WTF?
     
У броварському пологовому будинку породілля потребує допомоги (ОНОВЛЕНО 19.08.2016 - 19:00)

  Молодій броварчанці Вікторії Кузьминій, яка цими днями народила дитину у Броварському пологовому будинку, потрібна допомога.

  Вагітній лікарі зробили кесарів розтин. Після операції у породіллі відкрилася кровотеча. У породіллі діагностували синдром ДВС 4-го ступеня (порушення згортання крові). Чому та як у жінки розвинувся синдром, медики не пояснили. Черговий лікар Курилишина Вікторія утрималася від коментарів. Спілкуватися з журналістами медики відмовилися. Наші журналісти в приймальному відділені попросили покликати завідуючу Броварського пологового будинку Островерху Марію Романівну, але нам сказали, що вона вже поїхала, а інші лікарі не бажають розмовляти з журналістами.

  Від ранку до пологового будинку сходилися люди, готові стати донороми для Вікторії. Кров жінці переливали протягом усього дня, однак та не згортається.

Також було викликано професорів зі столиці та, навіть, приїжджав губернатор Київщини Мельничук М. Д..

  Зараз новонароджений малюк перебуває у реанімації, а сама породілля - у тяжкому стані в операційному блоці. В неї відмовили нирки. Родина Вікторії звернулася навіть до Інституту акушерства. Жінку хотіли перевезти до іншої лікарні (в броварській лікарні немає спеціального обладнання), але її стан не дозволив зробити це. Жінка вже майже добу знаходиться без тями.

  Родичам породіллі жодних документів чи результатів аналізів не показали і попрохали вийти. Сказали чекати ранку. Чомусь родичі відмовляються від допомоги журналістів, відмовляють як місцевим виданням, так і центральним телеканалам.

  Зазначимо, що Вікторії Кузминої немає у списках породіль та вагітних броварського пологового будинку, хоча жінка й народжувала там.

  Зараз кров донорів жінці не потрібна, однак вона може знадобитися пізніше. Породіллі потрібна матеріальна допомога.

  Броварчани активно обговорюють випадок у соціальній мережі Facebook.

  Нагадаємо, у лютому в тому-таки пологовому будинку через недбалість лікарів померла породілля. Жінці встановили помилковий діагноз.

  Станом на 12.05.2016 (09:00) ситуація з Вікторією наступна...

Вночі Кузьмина Вікторія прийшла до тями, але не на довго. Біля 09:00 реанімобіль забрав її на апараті ШВЛ в Київську обласну лікарню для підключення до штучної нирки, кровотеча не зупиняється. Чоловіку Вікторії нарешті дозволили привести священника для хрещення дитини, яка весь цей час знаходиться в реанімаційному відділенні Броварського пологового будинку. Ще вчора броварські лікарі родичам цього не дозволяли робити.
Рідня, друзі та просто небайдужі люди допомагають породіллі хто чим може - грошима, молитвою та банальною, але так потрібною підтримкою.

Станом на 12.05.2016 (12:00) Вікторія вже знаходиться в Київській обласній лікарні, її стан значно погіршився, лікарями фіксується, як критичний. В такому стані ні в якому разі не можна підключати штучну нирку.  
Сьогодні вранці до малюка приїжджав отець Тарасій з церкви Св. Петра і Павла, що в Броварах. Разом з родичами священник провів обряд хрещення хлопчика. По церковному календарю сьогодні свято Анфілохія Почаївського, тому малюка охрестили Анфілохієм, а батьки назвали його Ельдаром.

  

Наразі вирішено перевести маленького Ельдарчика в обласну дитячу лікарню (м. Боярка) і саме зараз звідти чекають на спеціальний автомобіль, призначений для транспортування малюків з патологіями.
Небайдужі люди продовжують фінансово підтримувати Вікторію та Ельдарчика, на 12:00 вже є 20 тис. грн.

 

Команда "At Brovary" і надалі слідкуватиме за перебігом подій, як в Броварському пологовому будинку, так і в обласній дорослій та дитячій лікарнях.

