WTF?
     
У Броварах новий секретар міськради (ВІДЕО)

 31-го травня у Броварах відбулася 14-та позачергова сесія Броварської міської ради. Її ініціювала партія "Свобода", яка, нарешті, домоглася відставки Олексія Здоровця з посади секретаря.

 

Але про все по-порядку. Сесія була призначена на 15-ту годину, проте оголошена вона була близько 17-ї години 30 травня. Згідно з регламентом, сесія має оголошуватися за добу, тож депутати побачили в цьому порушення. Дарма, адже о 15-ій вона й не розпочалася.

 Близько 16-ї депутати, які чекали доленосного рішення, мали змогу побачити спину секретаря БМР, який ішов з ради. О. Здоровець залишив "поле бою", вийшли інші герої. Під стінами міськради між депутатом Київської міської ради від партії "Свобода", Петром Кузиком і невідомими людьми, які мали рішучий вигляд, відбувались жорсткі перемовини, зокрема з'ясовувалося: хто кому погрожує. Врешті, невідомі поїхали, депутати повернулися до сесійної зали.

 Отже, Петро Кузик першим на сесії взяв слово. Він зауважив, що останнім часом "Свобода" поводила себе різко до екс-однопартійців, зокрема через втрати, які фракція зазнає на передовій, тобто зрада в тилу сприймається особливо гостро. Депутат переконував присутніх, що потрібно голосувати за зняття О. Здоровця з посади, адже завдяки таким людям, чиновникам, як він, говорив "свободівець", Бровари заполонили "тітушки", що сприяє розквіту криміналу в місті. Проти голосування за зняття секретаря категорично виступив "Демократтичний Альянс". Олег Берестовий заявив, що в такій процедурі (яка з самого початку поза регламентом) немає сенсу, адже О. Здоровець матиме привід судитися з міськрадою через прийняття рішення з порушенням процедури.

 Леонід Черепейнік - депутат від БПП "Солідарність" прямо спитав: чи вважає колега зі столиці, що зняття секретаря поліпшить ситуацію в місті, адже прямого зв'язку, він не бачить. Окрім того, міського депутата цікавило: чому ж не пропонується зняти Василя Кочубея з посади голови земельної комісії? На це П. Кузик відповів, що це вже "Свобода" вирішуватиме сама. Тут не витримав Володимир Опалько (БПП).

- Ну то й розбирайтеся, чого ви звертаєтесь до нас, як до депутатів?

- Щось тут не в'яжеться, - зауважила його колега Ірина Веремчук. Андрій Василенко, лідер міської "Самопомічі" погодився, що потрібно знімати О. Здоровця але наголосив, що потрібно знімати з посад усіх, хто зрадив свої партіїю. Володимир Опалько підтримав спікера й додав, що саме мер є коренем зла в місті. "Переманювання, скупки - я не знаю цих схем", але результат очевидний вважає депутат. На закиди очільник міста, Ігор Сапожко відреагував стримано: шляхом перемовин шукав виходу зі складних ситуацій, але чим далі, тим більше ми заходили в тупік. Ігор Васильович також додає: "тут ще питання, хто винуватий в розколі".

 Отже, не миттям, так катанням - сесію відкрито порядок дений проголосовано. За зняття Олексія Здоровця з посади секретаря БМР проголосували 28 депутатів плюс мер. На вакантну посаду було запропоновано: Ірину Веремчук (БПП), Вадима Мутила (позафракційний), Петро Бабича ("Укроп"). Усе було якось зкомкано, без попередніх обговорень, в ідеалі хотілося б, щоб кандидат якось презентував себе, свою позицію. Але сталося як сталося: обговорень щодо Вадима Мутила ми не чули, а от про І. Веремчук згадали. Згадали, що в неї діти. Молодша дитинка зовсім маленька, тож на думку деяких депутатів, пані Ірина не зможе виконувати обов'язки на 100% (ліричний відступ на тему гендерної політики).

 

 Сам очільник міста запропонував підтримати кандидатуру П. Бабича. Почалося голосування, тут як тут з'явився Юрій Чередник (БПП "Солідарність"), якому вдалося проскочити непоміченим однопартійцями на таємне голосування. Галина Василівна Негода (БПП) навпаки, попри те, що була на сесії  від початку, навіть, не торкалася бюлетню. Тож за кілька хвилин вибір було зроблено - новим секретарем Броварської міської ради став Петро Іванович Бабич. Залою, навіть, прошелестів "духовний матєрок", аж так дехто здивувався.

- Шок, - говорить Негода Г. В. - Мубуть "Свобода" проголосувала "за", звідки набрався б 21 голос? "Свободівці" говорили, що голосуватимуть, за будь-кого. - Панує думка, що окрім "Солідарності" не голосувала за нового секретаря "Самопоміч". Врешті рішення прийнято. Петра Івановича оплесками вітають з новою посадою. Хтось задоволений результатом, хтось у розпачі, але сесія добігає кінця. Змучені депутати вже через слово ковтають слова гімну й нарешті розходяться.