WTF?
     
Бровари вимагають нових шкіл і садочків

 Кожного разу, коли мова заходить про серйозні зміни до бюджету (реконструкція мосту на Торгмаші або парку "Перемога") депутати демократичного крила піднімають питання нових шкіл та садочків. Остання сесія не стала виключенням. Присутній на ній обласний депутат Роман Симутін взагалі заявив, що задача не реальна, на що Олег Берестовий ("ДемАльянс") відповів, що потрібна стратегія, необхідно велику проблему вирішувати планово й поступово, а Валерій Іваненко (БПП "Самопоміч") запропонував повчитися у колег з Івано-Франківської області.

Лідер броварського "ДемАльянсу", Аліна Дяченко
 "Будівництво нової школи - справа не з дешевих. За нормативами проект на 1000 місць коштує близько 80 млн грн, будівельники ж називають суму вдвічі більшу. Сам проект для об'єкта такої складності теж вартує чимало - за різними підрахунками від 3 до 4 млн грн", говорить голова "ДемАльянсу", Аліна Дяченко. Отже, необхідно все добре прорахувати перед тим, як діяти. На 13-ій сесії депутати від "Демократичного Альянсу" запропонували провести громадські слухання, щоб врахувати думки й пропозиції броварчан, вислухати забудовників і фахівців, щоб ознайомитися з технічними вимогами проектів. Певні кроки депутати "ДемАльянсу" вже зробили.

 "По-перше, ми попросили, щоб Управління освіти і науки підготувало доповідь про поточну ситуацію з закладами освіти: де найбільш перевантажені райони, де реально є вільні місця, тобто аналітичні дані, щоб краще розуміти, де найнагальніша ПОТРЕБА у розширенні шкіл\садочків або будівництві нових закладів".

По-друге, говорить Аліна Дяченко, необхідно, щоб Управління містобудування та архітектури доповіло, де у Генплані та затверджених детальних планах передбачено будівництво нових шкіл та садочків, де - прибудова до чинних закладів, де освітні заклади використовуються не за призначенням тощо. Тобто, потрібно створити загальну картину можливостей.

"Отримавши всю цю інформацію, через публічну дискусію маємо визначити можливу почерговість будівництва\добудови освітніх закладів; план розробки проектів та шляхи врахування громадської думки по розробці проектів; план будівництва на найближчі 10-20 років". Якщо не розробляти детальний план, усі розмови по необхідність нових закладів так і залишаться розмовами.

 "Найголовніше у цьому процесі - відкритість та взаємодія з громадою, бо школи і садочки - це не чиєсь приватне питання, це стосується реально всього міста", підсумовує лідер фракції "Демократичний Альянс".