WTF?
     
Засідання бюджетної комісії в Броварах (ВІДЕО)

 31-го травня відбулось засідання бюджетної комісії. Вдалось обговорити не так уже й багато питань, дехто з членів комісії, взагалі, заперечував необхідність засідання. Наприклад, лідер партії "Демократичний Альянс", Аліна Дяченко зауважила, що порядок денний є надуманим, якісь питання можна було вирішити в робочому порядку без засідань, якісь потрібно було виносити на сесію.

 Спершу обговорювалося надання фінансової допомоги Оздоровчому реабілітаційному центру. На засідання було запрошено керівника КП, щоб була можливість більш детально поспілкуватися. Директор ОРЦ, Олена Семенюк мала б дати більше інформації про стан справ на підприємстві, але на багато запитань вона не могла відповісти точно, а тільки занотовувала, що саме підготувати для комісії на наступний раз.

 Суть у тому, що КП просить броварських депутатів надати фінансову підтримку ОРЦ у розмірі 720 тисяч гривень у зв'язку з боргами (несплачені податки, заробітна платня персоналу, комунальні борги, які дісталися новому директору в спадок). Депутати попросили надати цифри у вигляді зрозумілого графіку за часів попереднього керівництва, і під час роботи вже пані Олени, щоб розуміти динаміку.

 Окрім того, члени комісії запросили детальний звіт про нинішню діяльність Оздоровчого центру, щоб розуміти, як сумісними зусиллями вивести підприємство хоча б у нуль. Попереду літо, навантаження на басейн зменшиться, тож Андрій Саук ("ДемАльянс") запропонував розширити коло тих, хто має право безкоштовно відвідувати заклад, наприклад, для малозабезпечених родин.

 Цікаво, що звіт за минулий рік О. Семенюк не може надати, адже, за її словами, до її приходу бухгалтерії взагалі не існувало, не було, навіть, касового апарату: "нам здали кабінет з пустим комп'ютером, документації - нуль".


- Це кримінальний злочин, - говорить Аліна Дяченко - які дії вами були вжиті, щоб притягти людей до відповідальності? Надайте усю наявну інформацію за минулий рік - це по-перше. По-друге, скільки з міського бюджету і по якій міській програмі вам виділяються кошти?

 Виявилося, що 220 тисяч виділяє відділ молоді та спорту, а 500 тисяч надається з резервного фонду. Юрист пояснила, що це не є використанням резервного фонду, звідти лише хочуть зняти гроші. Ірина Веремчук сказала, що це не правильно, так немає бути, що у стотисячному місті в резерві залишалося 120 тисяч гривень.

 Секретар засідання, Ірина Веремчук, зауважила, що ситуація дивна, адже депутати вже запрошували аудит на підприємстві, але він досі не проведений. Отже, розгляд питання було перенесено, комісія очікує від директора КП Оздоровчий реабілітаційний центр конкретики та більшого обсягу інформації. Окрім того, було вирішено рекомендувати проект-рішення на розгляд сесії.

 Також обговорювалися зміни до Програми підтримки громадських формувань ("Руєвид", "Правопорядок"). Представники ГФ звітували про перерозподіл коштів. Аліна Дячеко наголосила, що це питання має розглядатися на позачерговій сесії, адже тема важлива. Після оголошення певних змін - гроші, які в цілому залишаються на балансі ГФ.

 Пані Дяченко взагалі пропонувала виділити охоронцям правопорядку не 150 тисяч, а - 500. З нею погодився й Андрій Саук, ніж сплачувати борги, можна було б мотивувати людей, які допомагають забезпечувати порядок в місті на самому ентузіазмі. Але "ДемАльянс" не знайшов підтримки, зокрема через те, що ГФ не зможе освоїти такі кошти. Отже, на сесію буде виноситися проект-рішення про виділення ГФ 150 тисяч гривень.