WTF?
     
Свято броварських пластунів

  Національна скаутська організація "Пласт" провела свято "День станиці Бровари". Нагадаймо, що мета організації - всебічне патріотичне виховання молоді. "Пласт" існує вже більше 100-та років. Пластуни ввійшли в історію активною участю в розбудові та захисті нашої держави, були активними учасниками визвольного руху та війн за незалежність УНР та ЗУНР.

 Зараз "Пласт" є найдавнішою, найбільшою організацією, яка не тільки виховує молодь, але й об'єднує пластунів України й української діаспори. Сама назва пласт походить від способу пересування - "по-пластунськи".

 

 28-го травня у парку "Перемога" броварські пластуни складали присягу. Вони називали власне ім'я та обіцяли бути гідними членами організації. Цьому передували молитва й винесення прапору України. Також присутні заспівали гімн.

 

 Після урочистостей дітки зі своїми керівниками розбилися на групи. Кожна група мала пройти всі пункти квесту. На кожній зупинці потрібно було виконати якесь завдання. Дітки виконували задачі без системи оцінювання, не було балів або обмеження в часі. Головне, щоб кожен був при справі й цікаво провів час.

 Від пластунів вимагали намалювати патріотичну символіку та заспівати гімн: дітям пропонувалось "скласти Україну" з частин-областей; також перевірялось наскільки дітки здатні запам'ятовувати якомога більшу кількість предметів; також дітки мали відповідати, що має скласти в наплічник той, хто відправляється в похід.

 

 Діткам пропонувалось продемонструвати свої вміння та зав'язати вузол - звичайний або подвійний рибацький, або той, який вміють. Також пластуни мали визначити, який слід належить якій тварині.

 І тільки найменші - "пташата" були зайняті лише вітрячками. Дітки разом з батьками мали змайструвати їх власноруч. Після квесту відбулась "холодна ватра", дітки розсілися на килимки та поласували солодощами. Керівництво парку не дозволило розпалювати багаття на своїй території, тож обійшлися без нього. 

 Зголоднілі пластуни налітали на смаколики та напої, воно й не дивно після двогодинних розваг. Було дуже приємно спостерігати за тим, як діти не просто веселилися, але й демонстрували знання й навички.

Нерідко наша команда відчувала гордість за наших діток. Часто нас зворушують малі красунчики, потішають дитячі висновки, рідше ми пишаємося знаннями наших дітей, це був саме той випадок. Особливо приємно було дивитися, що у світі вічно працюючих батьків, ось вони дорослі, які приділяють час дітям.

 Наша команда ніби повернулась у дитинство, у минуле дитячих таборів. Було дуже приємно спостерігати за згуртованими дітками, які мають мету й спільні інтереси.