WTF?
     
Мак виріс там, де пролилась козацька кров

  Уже другий рік поспіль Бровари відзначатимуть День Перемоги з червоним маком замість радянської символіки. Нагадаймо, що в наше місто квітка прийшла зі скандалом. Коли міським чиновникам стали закидати невігластво й відвертий цинізм, георгієвські стрічки та зірки замінили на червоні маки. Багато людей досі не знають звідки взявся символ та що він означає.

  Спершу червоний мак став символом пам'яті жертв І-ї світової війни. Згодом він перетворився на символ усіх, хто пройшов через військові й громадянські збройні конфлікти від 1914 року. Першим відомим автором, який використав цю квітку, як символ війни став військовий лікар Джон Маккрей. У вірші "На полях Фландрії" є рядки:

"На полях Фландрії поміж хрестами

Гойдає вітер мак рядами".

  Сама ідея, використовувати червоний мак, як символ пам'яті, належить викладачу Університету Джорджії, США, Моіні Мішель. Вірш справив на жінку незабутнє враження, вона написала вірш, у якому поклялась завжди носити червоний мак у пам'ять про загиблих у Першу світову війну. Щоб підтримати недієздатних ветеранів війни благодійники вирішили продавати штучні маки з шовку. В Україні квітку, як символ, стали використовувати в 2014 році.

 Автор символу - харківський дизайнер, Сергій Мишакін. Він віртуозно зіграв на тонких струнах людської душі, мак виконаний таким чином, що інколи скидається на квітку, а інколи на кровавий слід від кулі.

 

 Стаття підготована з використанням ресурсу "Маєш право знати".