WTF?
     
Депутатська група відвідала Бровари

  Нещодавно депутатська група відвідала обласні населені пункти, у тому числі й Бровари. Депутат Київської обласної ради, Голова Постійної комісії з питань бюджету та фінансів, Ольга Бабій була неприємно вражена побаченим, повідомляє "Обозреватель".

 "Я була шокована усвідомленим дисонансом: в районі ТРЦ "Термінал", на перший погляд, приємно дивитися на величезну кількість багатоповерхової нової забудови. Але нікого не засмучує наступний факт: єдина школа, що забезпечує функціонування мікрорайону в галузі освіти, наступного року буде змушена приймати дітей в третю зміну. Школи задля забезпечення потреб мешканців – нема, нових садочків – нема. Питання: де пайова участь від будівництва багатоквартирних забудов на соціальну інфраструктуру? Коли надавалися дозволи на будівництво багатоповерхівок – яким чином малося бути забезпечене повсякденне життя та побут людей, що куплять квартири в новеньких будинках?" Можливо з Києва погано чути, але броварчани волають про брак шкіл та садочків. Це питання постійно підіймають депутати, активісти, містяни, які стикаються з цією проблемою. Тільки заступник мера, Лариса Виноградова вважає, що ситуація не катастрофічна.
  Депутат Бабій вважає, що "варто взагалі припинити підтримку з бюджетів області та країни допомагати містам, які дозволяють подібну забудову. Адже, як тільки планується розширення населеного пункту за рахунок новостворених квадратних метрів, одночасно потрібно розглядати й комплексний підхід по кожному новому мікрорайону від міського/селищного голів. Насамперед це стосується пайової участі та соціальної відповідальності забудовників. Останні зводять та продають житло, але людині потрібні не тільки чотири стіни навкруги, а й школи, садочки, нові дороги та лікарні тощо. Для міст обласного значення та їх бюджетів будівництво тієї ж школи складає близько 80 млн. грн. – непідйомна сума. Зараз очільники селищ та міст розповідають, що є потреби в нових школах, але, коли розбираєшся в причинах виникнення проблеми, виявляється, що таку ситуацію створили саме на містах. Ба більше: оскільки не робиться аналіз причин виникнення проблем із соціальними забезпеченням потреб мешканців, неможливо розробити комплекс дій із запобігання таких явищ в майбутньому.
 Друга проблема Броварів, знов-таки – значна частина містян працює в Києві. Користуючись соціальною інфраструктурою та послугами міста, але податок з доходів фіз.осіб сплачується в Києві.

 Ольга Бабій говорить, що все це свідчить про гостру управлінську кризу, проблеми породжені недалекоглядною політикою, спостерігається суцільне небажання дбати про майбутнє та стратегічно планувати розвиток своїх територій.
 "Влада на місцях не працює на перспективу, "живе одним днем". Зараз обласний бюджет зіткнеться із необхідністю підтримувати та допомагати в вирішенні гострих соціальних потреб, й основне завдання Київоблради - стати ланцюгом, який зв’яже відносинами міста й державний бюджет, допоможе максимально швидко врегулювати соціальні питання".

 Отже, на наші помилки у плануванні й управлінні вже вказують з Києва. Необхідно якомога швидше виправляти ситуацію, інакше ризикуємо втратити грошову підтримку з області.
Стаття підготована за матеріалами ресурсу "Обозреватель".