WTF?
     
Броварські атовці влаштували свято для дітей

 Громадська організація "Авангард АТО Броварії" привітала малечу з Днем захисту дітей. 1-го червня на галяві у парку "Перемога" бійці разом з волонтерами, депутатами рубали дрова для польової кухні, створювали виставку дитячих малюнків та військового споряддя.

Для дітей надули бутут. Коли почали готувати солдатську кашу, свято стало відчуватися на запах і на смак.

 З першого погляду, нам здалося, що це свято з позначкою, як мінімум, 10+, надто доросла музика лунала. Співав В. Висоцький про сліди, яких не видно, С. Тарабарова прагнула припинення війни.

 

Ми побоювалися, що свято привабить переважно юнаків, аж тут маленька дівчинка гукнула до юрби дітей: "Нарешті! безкоштовний батут!" Отже діти почали святкувати, як тільки дали "добро".

 Святкувати разом з атовцями, справа, яка передбачає не лише самі пустощі, адже вимагає зусиль і від дорослих. Бійці, батьки пояснювали малечі, що це за виставка малюнків, чому стільки чоловіків у формі. Було дуже приємно бачити, як дорослі не просто стрижуть дитинці оселедець, а вкладають у малу голівку знання. Знання про нашу землю, наших людей, про те, що відбувається у нашій країні.

 Окрема мова про самих атовців.Чесно кажучи, це задоволення  - спостерігати з яким натхненням, з яким запалом вони облаштовували місцину для святкування. Після всіх трагічних, сумних, важких сюжетів про наших військових у ЗМІ, побачити їх такими життєрадісними - якесь маленьке диво.

 Врешті залунала дитяча музика, на яку зліталися дітлахи. Малеча шикувалася перед відстріляними гільзами, хвостами від мін, касками, засобами зв'язку.

 

- До речі, дуже ефективний, - каже пан Олег. - Рація прослуховується, а цей як прослухаєш? Від апарату до апарату кинув кабель і все.

Настрибавшись та набігавшись сповна, зголоднілі діти почали шикуватися в чергу на кашу. Було роздано близько 500-от порцій. Але цього виявилося замало.

- Будете варити ще? - питаємо в керівника ГО, Ігоря Муратова.

- А що робити? Бачите скільки людей? скинулися грошима, докупили харчів, зараз ще зваримо, - сміється.

 Близько 13:30 діти здолали батут. Але згодом його надули знов.Через увесь майданчик  тягнулася черга за повітряними кульками. Людей ставало більше й більше. Військовим споряддям цікавилися не лише хлопці, а й дівчатка. Хлопці брали зброю, щоб зробити селфі та похизуватися.

 

- Не наставляй на людей, - вчить батько сина. Трошки змазаною була прем'єра кліпу, який зняли броварські діти, адже коли солістки співали, трохи підвів звук, коли запускали, власне, кліп, екран засвітило сонце. Але сильно ніхто не засмутися, врешті, це тільки технічні неполадки, усі охочі зможуть знайти його в інтернеті.

 Через те, що всі локації: батути, виставка малюнків, кухня, ді-джей - були поруч, відчувалась певна камерність заходу. Побратими, друзі зробили свято не просто для дітей, а для сімей, тож іноді здавалося, що ми десь на родинних посиденьках.

Особливо це відчулось, коли залунала пісня "Я козачка твоя" Раїси Кириченко, яку слухали ще наші бабусі й дідусі, що приходила до наших домів через радіоточки.

- Ого, - не стримується один з бійців - я б ніколи не подумав, що буде такий ажіотаж. - Сподівалися, що люди прийдуть, але стільки! Це ж вони прийшли до нас! На наше свято, подивитися на нас, яких є. - Захід тривав десь до 18:20, атовці довго збиралися, діти не хотіли уходити. Свято вийшло, дійсно, світлим і родинним, тож ГО "Авангард Ато Броварії" можна привітати з вдалим дебютом.