WTF?
     
У Броварах доповнили перелік вулиць, які будуть перейменовані у рамках декомунізації

  У Броварах продовжать перейменовувати вулиці. До 70 вулиць, які півроку тому волею депутатів і мера вже змінили назви у рамках декомунізації, додадуться нові. Таке рішення рекомендуватиме органам влади новоутворена комісія з питань найменувань та пам’ятних знаків, яка вперше зібралась на засідання 25 травня.

  Цей дорадчий орган Броварська міська рада утворила на минулій сесії. Очолювати комісію депутати неочікувано доручили журналісту та громадському активісту Дмитру Карпію – автору десятків статей про декомунізацію у Броварах. Також Дмитро входив до робочої групи, яка власне і напрацювала попередні пропозицію перейменувати майже третину вулиць міста через їх ідеологічний зв’язок з комунізмом.

  Вже на першому ж засіданні активний декомунізатор Броварів продемонстрував, що не збирається зупинятись на досягнутому. Дмитро повідомив, що є ще 5 вулиць, які, скоріш за все, підпадають під закон, а відтак мають бути перейменовані. Однак рішення цього разу прийматимуть в Київській обласній держадміністрації, яка місяць тому звернулась за порадою до броварської комісії. Йдеться про вулиці Богунську, Каширіна, Красну, Січневу та провулок Комунарів. Дмитро одразу запропонував нові назви – КричевськогоЛуценкаШевельоваВербицького.

  Однак під час дискусії з’ясувалось, що Січнева вулиця названа на честь місяця, бо поруч є Квітнева, Березнева тощо. А Олександр Каширін – це захисник Броварів під час Другої світової війни, не інший радянський „герой”. Тому комісія вирішила рекомендувати обласній владі перейменувати не всі 5 вулиць, бо не всі вони підпадають під обов’язову декомунізацію.

  Після вулиць взялись за іншу незавершену справу попередньої комісії – демонтаж пам’ятників та меморіальних дощок комуністичним ідолам. Минулий склад комісії був дуже нерішучим у цих питаннях: залишили і табличку, присвячену Леніну, у школі № 3, і згадку про 60-річчя Жовтня. Новоутворена комісія без вагань проголосувала за демонтаж цих „залишків комунізму”, а також меморіальних дощок Гальбичу, Осипову, Кирпоносу, Щорсу та Красовському. Думки розійшлись лише щодо Макаренка: його табличку поки не прибиратимуть.

  Також розгорілась дискусія щодо того, що робити з написом “Никто не забыт. Ничто не забыто” на вулиці Ярослава Мудрого (колишня Кірова). Член комісії, депутат Аліна Дяченко запропонувала не діяти радикально (головуючий запропонував демонтувати конструкцію) і встановити інший напис, адже це місце є пам’ятним для ветеранів та старшого покоління. «Вони щороку приходять сюди на День Перемоги, маємо рахуватись з тим, що для них важливо», – зауважила депутат.

  Обговорення викликала і подальша доля пам’ятника 200-й стрілковій дивізії та 4-му полку НКВС у парку «Приозерний». З одного боку, меморіальний комплекс розміщений у місці поховання невідомого солдата, з іншого – тут встановлена стела, яка вшановує… НКВС. Вирішили демонтувати лише стелу з табличкою, у якій сказано про каральний орган, а скульптуру солдата поки не чіпати.

  Розглянула комісія з найменувань і нові пропозиції назв вулиць. Начальник відділу молоді і спорту зачитав листа про те, що у Броварах доречно назвати вулиці іменами Олега Великого та Василя Лещінського„У місті багато спортсменів, які своїми досягненнями здобули славу, але саме ці дві особистості ми визначили як такі, що на їх честь варто назвати вулиці”, – зазначив пан Рожков.

  Також надійшло звернення від громадської організації „Союз. Чорнобиль. Україна” з проханням назвати у нашому місту вулицю Героїв Чорнобиля.

