська лікарня вимагає вибачень та офіційного спростування інформації. Звернення адресоване голові Держкомітету телебачення і радіомовлення України Наливайко О.І. Документ підписав багаточисельний колектив БЦРЛ.