WTF?
     
Майстер-клас для юних броварських футболістів від англійського футбольного скаута (ВІДЕО)

  Бровари – місто, привабливе для європейських спортсменів. Цього тижня, 18-го травня, до Броварів завітав скаут англійських футбольних клубів, у минулому гравець Англійської Прем’єр-ліги Роб Ньюман. Разом із півфіналістом Ліги чемпіонів УЄФА, у минулому гравцем збірної України Владиславом Ващуком вони провели майстер-клас для юних броварських футболістів. Вони поділилися з молодими спортсменами власним досвідом, професійними навичками та секретами досягнення успіху.

  Цей візит в Україну для одного з провідних світових футбольних скаутів став першим. До Броварів Роб Ньюман завітав на запрошення Футбольної академії Владислава Ващука.

 Унікальну можливість особисто познайомитися з відомими спортсменами і навчитися у них чомусь новому подарували вихованцям броварських футбольних шкіл: місцевих ДЮСШ, Академії Владислава Ващука та дитячо-юнацького клубу «Юніон». Наймолодшим учасникам майстер-класу ледь виповнилося дванадцять років.

 

  Юні футболісти-початківці та вже відомі спортсмени зібралися разом на місцевому стадіоні «Спартак». Навіть холодна дощова та вітряна погода не завадила двогодинному тренуванню футболістів. Не стало перепоною і те, що більшість хлопців не знали англійської мови, тому не розуміли усього, що казав їм Роб, навіть присутність перекладача.

  Найбільше уваги світові спортсмени приділили технікам, тактиці та силовій боротьбі. Як зазначили тренери місцевих футбольних шкіл, такі вправи невластиві для українських методик тренування. Англійська школа викладання орієнтована в основному саме на технічне вдосконалення. Хлопці відпрацьовували удари ногами і головою, дріблінг і влучність.

  Президент футбольного клубу «Юніон» Руслан Семенець зазначив, що діти навчилися вправам, які навіть він побачив вперше. «Дуже добре, що діти з нашої школи змогли взяти участь у цьому тренуванні. Це стане для них гарним стимулом вчитися далі. Я побачив багато нових цікавих вправ. Деякі, звісно, і ми використовуємо, але тепер наші тренування стануть кращими», – додав Руслан.

  Після майстер-класу стомлені юні футболісти у збірних командах зіграли товариський матч. До однієї команди ввійшли вихованці Футбольної академії Владислава Ващука та дитячо-юноцької школи «Юніон». Їхніми суперниками стали молоді футболісти із сіл Броварського району. Ані втома, ані мокрий майданчик і погана погана не завадила гравцям.

  Юні футболісти майстер-класом залишилися задоволення. На все життя у них закарбується в пам’яті тренування разом із відомими футболістами. Влад із Академії Владислава Ващука поділився з нашими журналістами враженнями від заходу:

  - Чудове тренування. Мені дуже сподобалося. Було багато нових вправ і рухів. Взагалі, вони легкі, проте спочатку було трохи складно виконувати їх. Під час тренування нашої команди, ми виконуємо вправи іншого формату. А ті, що нам сьогодні показали, думаю, базуються на Англійській Прем’єр-лізі.

 На власні очі побачити світових легенд футболу прийшли також хлопчаки, яким подобається футбол. Та й дорослих шагувальників цього виду спорту зібралося чимало. Глядачі мали можливість не лише поспостерігати за тренуванням за участі світових футболістів, а й взяти участь у лотереї. Серед глядачів розіграли м’ячі та рюкзаки з автографами Роба Ньюмана та Владислава Ващука. Переможці лотереї отримали футбольні сувеніри.

  Після майстер-класу Роб Ньюман поспілкувався з журналістам. Він зазначив, що «діти дуже талановиті. Я дав їм одну настанову. Треба займатися за будь-яких обставин. В майбутньому вони гратимуть у кращих футбольних командах світу». Англійський скаут також відмітив, що стадіон, на якому відбулося тренування, непоганий, однак і його можна було б зробити кращим.

  Зазначимо, Роб Ньюман під час таких майстер-класів у містах і селищах Київської області звертає увагу на талановитих юнаків. Найкращим він запропонує навчання в футбольній академії Англії.

  Сподіватимемося, що такі майстер-класи відбуватимуться й надалі, адже дітям необхідно переймати досвід відомих спортсменів. Побажаймо успіхів юним футболістам.