WTF?
     
У Броварах зводяться системи водовідведення й водопониження

 У Броварах стартувало масштабне будівництво систем водовідведення, повідомляє ресурс "УНН". Зводяться системи водопониження та водовідведення. Отже після кількамісячних перемовин, консультацій з фахівцями в районі Старого міста розпочалось будівництво відкритих каналів каналізації, колекторів та очисних споруд. Наголос робиться на тому, що проект фінансується коштом інвестора, який має намір звести "найбільший житловий комплекс Київщини – ЖК "Скандія" - у ІІ мікрорайоні", проте підтоплення (а також недосконалі документи, не зрозумілі містобудівні умови, досудове розслідування по кримінальному провадженню - підробка проектів землеустроїв щодо передачі земельних ділянок ТОВ "Афродіта" та ТОВ "Житлово-Сервісна компанія") основна причина, чому місцеві були проти зведення ЖК. Але якщо 12-го квітня ми писали про припинення забудови мікрорайону, то 29-го - спостерігали відновлення робіт.

 Отже, серед іншого коштом інвестора розроблено техніко економічне обгрунтування (ТЕО) із запобігання підтоплення усієї території міста, яке вже сьогодні є у розпорядженні місцевої влади. Саме це ТЕО має стати основою для Програми захисту інших районів Броварів.

 Головний інженер проекту, Олександр Герасимов говорить, що зараз реалізовуються два масштабні проекти, які унеможливлять підтоплення частини Старого міста Броварів у майбутньому.

- У першому випадку мова йде про будівництво відкритих каналів зливової каналізації, які йдуть зі Старого міста через територію ІІ мікрорайону, в сторону залізниці. Ми їх будемо опускати за відмітками вниз, укладати бетонні труби і таким чином забезпечимо і свою територію від проходження транзитної води, і, водночас, зможемо забезпечити збір води з усього Старого міста. А також її очистку і транспортування в узгоджене місце. Другий напрямок - це проект водопониження. Цей проект розробляє державний інститут, що спеціалізується на цих проблемах. Від себе можу додати, що при забудові ІІ мікрорайону на всій території у 80 га буде реалізований проект водопониження до глибини 2,5 метра.

Окрім того, головний інженер проекту детально розповів, на яких вулицях міста вестиметься робота.

- На сьогодні проекти інженерних комунікацій виконані, затверджені замовником. Виконаний робочий проект зливової каналізації. Колектори, які проходять через територію 80 га - вони використані. Проект при цьому зачіпає не тільки територію у 80 га, а й прилеглу. Наведу приклад: колектор, який йде уздовж вул.Богунської - виведений за відмітками до вул. Таращанської і до перетину з вул.Київська.

Тобто з двох кілометрів – один кілометр по території майбутнього житлового комплексу, і ще один кілометр - по міській території. При цьому на майбутнє є можливість за відмітками в безнапірному самопливному режимі прибрати воду з вулиці Київська. Інші колектори заходять на прилеглу територію - вул.Дорошенка, вул. Маяковського. І ті канали, які йшли у відкритому вигляді по приватній забудові - вони будуть в підземному виконанні. Це вирішить як питання зливової каналізації по вул.Богунській, вул. Дорошенка, так і сприятиме вирішенню проблеми підтоплення. Перший етап – успішно завершено. Другий – на стадії реалізації, говорить головний інженер. - Спочатку, коли був не сезон, важко було зробити вишукування. Наразі, вишукування вже закінчені і проект найближчим часом буде затверджений в повному обсязі. Перша черга проекту водопониження виконана ще в минулому році.

За словами О.Герасимова, труби зливової каналізації мають бути поставлені вже у травні. А коли знизиться рівень ґрунтових вод, розпочнеться будівництво самого колектору.

- По роботах - ми планували приступати до будівництва колектору в липні, коли рівень ґрунтових вод впаде. Адже ні для кого не секрет, що зараз там високий рівень ґрунтових вод, а це ускладнює будівництво. А так - труби великих діаметрів оплачені, закуплені, у травні повинні бути поставлені. Це я веду мову про труби зливової каналізації для господарсько-побутових робіт. Труби для водопониження меншого діаметру, з ними працювати буде легше. Зараз підготовчі роботи з інженерного захисту виконуються, траси розчищені. Ми планово приступаємо до виконання монтажних робіт. Наголошую, що три труби будуть монтуватися одночасно, тому що глибина дуже велика, діаметри великі і це все робиться одночасно: відкачується вода, робиться підоснова, укладаються труби, зварюються, зворотна засипка та відновлення траншеї.

 Нагадаймо, що забудовники ЖК "Скандія" так і не представили належним чином свій проект громадськості. Минулого разу все було зроблено похапцем, більшість жителів ІІ мікрорайону не знали про обговорення, а кому пощастило дізнатися, зауважували, що проект сирий, та залишає більше запитань ніж відповідей. Як бачимо, забудовнику таки довелось вирішувати цю проблему, адже  броварчани і так потерпають від води. Після зведення житлового комплексу ситуація погіршиться. Тому головною умовою на дозвіл будівництва є остаточне вирішення проблеми підтоплення району. До речі зі слів відповідального виконавця робіт, Голеня Петра Івановича "очисні споруди скидатимуть нечистоти за залізницю". Цікаво, чи зрадіють цій новині жителі Княжич?

 Стаття підготована за матеріалами ресурсу "УНН".