Станом на 12.05.2016 (16:00) Вікторії поставили діаліз, але стан її погіршується. Печінка та органи травної системи знаходяться в жахливому стані. Лікарі пояснюють це великою кількістю влитої донорської крові, а це прирівнюється до трансплантації органів. Тож вся надія на професіоналізм наших лікарів та на волю Бога.

На рахунок продовжують поступати кошти від небайдужих громадян не тільки Броварів, але і всієї України. Вся ця ситуація об'єднала багатьох людей в єдину сім'ю, яка переживає за Вікторію та Ельдара. Станом на 16:00 назбирали 110 тис. грн.

  

Щодо Ельдарчика, то він вже знаходиться в м. Боярка в обласній дитячій лікарні. А турботливі родичі та просто небайдужі люди роблять все, щоб малюк ні в чому не потребував.

Наразі знайомі родини Кузмин домовляються про переведення малюка в клініку "Охматдит" . З начмедом Івановою Тетяною Павлівною зв'яжеться начмед обласної дитячої лікарні в Боярці. Їй потрібно розуміти, який стан хлопчика, яке відділення для нього готувати, та яка медична апаратура потрібна.
Поки що Ельдарчик знаходиться в Боярці в руках професіоналів та своєї родини.

Відділення неонатології в обласній дитячій лікарні (м. Боярка)
 
Ельдарчик зі своєю тіткою (сестра Вікторії)
 
Маленький Ельдарчик чекає на свою маму Віку

Тетяна Андрусенко ще вчора не була знайома з родиною Вікторії. З вчорашнього ранку вона стала для родини, мабуть, дочкою, сестрою та найближчим другом, яка в ці тяжкі хвилини завжди була поруч, зібрала цілу "армію" людей, які допомагають Вікторії та Ельдарчику обійняти один одного.

Нещодавно від депутата Броварської міської ради Сергія Батюка поступила цікава інформація, буцімто Броварська ЦРЛ витратила за добу на спасіння Вікторії своїх коштів у розмірі півмільйона гривень.

Серед населення відразу почалась дискусія з цього приводу, адже гроші та кров збирали всією, вже великою, родиною. Рятувати Вікторію та її сина визвались всі Бровари і не тільки...

Дуже дивно, де лікарня взяла 500 тис. грн., адже головний лікар БРЦЛ Валентин Багнюк, на останній оперативній нараді в міській раді, яка пройшла 10.05.2016 року, оголосив, що лікарня півроку не мала ніякого фінансування (див. 01:30 хв.)

Сам Сергій Батюк так прокоментував нашому виданню свій же пост у соцмережах:

Лікарня ввела препарат на сумму 500 000 грн . Це не означає, що ці гроші вони витратили зі свого бюджету. Таких грошей в лікарні немає. Це всього на всього вартість препарату, який ввели за один день. А от збирали цей препарат з багатьох пологових будинках. Яких саме, дізнаємося згодом.
Даний препарат лікарня не закуповує, він іде по централізованому постачанню, його закуповують департамент та міністерство, розподіляють по 2 ампули на пологовий будинок, так, що дані ампули привозили з області, а ціна на апарат НОВОСЕВЕН 5мг коливається в районі 80-90 тис. грн.
 А якщо у вас по 30 тис. грн., то може подаруєте для лікарні, а то всі тільки гадять, а ні, щоб подякувати лікарям і всім, хто допомагав і добу були без відпочинку. Але всеодно броварчани молодці, що прийшли на допомогу, і працівники лікарні перші здавали кров і робили все можливе, дай Бог щоб мама і дитинка довго жили і були щасливі, а ми всі будем молитись за них....

Варто ще сказати, що ту кров, яку збирали 11.05.2016 лікарі Броварської лікарні не передали в обласну лікарню, куди транспортували Вікторію. Рідня та друзі родини знову купували кров в Харькові.

- Кров з лікарні до лікарні не передається. Це медичні правила. Там є ще гірша новина. Як казав Багнюк ще з ранку. Сепарірована кров (та що вже певний час зберігається) для Віки не підходить, тобто вона потрібна тільки для отримання плазми крові . А от вливати їй потрібно тільки "гарячу" тобто ту, що недавно здали донори,  -прокоментував і цей випадок депутат Броварської міської ради Сергій Батюк.

Тепер щодо стану Вікторії та Ельдарчика...

