WTF?
     
30-та річниця Чорнобильської катастрофи

 "Сьогодні виповнюється 30 років з дня страшної трагедії на Чорнобильській атомній електростанції, яка залишила відбиток і у нашому місті", пише у своєму блозі міський голова, Ігор Васильович Сапожко. Уже традиційно в цей відбудуться виховні години у навчальних закладах.

 Мер зауважує, що броварчани брали безпосередню участь у ліквідації наслідків аварії. "Пожежники, лікарі, рятувальники, залізничники, працівники заводів з перших днів знаходилися на місці аварії та допомагали постраждалим. 1039 героїв з Броварів, Димерки, Требухова, Княжичів, Калинівки, ризикуючи власним життям, вирушили виконувати свій громадянський обов’язок". Статистика показує, що через  катастрофу померло 278 броварчан.

 "Станом на 2016 рік у місті проживає 4600 чорнобильців, з них 2058 ліквідаторів. Варто відзначити, що серед постраждалих внаслідок аварії - 905 дітей, з них 2 інвалідів". Серед іншого, міський голова повідомляє, що держава виділила кошти на виплати компенсації харчування для І-ї та ІІ-ї категорій чорнобильців та на оздоровчі путівки для І-ї категорії. Окрім того, у рамках програми "З турботою про кожного" чорнобильці отримують адресну допомогу на лікування, також програмою передбачено придбання в 2016 році путівок для 2 категорії.

 Чорнобильська катастрофа посприяла появі вимушених переселенців. "Практично у кожному населеному пункті Броварщини та безпосередньо у місті, проживають евакуйовані мешканці. Станом на 2016 рік таких осіб налічується 1073 особи".

 З міського бюджету щорічно виділяються кошти на підтримку діяльності місцевого осередку громадської організації «Союз. Чорнобиль. Україна», яка опікується справами ліквідаторів та переселенців.

 26-го квітня відбулись урочистості з покладанням квітів до монумента жертв аварії. Броварчани прийшли, щоб вшанувати людей, які подарували нам майбутнє.