  Родичі екс-очільника Броварської лікарні Івана Сокура також захотіли увічнити ім’я головного лікаря, який понад 20 років керував медичним закладом у нашому місті. Присвятити вулицю поету з Броварщини Миколі Сому попросили його колеги по літературному цеху.

  Дмитро Карпій одразу ж запропонував винести ці пропозиції на громадське обговорення, зокрема перейменувати вулицю Степана Разіна на Миколи Сома, Тургенева – на Івана Сокура, а Декабристів – на Героїв Чорнобиля (ця вулиця розташована неподалік від пам’ятника загиблим ліквідаторам).

  Для того, щоб дійсно врахувати думку громадськості, комісія затвердила Порядок проведення громадських обговорень щодо перейменування вулиць та інших урбанонімів м. Бровари. Цим порядком передбачена обов’язкова публікація всіх пропозицій з перейменування на сайті Броварської міської ради, розміщення відповідної кпопки на головній сторінці сайту, а також публікації всіх звернень від громадян, які будуть надходити під час обговорення, щоб з ними також могли всі ознайомитись.

  Розглянули на комісії й питання вшанування загиблих в АТО броварчан. Вирішили рекомендувати міській раді встановити наступні пам’ятні знаки на честь захисників, які віддали життя за Україну:

  • стелу, присвячену Ігорю Завірюхіну, на розі вулиці, яка названа на його честь (колишня Семашка);
  • таблички Аркадію Голубу розмістити на під’їзді будинку на вул. Грушевського, 17, де він проживав, а також у школі №3, де він навчався;
  • дошку Олегу Оникієнку на початку вулиці, названої на його честь (колишня Красовського).

  Головуючий повідомив, що двох інших Героїв – Дмитра Янченка та Сергія Москаленка – вирішили вшанувати ще раніше: встановленням меморіальної дошки у школі №2, де обоє чоловіків свого часу навчались.

  Також за зверненням депутата Саука було запропоновано обговорити, як вшанувати Героїв Небесної Сотні таГероїв АТО на центральній площі міста – Майдані Свободи. Домовились порадитись з громадськістю через відповідну процедуру.

  Останнім питанням порядку денного стало розірвання побратимства з містом Щолково (Росія) та „демонтаж” пам’ятного знака Дубу, посадженому у парку „Перемога” делегатами з міста-побратима РФ. Слід сказати, що дерево, яке мало символізувати дружбу двох міст, вже давно засохло. Тому комісія у цьому питанні була одноголосна.

  Зазначимо, що пам'ятник НКВДистам вже демонтували, однак невідомо, хто доклав рук до цієї справи.

  Коли основний порядок денний вичерпався, перейшли до „Різного”. Тут слово взяли мешканці вулиці Героїв Сталінграда, яку у грудні перейменували на Романа Шухевича. Люди заявили, що заперечують проти зміни назви, про що подавали відповідні звернення. Однак члени комісії їм роз’яснили, що залишити стару назву забороняє закон, і запропонували обговорити з сусідами, якою вони бачать нову назву вулиці. Для організації опитування „делегували” члена комісії, депутата Вадима Мутила, який обирався від цього округу.

Відповідно до закону про декомунізацію, очільник КОДА видав розпорядження від 20 травня 2016 року, яким перейменував низку вулиць на Київщині.

  

- Обласні чиновники майже повністю врахували пропозиції від нашої робочої групи, які ми подали ще у березні. У документі йшлося також про демонтаж пам'ятників і пам'ятних знаків. Однак, наскільки мені відомо, щодо цього область розпоряджень не видавала і вже не буде видавати. Отож, будемо вирішувати це питання на місці. Власне, відповідальна комісія 25 травня на першому засіданні вже ухвалила рішення демонтувати 10 об'єктів у рамках декомунізації, - зазначив Дмитро Карпій у соцмережі.

Джерело: "Маєш право знати"