WTF?
     
Дідівщина на Броварщині. Військову частину 4126 звинувачують у смерті бійця від побоїв (ВІДЕО)

У Головному військовому госпіталі помер привезений з травмами і слідами побиття боєць військової частини 4126, розташованої в с. Семиполки,  Броварському районі Київської області. Хлопець був покликаний по мобілізації з Житомирської області

Про це на своїй сторінціу соцмережі написала Олена Розвадовська.

- Сьогодні разом з журналістом Олегом Богачуком поїхали до Головного Військового Госпіталю.

Ситуація наступна. 

Військовослужбовець, Тимощук Ігор Петрович, який проходив військову службу в в/ч 4126 (с. Семиполки, Броварський р-н, Київська обл.) помер у госпіталі від численних забоїв та травм.

  

Ігор не перший раз потрапляє до госпіталю з такими травмами. З перебитою барабанною перетинкою Ігор потрапив до госпіталю попереднього разу, проте після цього випадку, сказавши брату Вадиму, що він ще хоче пожити, Ігор не повернувся в частину.

Порушивши кримінальне провадження по факту самовільного залишененя військової частини (ст. 407 КК України) військова прокуратура забрала на допит Ігора, після чого, Ігора відвезли до військової частини.

Далі ситуацію встановлюємо, адже рідні отримали повідомлення про те, що їх син уже помер.

Військова прокуратура Центрального регіону України всілякими методами відмовляла у прийнятті заяви від тата Ігора, проте під натиском все таки заява була подана.

Наразі встановлюємо факт того, що саме сталось у проміжку між допитом та тим, коли Ігор був доставлений в госпіталь.

Нам довго не повідомляли того, де зараз перебуває тіло Ігора. Після того як ми, спільно з журналістами телеканалів 1+1 та 112 почали все ж таки виходити через спільні контакти на керівництво госпіталю вдалося з'ясувати від заступника начальника Національного військового-медичного клінічного центру ''Головний військовий клінічний госпіталь'' Цица Олександра Віталійович, що 40 хвилин тому тіло Ігора відвезли на судово-медичну експертизу.

 

Тобто це уже відбувалося тоді, коли ми були на території і почали підіймати це питання.

З вчорашнього дня ніхто не займався тим, аби транспортувати тіло Ігора для проведення експертизи.

Годину нас відправляли з одного кабінету в інший, від одного лікаря до іншого, аби затягнути час і вивезти тіло.

Коли ми приїхали на Оранжерейну 27, де власне, як нам повідомили в госпіталі, має знаходитися тіло Ігора, то там отримали наступну інформацію, яка нас просто шокувала. Виявляється, що тіло Ігора привезли ще вчора, але розтин не провели, адже робочий день судмедекспертів завершився о 15 годині.

Проте, за нашими офіційними даними, тіло Ігора Тимощука привезли на експертизу сьогодні о 16:10, що і пояснює той факт, чому досі не проведено розтин тіла Ігора.

Заручившись підтримкою колеги та гарного адвоката Віктора Пальнюка будемо продовжувати встановлювати істину по справі та вимагати законного покарання усіх, хто причетний до вбивства Ігора.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська відкрила провадження за фактом повідомлення про смерть військовослужбовця від побиття. Про це повідомили в прес-службі Омбудсмена.

Так, зазначається, що засобами масової інформації було поширено повідомлення про смерть військовослужбовця, який проходив військову службу у військовій частині Збройних Сил України А4126, та помер, як зазначається, внаслідок побиття.

За цим Омбудсмен відкрила провадження.

В рамках провадження В.Лутковська звернулась до керівництва Міністерства оборони України та Військової прокуратури з вимогою провести ретельне розслідування причин смерті військовослужбовця та вжити відповідних заходів реагування.

Родичі загиблого солдата розповідають про постійний конфлікт із командиром роти, - повідомляє ТСН. Із побоями Ігор Тимощук потрапляв до лікарні не раз. "Голова розбита, череп розколотий позаду, рвана рана – так лікар говорив. Гематоми на обличчі, око розбите. На грудях гематоми", - розповів батько загиблого солдата Петро Тимощук. Із тяжкими травмами солдата доправили з військової частини, де він проходив службу. 33-річного мобілізованого лупцювали неодноразово, скаржиться батько. Місяць тому його син уже лежав у шпиталі. Тоді через побиття він утратив слух на одне вухо. І після цього до місця служби вирішив не повертатися. "Погрожував ротний цей, Войтенко, що вб'є його. Він особисто мені говорив, що його вб'ють", - твердить брат загиблого Вадим Тимощук.

Військова частина, в якій били і, на думку родичів, катували солдата, знаходиться в Семиполках. Це Броварський район на Київщині. Військовослужбовці цієї частини організовують спецзв'язок, в тому числі і в зоні АТО. На КПП чергують троє бійців. У них наказ журналістів не пускати. "Там зараз займається прокуратура, робота ведеться", - пояснюють вони. Обіцяють, що керівництво вийде. Проте коли – їм не доповідають. Про трагічний випадок, начебто, нічого не знають. Про нестатутні відносини ніколи не чули. "Посадові особи, з якими я спілкувався і в частині, і в відповідних структурних підрозділах Генштабу, не підтверджують факт нестатутних відносин. Але щоб остаточно визначити цю інформацію, призначена службова перевірка", - твердить і речник Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов.

Неофіційна версія військових – солдат у нападі епілепсії впав сам, розбив голову та помер. Попередній висновок – через серцеву недостатність. Командир загиблого відмовився виходити до журналістів і відповідати на будь-які питання. "Я не маю права давати свідчення", - заявив він. Напередодні командир роти був говіркішим із молодшим братом загиблого солдата. "Звоню до ротного, кажу, що ж ти наробив, ви звірі, чи хто ви такі? Як так можна за ніч убити людину? А він каже: та ти такий олень, як і він. Можеш сюди приїжджати – я і з тобою розберуся", - каже брат загиблого Вадим. Тепер всі обставини загибелі солдата з'ясовують судмедексперти та слідчі військової прокуратури. У Генштабі пообіцяли витрати з поховання взяти на себе.

Дідівщина в арімії - звична справа, а надто в роки війни. Чи популярні фізичні покарання у військовій частині в Семиполках? За коментарем журналісти видання "At Brovary" звернулися до військовика та волонтера,  голови ГО "Авангард АТО Броварії"  Ігоря Муратова, якому доводилося проходити службу у військовій частині, що в Семиполках. Він повідомив, що подібного нікого не траплялося. Лише аби утихомирити гультяя серед мобілізованих, інколи застосовували фізичну силу. "Так, щоб аж до смерті, ніколи не били, навіть до санітарної частини не доходило", - додає Ігор.

Редакція "At Brovary" буде і надалі слідкувати за ходом подій у військовій частині Семиполок, що в Броварському районі.