WTF?
     
З програмуванням на «ти». Майстер-клас для броварчан зі створення веб-сайта (ВІДЕО)

  Як за короткий час створити власний веб-сайт і як потім на цьому непогано заробити, учора дізнавалися броварчани. В останній весняний день цього року, 31 травня, відбувся відкритий майстер-клас «Як створити web-сайт за 10 хвилин». Завітали на безкоштовну освітню зустріч і наші журналісти.

  Захід організували учасники спільноти «Freelance Brovary» – броварського об’єднання, яке сприяє розвитку фрілансу в місті. Викладав основи створення веб-сайтів один із співорганізаторів спільноти, ІТ-спеціаліст Сергій Іллюхін. Зазначимо, це вже далеко не перша подібна зустріч, яку проводить Сергій. У квітні він виступав перед броварчанами на тему «IT Roadmap – дорожня карта ІТ-технологій для початківців».

  Під час двогодинного майстер-класу слухачі, які захоплюються розробкою сайтів і ІТ-технологіями, на власні очі побачили, що за короткий час цілком реально створити сайт за допомогою Wordpress. І для цього, як виявилося, не потрібні глибокі технічні знання та навички програмування.

   WordPress — проста у встановленні та використанні система керування вмістом з відкритим кодом, що широко використовується для створення веб-сайтів.

  Слухачів зібралося небагато – п’ятнадцятеро чоловіків і жінок різних за віком. Переважно це були молоді люди. До речі, не всі з них мали технічну освіту. Записувати усе, що розповідав і показував доповідач, не потрібно було. Сергій Іллюхін на власному комп’ютері продемонстрував усі етапи створення та редагування дизайну сайта. Так і сприймалося та запам’ятовувалося краще, і одразу було видно результат роботи. Так, за невеликий промыжок часу був готовий сайт-візитка форуму ОСББ, який 11-го червня відбудеться у Броварах.

Слухачі дізналися також основні поняття, що стосуються розробки сайтів. Сергій розповів, що таке веб-сайт, доменне ім’я, хостинг. Доповідач детально пояснив, як вони працюють. Не оминули і комерційної теми – скільки коштуватиме придбання доменного імені та скільки, власне, можна заробити, створивши такий сайт. Виявляється, за сайт, що Сергій створив під час майстер-класу можна отримати тисячу гривень. Сергій показав, як створити базу даних і wordpress на ній. Ну і, звичайно, що ж це за річ така wordpress і як він працює. Згадали декількома словами і редагування CSS.

  Слухачів, які зголодніли за дві години майстер-класу, пригощали солодощами: смачним печивом і цукерками.

Останнім часом різного виду майстер-класи стали для нашого міста вже доброю традицією. Маємо надію, що такі зустрічі і надалі будуть мати місце в Броварах, адже вони не дільки згуртовують людей, а і розвивають їх як особистостей.