Станом на 12.05.2016 (22:00) Вікторія знаходить в стабільному тяжкому стані. За допомогою штучної нирки постраждалій зробили одну прокачку донорської крові. Поки що ні покращень, ні погіршень життєдіяльності Вікторії немає, але лікарі прогнозують погіршення стану здоров'я Вікторії після третьої чи четвертої прокачки крові.

На відміну від своєї мами, Ельдарчик почуває себе добре. На даний момент він знаходиться під пильним оком лікарів під спеціальною лампою. Ельдарчик їсть з пляшечки, сміється, махає ручками та ніжками, ніби зве до себе свою найріднішу людину - свою маму.

13.05.2016 (12:00) Стан здоров'я Кузьминої Вікторії залишається на рівні вчорашнього стану. Їжа через зонд не приймається, використовують капельний метод годування. Наразі жінка в свідомості, але перебуває на заспокійливих препаратах.
Друзі та родичі Вікторії повідомляють, що закінчується донорська кров групи 1-. Велика кількість донорської крові залишилась в Броварській центральній районній лікарні, де до 12.05.2016 перебувала постраждала породілля.

(Вікторія зі своїм чоловіком Володимиром)

Володимир (чоловік Вікторії) вже котру добу не спить та чекає на покращення стану здоров'я своєї дружини. Дуже хоче обійняти свою маму і новонароджений син Ельдарчик.

О 14:50 з'явилися новини з Київської обласної лікарні, де з вчорашнього дня перебуває броварчанка Вікторія Кузьмина. В даний момент там перебуває Олександр Іщенко, який з самого початку взявся за спасіння Вікторії та її малюка. Підключивши свої зв'язки, він разом з Тетяною Андрусенко зробили те, що зробили. А зробили вони неймовірне - за Віку та Ельдарчика на одному диханні переживає не тільки наше місто, не тільки вся Україна, але люди із-за кордону.

Декілька хвилин тому Олександр надав слідуючу інформацію:

Рідні та друзі Вікторії просять небайдужих громадян долучитися до здачі крові. Потрібна кров групи 1 (резус "-"), яку кожен може здати в Киїївській обласній лікарні (відділення переливання крові, корпус 13, 4-й поверх) в понеділок 16.05.2016 з 09:00 до 12:00. При собі мати паспорт (оригінал) та код. Зранку легкий сніданок (чай, бажано солодкий, бутерброд). З вечора не курити, не пити не менше ніж 48 годин.

Відділення переливання крові в Київській обласній лікарні
 
Вікторія з своєю донькою
 
З Броварів привезли кров

Щодо Ельдарчика, то він почуває себе добре. Зі слів Тетяни Андрусенко, малюк нормально харчується, сміється і царапається. Хлопчику постійно доставляють дитяче харчування, предмени гігієни, одяг та ліки. А ще, кому цікаво, Ельдар родився з ростом 50 см та вагою 2,750 кг. За 2 доби малюк набрав ще 200 гр. ваги.

 


Станом на 14.05.2016 (09:00) є хороші новини з Київської обласної лікарні. З Олександром Іщенко зв'язався губернатор Київщини Максим Мельничукт а повідомив, що у Вікторії зафункціонувала нирка. Віка в свідомості, але знаходиться під дією седативних препаратів.

Біля 18:00 Олександр Іщенко в соцмережах виклав свій діалог з губернатором Київщини Макстмом Мельничуком.

Тож як ми бачимо ситуацію серьйозно контролює голова Київської обласної державної адміністрації Максим Мельничук.

Про стан здоров'я Вікторії та Ельдарчика нас теж проінформувала Тетяна Андрусенко.

Повертаючись до того часу, коли ця вся історія починалась в Броварській центральній районній лікарні, а саме в Броварському пологовому будинку, то в мережі з'явилась цікава інформація.

 

15.05.2016 року увечері  Вікторії лікарі зробили епідуральну анестезію та вже четвертий діаліз, який хвора перенесла нормально. Всі вихідні поруч з Вікой завжди знаходився лікар.
Ельдарчик почуває себе добре, його вже вдягли, він добре їсть, кожного дня набирає вагу.

Станом на 16.05.2016 (22:00) не сильно добрі новини з Київської обласної лікарні, де зараз перебуває Вікторія Кузьмина. Як повідомляють лікарі, Вікторія при  свідомості, сама трішки дихала без апарату ШВЛ. Робили 4-й діаліз, але нирки не хочуть самі працювати. Дуже дивна інформація, адже на днях директор Департаменту охорони здоров'я Донченко Тетяна Миколаївна повідомила губернатору Київщини Максиму Мельничуку, що нирки вже запрацювали.

Лікарі роблять все можливе, але радіти рано. Лікування буде тяжким та дорогим.

Щодо малюка, то Тетяна Андрусенко сьогодні приїжджала до нього

17.05.2016 про ситуацію з Вікторією коротко розповів її чоловік Володимир:

- Віка в свідомості, самостійно дише, але все дуже болить, особливо шия та горло. Функціональність нирок, як і раніше, не радує. Лікарі побоюються за запалення легень, призначили нові препарати.

Небайдужі люди побоюються, що в легенях почала збиратись рідина

Станом на 18.05.2016 (14:00) новин не багато. У Вікторії змін немає, нирки так і не запрацювали. Сьогодні планується провести вже 7-й діаліз. Лікарі роблять все можливе.

У Ельдарчика все добре. Вже вирішується питання про його виписку.

О 19:20 нам повідомили, що Вікторія погано себе почуває через високий тиск, який викликаний непрацездатністю нирок. Після підключення 7-го діалізу Вікторії полегшало. 
Результати флюорографії в нормі.

Станом на 19.05.2016 (18:00) знову новин небагато. У Вікторії поступово відновлюються всі органи крім нирок. Сьогодні робили вже 8-й діаліз.
Ельдарчик почуває себе добре.

20.05.2016. Як повідомила нашому виданню Тетяна Андрусенко, сьогодні після 15:00 виписують обласної дитячої лікарні Ельдарчика, якого відразу рідні привезуть додому в м. Бровари. 

Бажаючи зустріти сина броварчанки Вікторії, яка і досі перебуває в тяжкому стані в обласній лікарні після пологів, мають змогу це зробити 20.05.2016 приблизно о 16:00 біля старого РАЦСу, що в Броварах по вул. Шевченка 2.

Щодо стану здоров'я самої Вікторії, то поки що інформації немає. Чекаємо..

Станом на 23.05.2016 Вікторія залишається перебувати в Київській обласній лікарні у важкому стані. Є прогрес з диханням, постраждала породілля вже самостійно дихає, але нирки до сих пір не "запускаються". Вже перестали ставити діаліз - стан не погіршився. Віка вже почала розмовляти, їсти і, взагалі, динаміка по аналізам хороша.

Малюка ще в п'ятницю привезли додому в Бровари, який перебуває під доглядом бабусі, тітки та старшої сестрички Евелінки. З Ельдарчиком все добре, але буде краще, коли приїде додому його мама.

27.05.2016 року новини невтішні... Наше видання декілька днів не оновлювала інформацію про стан здоров'я Вікторії не просто так. Справа в тому, що декілька днів тому жінці стало легше,але нирки "мовчали". Віка, навіть, почала заходити в мережу інтернет, де на нашому сайті дізнавалась про свій стан здоров'я. Лікарі категорично заборонили будь-які нервові подразники для пацієнтки, тому було вирішено тимчасово призупинити наші публікації по цій темі.
Сьогодні ситуація вкрай змінилася - Вікторії значно погіршало. Виявили запалення черевної частини, сепсіс (зараження) крові. На запуск нирок немає навіть і тижня, трансплантацію дівчина навряд чи витримає. Зараз біля неї чергують велика кількість лікарів.

Рідні та друзі Вікторії просять всіх небайдужих підказати та порадити, що робити далі... Всі свої думки пишіть Тетяні Андрусенко у соцмережу.
Вчора 26.05.2016 року "провідати" Вікторію в Київську обласну лікарню приїжджала завідуюча Броварського пологового будинку Островерха Марія Романівна. Але це так, до слова...

27.05.2016 увечері Тетяна Андрусенко принесла хорошу новину:

Пізно увечері 01.06.2016 року Олександр Іщенко повідомив нам новини про стан здоров'я Вікторії Кузьминої:

- Нарешті ми отримали гарні новини з лікарні, де невпинно бореться за власне життя Вікторія. Життю жінки нічого не загрожує. Консиліум лікарів підтвердив, позитивна динаміка перебігу хвороби помітна. Вікторія при тямі та самостійно дихає. Однак нирки все ще не працюють. Малоймовірно, що лікарям вдастся запустити обидві нирки. Зрештою, і з однією можна виховувати новонародженого сина та жити, ніби усього цього жаху ніколо і не було. Якщо ж нирки не запрацюють, лікарям доведеться їх трансплантувати. Попереду ще не один місяць одужання.

Редакція "At Brovary" і надалі буде держати вкурсі подій у Київській обласній лікарні, де наразі перебуває породілля Броварського полового будинку та за життя якої боряться не тільки кращі лікарі Київщини, але і переживає вся Україна.

Станом на 23.06.2016 року Вікторія все ще перебуває в тяжкому стані в Київській обласній лікарні. Стан дівчини постійно коливається то в кращу, то в гіршу сторону, але він залишається постійно тяжким. Нирки до сих пір не запрацювали. Нещодавно її знову підключили до апарату, який допомагає дихати.

Наразі Віка знову потребує донорської крові (1-), тому всіх небайдужих прохання звертатися до Тетяни Андрусенко, яка майже постійно перебуває разом з хворою та завжди вкурсі стану її здоров'я.

23.06.2016 року Тетяна провідувала Вікторію та повідомила слідуюче:

Ми продовжуємо слідкувати за ходом лікування породіллі з Броварського пологового будинку Вікторією. 04.07.2016 року жінку перевели з реанімаційного відділення у віділення нефрології. Зі слів чоловіка Вікторії, краще б дружину залишили в реанімаційному відділенні. В палаті 6 чоловік, переважно бабусі, догляду за хворою від мед. персоналу немає. За хворою повинні доглядати родичі. Ліжка в палаті просто жахливі. Одним словом - враження не дуже хороші.

Станом на 14.07.2016 стан здоров'я Віки поганий. Про це нам повідомила Тетяна Андрусенко. Кошти на лікування закінчились, нирки зменшились до розміру нирок маленької дитини. Присутня також пневмонія...

Родичі, друзі та всі небайдужі люди, включаючи і журналістів нашого видання висловлюють велику вдачність за будь-яку допомогу всім, хто може хоч якось допомогти підняти Вікторію Кузьмину на ноги. Номер тел. чоловіка Вікторії - 097-17-17-175 (Володимир).

Номер карточки, на яку можна можна скинути гроші для допомоги Вікторії 

4149 4978 4482 7503 - Шелест Євген.

24.07.2016 року знову невтішні новини з Київської обласної лікарні, де наразі перебуває породілля з Броварів.

Як повідомляє Тетяна Андрусенко, Вікторію перевели знову в реанімаційне відділення з передінсультним станом

19.08.2016 року редакція "At Brovary" зв'язалась з чоловіком Вікторії, який повідомив нам, що його дружина наразі вже вдома, де і проходить амбулаторне лікування.

Нирки повноцінно так і не працюють, тому Вікторію возять до лікарні на процедуру діаліза. 
Є прогрес у стані здоров'я хворої - нирки частково виділяють рідину, потихеньку почала звертатися кров, Віка пересувається по квартирі самостійно, їсть, а головне вона зараз разом зі своїм сином Ельдаром.
Звичайно є і негативні речі - в організмі накопичується велика кількість шкідливих речовин, які скупчуються в гемотоми, які потрібно оперативно видаляти. Лікарі ніяк не можуть стабілізувати тиск Віки, який є дуже високим. І ще хворій потрібна тиша та спокій, а з маленькою дитиною це складно, тому Вікторії ще тяжко адаптуватись вдома.
Ми і надалі будемо слідкувати за станом здоров'я Вікторії Кузьминої, а небайдужих просимо ще трішки допомогти фінансово. На півшляху не можна зупинятися, тим паче, що спостерігається позитивна динаміка.

4149 4978 4482 7503 - Шелест Євген.