WTF?
     
Броварські пристрасті за ЖЕКом: чому люди не хочуть вводити ОСББ (ВІДЕО)

До 1 липня мешканці багатоквартирних будинків мають визначитися, як вони хочуть ним керувати. Інакше місцева адміністрація призначить управителя самостійно.

Мешканці будинку в Броварах пересварилися через те, хто буде управителем у їхньому домі. ЖЕК їх влаштовує, а для створення об'єднання співвласників забракло лише кілька голосів.

 

Поки тут не вщухають пристрасті за ЖЕКом, на сусідній вулиці журналістам показують будинок по вул. Декабристів 44, де вже 3 роки існує ОСББ. Насамперед, відгородили подвір'я, встановили відеокамери та автоматизовані ворота.

Тепер тут сортують сміття, економлять на його вивозі, а за ці кошти оплачують працю двірника.

Мешканці будинку за свій кошт відремонтували і наново запустили котельню. Збирали по 700 гривень з квартири, але тепер у кранах завжди є гаряча вода, а у батареях – тепло.

За новим законом, є кілька способів управління багатоквартирним будинком. Можна створити об'єднання співвласників і обрати управителя. Альтернатива – збори співвласників. Вони можуть або доручити управління будинком окремій компанії, або щоразу самостійно збиратися для ухвалення рішень. Щоправда, у такому випадку потрібна згода 75% власників квартир.

Аби люди визначились, як вони хочуть управляти своїм будинком – залишився лише місяць. В іншому разі місцева влада обере компанію самостійно. За яким принципом їх обиратимуть і чи зможуть на управителя впливати мешканці – досі не відомо.

Реформа не запрацює, поки ми не відчуємо себе відповідальними за простір далі дверей своєї квартири. З довіри і вміння шукати компроміси із власним сусідом може початися будівництво нової країни.

Канал 24