WTF?
     
Бій продовжується. Чергова зустріч броварських АТОвців (ВІДЕО)

 14-го травня відбулась чергова зустріч членів громадської організації "Авангард АТО Броварії". На ній присутні обговорювали нагальні проблеми учасників бойових дій. Першим на повістці було проведення Дня захисту дітей. Керівник ГО, Муратов Ігор Васильович підтвердив намір провести захід для малечі. За підтримки депутатів різних фракцій буде організовано безкоштовні розваги, смаколики. Ігор Васильович обмовився, що були спроби захід, який організовують атовці, нівелювати фестивалем "Бебі Бум". На це І. Муратов говорить, що заходу, який планує "Авангард АТО Броварії", бути, адже саме атовці захищали дітей на передовій, тож вони мають усі права створити для дітей свято, так, як вони його бачать. Місце проведення заходу, який планують у ГО дещо змінили, свято пройде ближче до озера.

 

  Далі, обговорювалося житлове питання. Тим, хто не стоїть на квартобліку, було запропоновано стати власниками виділених ділянок (біля радіостанції) під таун-хауси. У кожному такому будинку атовцям буде виділено мінімум по дві квартири, тобто - чотири будинки, у яких мінімум вісім (один - власник, другий - наступний у черзі) учасників бойових дій отримає по квартирі. Відверто кажучи, людям відразу пропонуються невеликі квадратні метри, щоб віддати їх дитині, доживати старість самому, або холостякувати. З іншого боку, квадратура ще буде обговорюватися із забудовником.

 Іноді атовців це цілком влаштовує. До таких відноситься Анатолій Фатєєв, який втратив на війні обидві ноги та є інвалідом І-го ступеня. Квартиру пану Анатолію гарантує держава, на квартиру від Броварів чоловік не претендує, на землю також, бо розуміє, що не буде будуватися. Отже, маленьку квартирку від міста атовець може віддати комусь зі своїх дітей.

  На такі квартири претендують не лише учасники "Авангард АТО Броварії", у місті кілька громадських організацій і формувань. Зокрема, на зустічі був присутній керівник ГФ "Зеніт", Борис Шкуропадський, зі слів якого, у формуванні числяться атовці. Б. Шкуропадський закликав вступати до лав "Зеніту", проте не зміг чітко пояснити, чим займатиметься ГФ. Керівник говорить, що об'єднання на стадії становлення. Головним своїм досягненням Борис Шкуропадський назвав інціативу та лоббіювання прирівняння загиблих учасників АТО не в бойових умовах к загиблим у бою... Слід зауважити, що декого привабила перспектива дозволу на "заходи фізичного впливу, спеціальні засоби захисту та самооборони" (простіше на зброю).

 Тим, хто прагне більшої квадратури, пропонуються більші квартири (поруч з супермаркетом "Новус") від забудовника, який виграв конкурс. Але щоб забудовнику звести будинок на цьому місці, доведеться "повоювати" за частинку прилеглого пустиря, який перебуває у власності пана Трощєнка. В іншому випадку, сусіди будуть дивитися одне одному у вікна, не буде кількох під'їздів до будинку, жильці не матимуть дитячого майданчика й двору.

 Також обговорювалися проблеми з якими стикаються учасники бойових дій. Коли заступник керівника ГО, Олексій Бреус нагадав присутнім на що вони мають право та чим можуть користуватися (перш за все це стосується медицини), атовці відказали, що від них відмахуються на місцях, або просто відмовляють. Мова йде про послуги терапевта, стоматолога, кабінет рентгену тощо. Ситуація бридка. Учасників бойових дій, по суті, ставлять у ситуацію, коли вони мають випрошувати, те, що їм гарантовано державою. 

- Мені іноді хочеться, щоб у місті розірвався "град". Один раз. Так, щоб нікого не вбило, але щоб повернути людей на землю. Щоб вони хоч зрозуміли, що це, - говорить один з учасників ГО. - Чому я повинен про щось просити? Я маю право вимагати все, що гарантує закон.

 На прикінці зустрічі Олексій Бреус закликав не забувати про інтереси тих, хто пішов на фронт під час першої хвилі мобілізації та воює досі, адже вони за себе не можуть попросити, тож це відповідальність демобілізованих побратимів. Окрім того, заступник керівника ГО закликав бути зібраними й надалі, адже прийдуть нові учасники бойових дій, які потребуватимуть житла, тож для просування інтересів атовців потрібний колектив, а не дует - Муратов-Бреус. Ігор Васильович також наголосив на тому, що приходити на засідання необхідно, адже щоб він зміг допомогти вирішити проблему атовця, останній має про неї розповісти, проінформувати активних учасників "Авангард АТО Броварії". Окрім того, щось робити приємніше для тих, хто цього прагне, не для тих, хто сидить вдома й чекає на краще життя.

Пов'язані публікації: