WTF?
     
У Броварській дитячій лікарні стався скандал (ВІДЕО)

 Нарешті запустилися реформи системи охорони здоров'я. Здавалося б добра звістка. Лікарням, перш за все, надається кадрова та фінансова автономія. Проте далі планів справа може не піти, адже не визначено терміни реформи. Окрім того, реформа вимагає низку супутніх законопроектів, щоб прискорити процес.

 Тим часом кадровий голод в броварській дитячій лікарні (на вулиці Ярослава Мудрого) очевидний.  10-го травня батьки привели дітлахів для встановлення діагнозу, або за довідками. Ніщо не віщувало біди, але минала година за годиною, діти змучилися і батькам урвався терпець.

 Близько 12-ї стало відомо, що черга з 5-го кабінету переноситься до 6-го, але там вже була окрема черга - люди відразу цілеспрямовано шикувались до свого лікаря в 6-й кабінет. Після трьох годин у черзі діти почали вередувати, батьки нервували через довідки, за якими доводиться стояти так довго, через те, що у чергах діти чіпляють більше ніж приносять до лікарні.

 

Але понад усе присутніх обурювало, що відстоявши три години, вони не потрапляють до лікаря, адже черги у 5-й та 6-й кабінети об'єднались і хто за ким, з'ясувати вже не можливо. Коли о 12-ій до педіатрів підходили нові люди, вони вже не могли відшукати крайнього, і йшли. Окрім того, люди не могли добитися чому немає графіка, щоб відповідав дійсності.

  Скандал стався через неорганізовану роботу персоналу. З 9-ї години ранку до 5-го кабінету почали сходитися батьки з дітьми, адже за графіком, який висить у педіатричному відділенні прийом ведеться з 10-ї до 13-ї. Але насправді виявилося, що лікар приймає з 8-ї години до 12-ї.

 

 Іноді було відчуття, що дійде до рукопашної. До відповіді призвали головного лікаря, який пояснив, що педіатрів усього троє на 8 ділянок. Виявляється молодь і калачем не заманиш в Бровари, інтерни тікають при першій нагоді. На це люди відповідали головному лікарю, що в Ірпені ситуація краща, хоча умови приблизно однакові, до того ж неорганізованість не провина пацієнтів, а провина керівництва. Окрім того, черги утворюються через те, що зараз лікарі не можуть постійно приймати на робочому місці, адже вони ще й працюють на виїзді - школи, садочки.

 Обурені люди не приймали таких пояснень. Хтось, просто, зривався на сльози.

- Та направте мене туди, де я можу отримати цю кляту довідку, скільки ж можна стояти? - запитувала жінка в головного лікаря.

 Більше того, батьки закидали діючим лікарям непрофесіоналізм, мовляв, вони мають робити огляд швидше. Медперсонал пред'являв звітний журнал, який свідчив, що педіатри приділяють кожному потрібний час. Одним словом - божевільня. Кожен доказував власну правоту, але в такому ґвалті мало, що чутно - усі злі й непримиренні.

 Зрозуміло, що вирішувати ситуацію потрібно негайно. Поспілкувавшись з батьками в черзі, ми виявили, що часто вони звертаються до приватних лікарів, а в державну поліклініку приходять за відкриттям та закриттям лікарняних. Якщо ситуація не виправиться люди почнуть масово відмовлятися від послуг педіатрів, через неорганізованість та брак фахівців. Звісно не всі можуть заплатити за прийом дитячого лікаря, але більшість напевно пошкодує свою дитину.